Моят риболовен ден

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

KirilIvanov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юни 26, 2015 11:48 pm
Местоположение: Аксаково, Варна

Моят риболовен ден

Мнение от KirilIvanov »

Здравейте, колеги рибари. Ще ви разкажа за моя риболовен ден на екопарк Венелин. Станахме рано рано както подобава в 3.30 сутринта (понеже отварят в 6) хвърлихме такъмите в колата с колегата и се запътихме към локвата. От момента в който влязахме до момента в който хвърлихме първата въдица над водата играха шарани около 6-7 килограма, после всичко утихна. Първи хвана 7 годишният ми син, който се разсписа с сомче около 400 гр (естествено зарибителния матерял беше пуснат отново в водата) после последваха няколко
Изспускания в папура от мен и колегата . Като цяло куцо начало, първия по сериозен удар беше на спирала и по точноо на царевицата пръкна се шаран с тегло 3.200(добре като за начало) . След около час малкия пак напредна само че този път сомчето беше около 650 гр и пак беше пуснато в водата . Последваха десетина цигари 2 бири и 2 часа пълно мъртвило, по едно време колегата извика че плувката ми изчезна. Скочих на въдицата и почнах да дърпам излизаше с доста съпротива но излезе 1.800 сом (честно казано щях да го задържа понеже никога до сега не съм ял сом но пък си казах че е по добре да го пусна) . След това последваха две дузини едра таранка и първо разсписване на колегата за деня. Като цяло не хванах това за което отидох . Бях се заредил с протеинови топчета, шаранови белтъци (миришат ужасно) специална захранка за шаран както и една дузина ароматизатори за нея и една консерва сладка царевица. Това беше моят риболовен ден, между другото съм нов в сайта. От скоро съм по запален такаче приемам мнения и съвети , пожелавам ви лек ден и НАСЛУКА.
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Моят риболовен ден

Мнение от vladimir1974 »

Браво колега.Може би е трябвало да упорстваш на някаква стръв и щом търсиш шаран да храниш по-обилно с царевица и с ракета.
kasmet
big24bg
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моят риболовен ден

Мнение от big24bg »

Поздравления Кирчо за приятния излет и репортаж. И за 900-те преглеждания на темата ти. Но явно форумните плъхове не обичат твърде новобранците (при някой местен специалист темата би събрала поне 4-5 страници с поздрави и пожелания). Все големи да ги ловиш :)
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Моят риболовен ден

Мнение от morriddin »

Като цяло не хванах това за което отидох .
Напротив - релаксирали сте, пък и риби сте хванали - какво повече? Следващия път ще ги пипнете големите шарковци!
Поздравления от мен!
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Моят риболовен ден

Мнение от N.Dimitrov »

big24bg написа:Поздравления Кирчо за приятния излет и репортаж. И за 900-те преглеждания на темата ти. Но явно форумните плъхове не обичат твърде новобранците (при някой местен специалист темата би събрала поне 4-5 страници с поздрави и пожелания). Все големи да ги ловиш :)
Така е приятел, щом няма снимки е скучно, пък за труда на човека да опише излета си на никой не му пука...
Не е хубаво това ама, както ти сам забелязваш пълно е с форумни плъхове(мишки)
А за колегата поздравления, добре си е прекарал все пак.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Моят риболовен ден

Мнение от kevlar »

Поздравления колега, колкотo до сомчето,това е любимата ми риба,много е вкусен.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
KirilIvanov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юни 26, 2015 11:48 pm
Местоположение: Аксаково, Варна

Re: Моят риболовен ден

Мнение от KirilIvanov »

Колеги снимки бол, но снимам с Галакси С5 и стават снимки с по 6-7 мб размер.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Моят риболовен ден

Мнение от N.Dimitrov »

Не, не ме разбра приятел, искам да кажа ,че повечето от форума не си правят и труда да пишат по един ред в някоя тема от типа на "Моят риболовен излет" ако няма снимки с кофи пълни с риба, просто и очите им са алчни.. дано си ме разбрал :)
Сандокана
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 8:46 pm

Re: Моят риболовен ден

Мнение от Сандокана »

Здравей ,
новобранец съм но до сега съм се занимавал само с лов на шаран според мен избора с протеиновите топчета е добър но пробвай на дъно другия път дано имаш повече късмет :) !!!
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Моят риболовен ден

Мнение от Каба Тоньо »

Браво, хубаво ви е било. Другия път и по големи да хванете. Ден с ден не си приличат. Това което този път не е работило като стръв другия път може да даде резултат. Съгласен съм с колегата относно захранването с царевица. Като ходя да ловя на плувка по платени си купувам по 3 големи кутии и все ми се вижда малко. Житцето също сибира и задържа рибките в топлото време, става и за стръв.
Аватар
PlamenCZE
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 12:26 pm

Re: Моят риболовен ден

Мнение от PlamenCZE »

Браво колега по думите ти се е получил един добър риболовен ден. Успех за напред.
GooD luck ~ HaVe FuN
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”