Най-добрата марка въдици и такъми?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ ,НО ЗА МЕН МАРКАТА Е ЕВРОХОЛД ЗА БЪЛГАРСКИЯТ СТАНДАРТ. ДОБРО КАЧЕСТВО ЗА РАЗУМНА ЦЕНА :D ВЪДИЦИ ОКОЛО 70 ЛВ------МАКАРИ 50ЛВ
opsik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Май 24, 2006 6:06 pm

Мнение от opsik »

Съгласен съм с теб,имам тамън 2 макари и една въдица.Макарите да,доволен съм,но въдицата се огъва на осмица,а и неса здрави!!
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

opsik написа:Съгласен съм с теб,имам тамън 2 макари и една въдица.Макарите да,доволен съм,но въдицата се огъва на осмица,а и неса здрави!!
имам в предвит карбоновите въдици :D :smt069
Аватар
fisher™
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:37 am
Местоположение: Madarasha, near to Mogadishu

Мнение от fisher™ »

Въпрос на лично пристрастие е това - добри фирми има доста. Относно макарите двата безспорни лидера са Шимано и Дайва. При пръчките нещата съвсем не са толкова прости, ако става дума за спининг част от елитата са - G. Loomis, Jackson, Smith, Lamiglas, Daiko, St. Croix, Rogue River... Shimano и Daiwa също правят съвсем нелоши въдици за всякакъв вид риболов.

Относно цените на Шимано (касае се и за Дайва), мога да кажа, че и двата бренда имат и пръчки и макари в долната ценова категория (около 30-50$), а защо такива не се внаяст в България е друг въпрос, с който трябва да се обърнете към вносителя. А и защото в България такъмите на тези производители се продават с 20-30% по-високи цени отколкото в останалия свят също е интересен въпрос.
opsik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Май 24, 2006 6:06 pm

Мнение от opsik »

Az mislq da si zimam "Jaxon Crystalis" karbonov teleskop sus voda4i za pluvka,dobyr izbor li e :roll: Jaxon koq durjava gi proizvejda?
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

opsik написа:Az mislq da si zimam "Jaxon Crystalis" karbonov teleskop sus voda4i za pluvka,dobyr izbor li e :roll: Jaxon koq durjava gi proizvejda?
държавата е ПОЛША :wink:
Аватар
kalinborisov
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Окт 03, 2005 8:02 pm
Обратна връзка:

Мнение от kalinborisov »

Аз ползвам макари Tica SCEPTER GE серия. Подходяща е както за шарански риболов така и за Дунава и Искъра. Само сменям барабаните и съм готов. За пръчките: Виброво стъкло за реките и яка акция 100-300гр. Относно шаранския риболов все още търся пръчките които да ми допаднат.
Истината винаги те стига! Вимавайте с размера на обявената от вас риба.
Аватар
thedarkwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 3:12 pm

Мнение от thedarkwolf »

За мен най-добрата марка такъми са на ДАМ,... Найстина много добра фирма, признал съм я като качество и издържливост 8) :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

За спининг :

пръти - Г. Лумис , Ст. Кроа .

макари - Шимано , Дайва , Риоби .

примамки - сичко що лови :D


то и за мухарлъка горе долу същите кат мож да добавиме Харди , Грейс , Сейдж и др.

В случая отговарям на въпроса за най-доброто иначе читави такъми според ценовият клас правят доста фирми !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Относно такумите

Мнение от krokibg »

Момчета,няма по добро от ШИМАНО,няма Мичел няма Дайва.Аз съм роден на пет метра от водата,демек баща ми там ме е направил,и от тогава съм рибар.Сега съм на 43 и съм пробвал много видове макари и пръчки но от момента във който поработих със първото Шимано,друга марка (освен една Дайва която се излъгах и купих на скоро)-----НЯМАМ !!!! Гледам че по тази тема скоро не е писано,но като я прочетох реших че трябва да се поднови.Знам че Шимано са доста скъпи,но в крайна сметка който веднъж е работил със Шимано друго не признава.Аз съм виждал хора на години,които по някакъв начин са се здобили със такава макара,държат си я скрита,чистят я като едно малко бижу а те са по на 60-65 г и надали ще ходят за риба още много(пожелавам им още 60 г да ходят ).Аз съм подарил на моя тренер
едно Шимано и на чичо ми просто те ги използват само на много специални места,само като ловят при мене шаран.Всичките ми макари са ШИМАНО !!!!! Имам шарански шимана 5 бр,и още четири Шимана за различните видове риболов.Имам една пръчка която си подарих преди 12.5 години и само скоро и смених водачите защото се беше напукала смолата на водачите,и още ходя със нея за сом на воблер.Ха сега ми посочете една друга марка която е издържала толкова зор,а тази пръчка е извадила много риба и сигурно ще изкара още много.Дайвата която скоро купих няма и година,а вече съм намерил във един онлайн магазин Едно шимано което ще купя тази събота за около 320 лв,но ви уверявам че то ще ме кара поне 5 години,а за пет години ще сменя сигурно 5 бр ДАЙВИ по 180 лв.Пожелавам и на вас да можете да си го позволите-МЕРЦЕДЕСА на такъмите ШИМАНО.Ако някой се съмнява в това което пиша,на Skype името ми е krokibg,ще ги покажа на камерата.
P.S Аз,също не съм много богат и имам три деца,но удоволствието да ловя със ШИМАНО ме кара да направя така че да ги имам.За сега чао.Ако някой иска да спори да заповяда.
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

колеги

Мнение от Husmen1983 »

искам да кажа моето мнение.несъм ползвал shimano но имам Mitchell и мога да кажа че това според мен е перфектна.наистина струва пари и вече имам 3 и ги ползвам 2 година.неса дали дефект.бях ги купил от Турция от панаир.Преди да си купя mitchell бях с Eurohold, Fisherman, и Okuma, евтини като за начоло са добри но после човек като натрупа опит сам усеща че иска нещо качествено.моето мнение е това.ако съм могал да светна някоя лампичка в главата е добре.(другото важно е дали искаш да e за дълъг период или само 2-3 за риба и после да са в мазата)
за сега нямам такъв.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Re: Относно такумите

Мнение от www.***.com »

Krokibg написа:Ако някой иска да спори да заповяда.
Влезни с едно шимано Биг пит в прибоя на морето и лови с тях 2-3 дни. После влезни със Дайва от същия клас и пак лови толкова време. След тези риболови се прибери в къщи, отвори макарите и кажи в коя има пясък :wink: Успех!
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
fisher™
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:37 am
Местоположение: Madarasha, near to Mogadishu

Мнение от fisher™ »

Отдавна има по-добри коли от мерцедеса, но щом ти харесва карай си го... На слука!!! 8)
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Re: Относно такумите

Мнение от zarganski »

www.***.com написа:
Krokibg написа:Ако някой иска да спори да заповяда.
Влезни с едно шимано Биг пит в прибоя на морето и лови с тях 2-3 дни. После влезни със Дайва от същия клас и пак лови толкова време. След тези риболови се прибери в къщи, отвори макарите и кажи в коя има пясък :wink: Успех!
Важно е да разбера какво ще търся в прибоя с макарата...??? :shock:
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Мнение от zarganski »

Така де, нито въдицата, нито макарата, имат работа в морето,най-малко аз. Да не съм подводничар?????
:lol:
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”