Най-добрата марка въдици и такъми?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Re: Относно такумите

Мнение от www.***.com »

zarganski написа: Важно е да разбера какво ще търся в прибоя с макарата...??? :shock:
Различни хора, различни начини на риболов .........и риби :wink:
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Чета, чета, чета....обучавам се... :lol: :lol: :lol: мммддаааа ! лоша работа? ...мнения много...има точни попадения м/у тях....бих добавил това че почти всяка реномирана марка има топ модел макара...аз поне знам такава на почти всяка фирма...друг е въпроса за цената...както на пръчките така и на макарите и на всичко. Имам и Свети Кроа :lol: нали сме от един манастир с него и Шимано таман няколко броя, но имам и други :wink: Никой нищо не каза за Куантума....а има страшен топ модел...представете си че и него го имам...супер е. Не чух за Пенн нищо? За Мичел наутилус...ГОГО...и влизай не в прибоя а ако щеш и под водата с него...именцето говори ли ти нещо...чуй и цената...от 500 нагоре. Е имам го и него де...а имам и една на която бая народ се взира в името да разбере ква е..малък уникат е, изобщо не се женете за една марка...купувайте най доброто от всички....това е съвета на дядо ви поп. Хубавите неща си личат...само пари да има човек :lol: :lol: :lol:

за мухоловство нема да говориме...щото там цените са космически...макарки по 1300 и нагоре итн....някой май са полудели ма кво да ги праим !!! :twisted:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Относно такъмите

Мнение от krokibg »

Момчета,незнам в прибоя ли впясъкали къде ги навира нашия колега тези макари но ще кажа едно,купих наскоро Дайва и вече ми прави номера,като заметна и ми се затваря бигела.Със ШИМАНОТО такъв проблем НЯМАМ.Верно е също така че всеки си има своите предпочитания и няма да уговарям никой,непременно да си купува Шимано.Второ и цените са им високи но какво да се прави специално аз съм пробвал доста макари и съм взел решение за мене си ,че повече няма да давам по сто пъти пари за нова макара поради глупостта че виждатели с парите за едно ШИМАНО ще си купя три макари,но тези три като ми правят постоянни въртели,МАЙНАТА МУ НА ТАКЪВ РИБОЛОВ.И още нещо колега с ДАЙВАТА и пясъка, взети по една макара ШИМАНО и ДАЙВА от един клас Шимано е с едни гърди от пред.Не е важно колко е лъскава макарата,а е важно колко проблеми си имал със нея от както си я купил.За мен фактите са по важни и особенно когато съм ги изпитал на собствен гръб,а факта е че със даивата го имам този проблем.Имам доста ШИМАНА и признавам ,малко сме лудите дето даваме толкова пари да купуваме само такива скъпи макари и пръчки но ела да ти подаря цял сноп чупени евтиний който в момента съмги оставил зад вратата,и сами провалили толкова излети само поради простата причина че са боклуци.Много фирми имат и по някой и друг добър такъм но те в момента си правят разработки и се учат,и като има хора който нямат средства за по скъп такъм им купуват боклуцитеуи понеже същите тези боклуци не се продават при тях ги дават на безценица на наши прекупвачи и те им слагат едни цени дето в сравнение с качествата на такъмите си е жива подигравка.Но стига толкова,нали и хората дето нямат трябва да ловят любимата НИ на всички риба,та нали тя е във центъра на нашия спор.Надявам се че няма да има сръдни относно това което пиша но вярвай ми без да влизам във прибои и пясъци съм имал възможността да тествам макарите и то във доста екстремен риболов на риби който са били над три килограма,поради простата причина че са сомове.И още нещо,скоро ходих със моторницата на Пясъчник за бяла риба.По едно време се вързахме за кулата и започнахме да ловим костур,но изведнъж нещо се закачи но тройката на блесната и нама вадене.По едно време реших да отрежа конеца но понеже бях забравил резервните шпули във колата ,реших да се опитам да спася колкото се може повече конец зада не излизам до колата.За целта след като усетих че поддаде това което бях закачил напънах здраво,но пръчката дори и ШИМАНО изпука и за малко да се простя със 420 долара.Затова обърнах пръчката със върха на доло и започнах да предърпвам на горе със ръка и същевременно със това да навивам.След около десет минути борба изненадата ми беше огромна когато нещото дойде до лодката и колегата ми го измъкна,оказа се че е десет литрова бутилка от минерална вода,одрязана малко одгоре и пълна със камъни и превързана със сезал.Няма да ти казвам че и водата оказваше страшно съпротивление.Повече няма да говоря,само ще те помоля вземи си ДАЙВАТА,сложи я на най-добрата ти пръчка(аз бях със Шимано 3.20м)завържи на нея нещо 10-15 кг и гопусни от някой 20сет метров блок и после вдигни тази тежест горе при теб.Аз го направих пред двама свидетели който бяха със мене във лодката.За това найстина свършвам и ще кажа че обичам да се говори със ФАКТИ защото всичко друго както казват нашите мили политици е......ПОПУЛИЗЪМ.Чао,и ПИШИ.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”