Въпрос за Протеиново Топче?????

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

Въпрос за Протеиново Топче?????

Мнение от Husmen1983 »

Колеги нямам голям опит в риболова но с времето човек се учи.искам да попитам как може да се хвани шаран с протеиново топче когато в този язовир рибата не е виждала такива топчета.Пробвах няколко пати но с часове стои топчето нищо.на другите въдици които са с царевица и на пружина хващам шарани.Захраних малко с топчета на определено място но пак същото.Какво ще ме съветвате?повече захранка?или...................................................... Чакам отговори
за сега нямам такъв.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Я разгледай малко ТУК
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

добре колега

Мнение от Husmen1983 »

къде точно там?то пак е форум има много неща кое заглавие точно?
за сега нямам такъв.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

Прочети всичко и ще ти се изясни за какво става въпрос в другия форум.

Кажи обаче с какви топчета ловиш? Ако са купешки с консерванти....забрави за някакви успехи. Сега ще ти обясня и защо:

Топчето като всяка храна е важното да му хареса на шарана. Това може да стане само при положение, че се храни с хубави топчета, които са богати на хранителни вещества. Рибите много лесно след това се научават да търсят тази храна, защото по-лесно набавят нужните им хранителни вещества. Веднъж пробвали хубави топчета те не ги забравят. От тук извода е, че трябва да храниш само с подходящи такива. Това са топчета без консерванти. Вариант за това е да си ги правиш сам с подходяща рецепта, да си купуваш такива готови замразени или да си купуваш готови доказани сухи миксове за топчета и от тях да си правиш такива.

Когато обаче бухаш във водата малко и то разни ароматни, пълни с консерванти топчета шарана идва, пробва ги и след това не се доближава до тях, а дори ги избягва.

Грешка на много БГ риболовци е това, че хранят с боклуци, а за стръв слагат скъпи неща. А ТРЯБВА ДА Е ТОЧНО ОБРАТНОТО. Когато научиш рибите да взимат топчета може да ги ловиш и на купешки топчета със аромата на захранката. Всяко начало е трудно, но после става лесно. Веднъж като пробват и им хареса може да ходиш с две шепи топчета на риболов.
На водоеми на които аз първи съм ловил на топчета после доста време само аз си ловя шарани и на царевица нещът и да барнат. Случвало ми се е колега да дойде и да ми обяснява как на еди кой си аромат ги скъсвал на купешки :)
Да може, но преди това аз съм хвърлил 15-20кг топчета със същия аромат. Как да седна да му обясня, че просто е имал късмет да уцели точния аромат :wink:
Сменям аромата, вкарвам още 10кг и всичко приключва. От тук обаче навлизаме в специалните аромати и става страшно.

За това ти препоръчвам като за начало да ловиш само с хубави топчета! Да храниш поне с 0,5-1кг на ден и да използваш слаби аромати. УСПЕХ
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

много ти благодаря

Мнение от Husmen1983 »

колега за изчерпателния отговор които си ми писал.нека да кажа че от близо 1 година се опитвам да хвана нещо на топче но не успявам.
намерих спец рецепти за топчета правих ги сам.варих ги после в микровълнува печка.направих доста но пак нищо.после си купих готови от магазина на Grauvell.и с такива пробвах не става.ако може да ми кажеш точно с кои да почна ще си купя от тях и ще захраня.но не мога да купя много поради финансова причина защото 1 кг във Варна е около 9 лв.мога да купя 2 кг.с 1 кг да захраня и с другите да ловя.ще чакам да ми отговориш за да мога да си купя че в събота съм на излет.благодаря.
за сега нямам такъв.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

Имаш лично.
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

нямам

Мнение от Husmen1983 »

нищо още.
за сега нямам такъв.
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

благодаря

Мнение от Husmen1983 »

получих
за сега нямам такъв.
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

а ще ми

Мнение от Husmen1983 »

кажеш ли някаква тактика?как да ги хвърлям.на веднъж 1кг или по малко редовно.?понеже си опитен за това питам.
за сега нямам такъв.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

Храни първо с натрошени на две топчета заедно с царевицата на голям пириметър. После храни на същото място само с цели топчета. Голям шаран не се търси на един квадратен метър като каракуда. Захрани по-голяма периметър и после концентрирай малко повече захранка и над монтажите. За един ден обаче, ако искаш чудеса....... няма как да стане.
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

разбирам

Мнение от Husmen1983 »

благодаря ти много.сега няма да го напрая.но другата седмица заминавам за търговище на един язовир 2-3 дни ще съм там и се надявам да имам слука.ако имам ще черпя една бира.
за сега нямам такъв.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

ARK ,обаче тая тактика не върви на Ракопландия :lol: Ти поне знаеш.Другото което,разбрах за колегата е ,че посещава Засмяново,там пък не можеш да пльоскаш много с голяма ракета защото е голям плиткаж.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

разбирам

Мнение от Husmen1983 »

благодаря ти много.сега няма да го напрая.но другата седмица заминавам за търговище на един язовир 2-3 дни ще съм там и се надявам да имам слука.ако имам ще черпя една бира.
за сега нямам такъв.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

Немога да гадая кой къде е решил да ходи, но схемата, която съм описал по-горе работи на всички водоеми, които съм посещавал. ДА ПРИЗНАВАМ СИ, че където има раци НЕ СТЪПВАМ. Тия гадини просто ме побъркват и нямам нерви да се занимавам с тях.
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
Husmen1983
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:15 pm
Местоположение: Варна

eeeeeeeee

Мнение от Husmen1983 »

разбирасе където има раци само със суха царевица.иначе няма смисал.нали така направих на Николаека много захранка и после разбрах че раците са повече от рибите.хахах:) и взех един чувал суха царевица и така захраних.Колега ходил съм на Засмяново на големия но нещо не ми харесва.сега четох че имало шаран с обица златна 200 лв награда.някои път ще отида да видя пак.Колегата които е от варна ще ми кажеш ли нещо за региона ?къде какво има сега?благодаря
за сега нямам такъв.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”