Как влияе солената вода на двигателите?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
yaniv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:24 pm

Как влияе солената вода на двигателите?

Мнение от yaniv »

Здравейте колеги имам едно питане, как влияе солената морска вода на двигателите и по специялно на ел двигателите, защото имам един ел двигател чисто нов който на второто влизане в морето здаде багажа силно се съмнявам, че солта е причината, сега се здобих с Minn Kota, искам да знам някой влизал ли е в морето с Minn Kota за да не прецакам моторчето? И моля да ми отговорите конкретно по въпроса, няма нужда пак да ми обеснявате ,че в морето не се влиза с ел, мотор , въпроса е ще прецакам ли моторчето или не ?
През март ноемврийският асфалт се топи по-бързо от февруарския сняг.
yaniv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:24 pm

Re: Как влияе солената вода на двигателите?

Мнение от yaniv »

колеги разглобих моторчето и опасенята ми излезнаха... значи солената вода е разяла едни оплатнения и мотора се е напълнил с вода следствие на което е дал на късо като съм го вързал и е изгорял , хвърлих го в коша, кажете minn kota става ли за солена вода някой пробвал ли е ? Да не преебем и този мотор... дилемата ми е голяма взех си 4 коня johnson който е с маса проблематики и го върнах, сега взех една minn kota 30lb с която мисля да ходя по язовири, но от време на време мисля в тихо време да влизам в морето на къси растояния, моля ако някой има информация да сподели , благодаря предварително!
През март ноемврийският асфалт се топи по-бързо от февруарския сняг.
yaniv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:24 pm

Re: Как влияе солената вода на двигателите?

Мнение от yaniv »

Такаааа... драги колеги с помоща на колегата jagger1 стигнах до едни от представителите на минн кота във българия, човека ми обясни много подробно как стоят нещата не само с минн кота , но и с всички ел двигателчета.Относно морето няма никакъв проблем за ел двигателите от самата вода , след преход в морето е много важно да махнете перката и да зачистите и повъртите малко в сладка вода в домашни условя.Както се изрази човека - солената вода е най малкия ти проблем, най често срещания проблем при ел мотори е плаваща корда във водата която се навива и влиза под перката там постепенно се врязва във семерингите който се нараняват и започва да пропуска вода към роторчето за това е препоръчително независимо от излета сладководен или морски, да си огледате добре моторчето и да го зачистите.Съвета на пича беше всеки с ел мотор трябва да го сервизира поне 2пъти годишно зависимост колко често го ползва, семерингите струват стотинки , части за минн кота има всякакъви това е добрата вест лично за мен.Много е важно да не се подхожда безотговорно към това, че мотора не е бензинов , а ел и не иска потдръжка , напротив и то си иска сервизиране освен ако за вас 300-400лв не са нищо и можете всяка година да си купувате нов :)))

Ето контакт за сервиз в гр. Варна
"Магазин и сервиз РИФ", ул. Невен 21, 052 332357, 0887 450367

П.П. Благодаря сърдечно на колегата jagger1 както винаги отзивчив в точния момент, винаги активен и готов да помогне , имаш каса бира от мен пич , за пореден път ми помагаш !
През март ноемврийският асфалт се топи по-бързо от февруарския сняг.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”