Доспат на дъно

Модератор: sapuna

djimito
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 5:12 pm

Доспат на дъно

Мнение от djimito »

Здравейте,всички.Ще почивам една седмица на Доспат.Не съм ходил до сега.За пастърва ще се подготвя,но искам да попитам има ли смисъл да пробвам на дънни пръчки и ако мислите че има даите малко съвет какво да приготвя и какво да очаквам .....Предварително благодаря.
fire
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 3:06 pm

Мнение от fire »

еми аз лично не виждам причина да не хвърлиш на дъно! няма инфо от там, но както се казва колкото повече толкова повече! :lol:
KARAK
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 1:36 pm

разбира се

Мнение от KARAK »

Разбира се че трябва да опиташ.Миналата година по това време там извадихме да дъно внушително количества бабушка и червеноперка.

Наслука !!!
Аватар
MARTIN4O
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 05, 2004 11:22 am
Местоположение: VARNA

Мнение от MARTIN4O »

заслужава си за6тото има и много добри 6арани макар и риадко.а пастървата само на плувка на бял 4ервей.и задалжително захранка
FISH
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Ако търсиш шаран на дъно тои в момента е към устието към Сърница ловил съм и го знам от местни,пъстървата се върти около садките и едни бетонни тръби на южния бряг.
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Привет,

аз в неделя се върнах от четирдневен риболов на Доспат. Бяхме откъм стената. В интерес на истината риболова беше доста тегав, а и хората около нас нищо н хванаха. На дъно излизаха червеноперки и каракуди, а на плувка костур. Но и те се появяваха доста рядко. Само в неделя сутринта каракудата тръгна за около няколко часа на плувка много близо до брега.
Това което аз знам и от други приятели, които познават гьола - нивото на водата в язовира е спаднало доста, което се отразява доста на риболова там.
Все пак това нищо не значи. В риболово ден с ден не си приличат, така че дано извадиш късмет и накъсаш пъстървата.
Аз лично мисля да ходя натам чак към края на август.
djimito
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 5:12 pm

Мнение от djimito »

Уточнявам:Аз ще сам в местноста Орлино от към Сърница.Поборников казва че там са шараните (аз като отида ще станат с един повече)та на какво да ги пробвам,говорим за дъно.И оште малко инфо дайте за пастървата ,нямам лодка щте я мъча от брега,с какво да я нахраня,и как ще взима.....болдо, болонез,плувка,споделете не се стеснявайте...
Ponsa
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:03 pm
Местоположение: Varna

Пъстърва на Доспат

Мнение от Ponsa »

Преди доста години бях десет дена на язовира от страната на Сърница.
Имах вече няколко несполу4ливи дни за пъстърва докато не намина един местен рибар и ми даде много добър съвет.
Уклея в язовира имаше тения и все се блъскаше и търкаше в брега така че беше лесно да се хване с кеп4е.Изваждаш тенията от корема му и правиш панделка на куки4ката след което хвърляш на дъно.Много успешна стръв за пъстървата в този язовир.
Дано съм ти бил полезен.
На слука.
keymaker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 5:42 pm
Местоположение: sofiq
Обратна връзка:

Мнение от keymaker »

токущо се прибирам от доспат на дъно на бял червеи дава на плувка само червеноперка каракуда и тук там някой костур на торен близо до брега е на 15 -20 метра и да се уцели чисто дъно . е те това е . за 4 дена 20 пъстърви около 250-300 грама и каракуди и червеноперки на корем. на дъното вечер на рибе дава пъстърви ама редко.
Колкото по-добър джип караш,
толкова повече трябва да ходиш ,за да повикаш човека с трактора.
https://www.facebook.com/466042410074126
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: Пъстърва на Доспат

Мнение от ivan_yo »

Ponsa написа:.Много успешна стръв за пъстървата в този язовир.
Дано съм ти бил полезен.
На слука.
Същата стръв важи на някои язовири и за ШАРКО. :wink:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”