за мряна в дунава

Модератор: sapuna

Аватар
d1vaka
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 7:57 pm

за мряна в дунава

Мнение от d1vaka »

Каква стръв е наи-подходяща в река Дунав за мряна освен кашкавала с които мисля че задължително през есента ще се хване някое по-прилично пърче?
ULtRA^CsKa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 8:39 pm
Местоположение: Бисер Гергов-Видин

Мнение от ULtRA^CsKa »

Попово прасе , блатен , торен но на тази сръв може да има удари и от сом, качамак и др. :wink: дано съм бил полезен :roll:
Изображение
iid
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 4:19 pm
Местоположение: В.Търново

Мнение от iid »

Местните най-много я ловят на торта-пекат я от смес от царевично брашно,пшеничено и смлени слънчогледови семки.Точната пропорция не я знам,но разпитай-някой може да я знае.После я режат на кубчета и я закачат на куката.Казват,че давала много добър резултат :D
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: за мряна в дунава

Мнение от martineti »

През пролета грозд червеи и попови прасета. Есента я търси на кашкавал и на качамак :)
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: за мряна в дунава

Мнение от niko_tod »

На дъно с малка тройка и на нея предварително нанизано попово прасе-сваляш куката с повода и с рязана губерка или игла от плетачна машина нанизваш прасето от към дупето , също топчета качамак нанизани на две куки / на мъденца/.Торта трябва някой да те научи как се прави иначе е ефикасно, ловил съм когато приятелите са ми давали парчета-колкото кибритена кутия ,забиваш две куки 3-4 номер на късите страни.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: за мряна в дунава

Мнение от lusienn »

На прожинка с 2 куки,на тях царевица,като е задължително много често обилно хранене пак с царевица,така лових есеннта,мой приятели също.Извадиха се над 150 парчета от кило до 4 есеннта
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
tiho todorov

Re: за мряна в дунава

Мнение от tiho todorov »

За 4 години сигурно е открил стръвта за мряна, колегата :wink:
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: за мряна в дунава

Мнение от Иво Вълов »

Привет колега, виж, ако изкаш да хванеш Мряна на Дунава Заложи на рача обелена опашка 100 процента гаранция за успех.
Изображение
Аватар
Carp901
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 5:51 pm

Re: за мряна в дунава

Мнение от Carp901 »

попво прасе, бял червей , торен и както каза колегата от Видин рача опашка :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”