Едно питане

Модератор: sapuna

Заключено
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Едно питане

Мнение от Emanuilcho00 »

Здравеите колеги може би я има вече темата извинявам се но не намерих аз. Та питането ми е за монтаж на тежко (пружина) ако може и някви снимки към тях ще съм мн благодарен :)
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Едно питане

Мнение от ben_lyusien »

Много е лесен колега ,взимаш една прожина и я връзваш на основното влакно,после си връзваш 2 куки на отделно влакно като режеш повода да не е много дълаг и ги връзваш 2 те над прожината или едната за самата прожина това по твои избор хаиде наслука :drinkers:
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Едно питане

Мнение от ben_lyusien »

ето и една бърза снимка
Изображение
ако няма закачки другата кука я монтирам на долното уше на прожината
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Re: Едно питане

Мнение от Emanuilcho00 »

да но кадето повода с куката нали ми е към основното влакно и там жинаги ми се оплита и се получа някви възли не правя сигорно както трябва нещо????
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Едно питане

Мнение от qno_zloo »

Това е "Селски" "Метод" фидер :lol: :lol: :lol:
Другия начин е на всяко ухо по една кука с 5см повод и слагаш пуканки или стариопор, като дойде рибата да смуче прожината и налапва и куките които са повдигнати от стариопора.
Успех от мен и да знаеш че повече от 2 куки е садизъм.
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Едно питане

Мнение от bachoivo »

qno_zloo написа:Това е "Селски" "Метод" фидер :lol: :lol: :lol:
Другия начин е на всяко ухо по една кука с 5см повод и слагаш пуканки или стариопор, като дойде рибата да смуче прожината и налапва и куките които са повдигнати от стариопора.
Успех от мен и да знаеш че повече от 2 куки е садизъм.
не само садизъм....извън закона е
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Re: Едно питане

Мнение от Emanuilcho00 »

този монтаж става ли или не?
Прикачени файлове
ABCD0004.JPG
ABCD0004.JPG (188.97 KiB) Преглеждано 2076 пъти
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Едно питане

Мнение от bobo_33333 »

И тази става.Само че,отдолу слагам кръстачка -вирбел и по една кука на всяко ухо.

Изображение


Виж тука и тука.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=45556
Аз там съм пораснал...
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Re: Едно питане

Мнение от Emanuilcho00 »

ок ами понеже до сега само на плувчица обикновен монтаж и не съм мн на ясно с монтажа на тежко искам също да питам имам една пръчка 3.00 метра вибро стъкло ако искате може и снимка може да сложа та вупроса ми е може ли да сложа фидер хранилка???
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Едно питане

Мнение от ben_lyusien »

qno_zloo написа:Това е "Селски" "Метод" фидер :lol: :lol: :lol:
Другия начин е на всяко ухо по една кука с 5см повод и слагаш пуканки или стариопор, като дойде рибата да смуче прожината и налапва и куките които са повдигнати от стариопора.
Успех от мен и да знаеш че повече от 2 куки е садизъм.
А ти къде видя да пита за фидер :lol: :lol: :lol:
Колегата пита точно за това което съм показал а не за гражданския метод фидер :lol: :lol: :lol:
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Едно питане

Мнение от ben_lyusien »

Emanuilcho00 написа:ок ами понеже до сега само на плувчица обикновен монтаж и не съм мн на ясно с монтажа на тежко искам също да питам имам една пръчка 3.00 метра вибро стъкло ако искате може и снимка може да сложа та вупроса ми е може ли да сложа фидер хранилка???
Можеш да сложиш на всичко такава хранилка,разликата е ,че на едното чакат върха да мръдне а на другото шпионката
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Re: Едно питане

Мнение от Emanuilcho00 »

ben_lyusien написа:
Emanuilcho00 написа:ок ами понеже до сега само на плувчица обикновен монтаж и не съм мн на ясно с монтажа на тежко искам също да питам имам една пръчка 3.00 метра вибро стъкло ако искате може и снимка може да сложа та вупроса ми е може ли да сложа фидер хранилка???
Можеш да сложиш на всичко такава хранилка,разликата е ,че на едното чакат върха да мръдне а на другото шпионката


благодаря мн колега може някои път да направим един риболов заедно да науча нещо полезно :)
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: Едно питане

Мнение от xt33m33 »

не ви знам "селските" и "градските" методи ама да ловим с фидери вместо с пружини само защото е модерно не ме кефи...аз на фидер пръчка като си сложа и пружина с вирбел-тоест да е подвижна,не съм видял нещо с което да остава зад фидерите(освен по цена-едното 2-3 лева другото жълти стотинки )
лично мнение-всеки магазин има избор и всеки има свободата да лови с това ,което иска...
доколкото до монтажа-така посочения с 1 кука горе и 1 отдолу е все пак доста ефикасен...
и не е нужно да се слага вирбел 3-ка-има си и специален възел с който се прави ухо за повода и не се оплита :)
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Едно питане

Мнение от qno_zloo »

ben_lyusien написа:
qno_zloo написа:Това е "Селски" "Метод" фидер :lol: :lol: :lol:
Другия начин е на всяко ухо по една кука с 5см повод и слагаш пуканки или стариопор, като дойде рибата да смуче прожината и налапва и куките които са повдигнати от стариопора.
Успех от мен и да знаеш че повече от 2 куки е садизъм.
А ти къде видя да пита за фидер :lol: :lol: :lol:
Колегата пита точно за това което съм показал а не за гражданския метод фидер :lol: :lol: :lol:
Аз го обърнах на смях, знам че ще чака полета на бушона.
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Едно питане

Мнение от bobo_33333 »

xt33m33 написа:не ви знам "селските" и "градските" методи ама да ловим с фидери вместо с пружини само защото е модерно не ме кефи...аз на фидер пръчка като си сложа и пружина с вирбел-тоест да е подвижна,не съм видял нещо с което да остава зад фидерите(освен по цена-едното 2-3 лева другото жълти стотинки )
лично мнение-всеки магазин има избор и всеки има свободата да лови с това ,което иска...
доколкото до монтажа-така посочения с 1 кука горе и 1 отдолу е все пак доста ефикасен...
и не е нужно да се слага вирбел 3-ка-има си и специален възел с който се прави ухо за повода и не се оплита :)
не е нужно да се слага вирбел 3-ка
Tва е за две куки отдолу :wink: ,за стиропор :)
Аз там съм пораснал...
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”