фидер монтаж за шаран

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от snegk »

Аз слагам оливетката когато съм с тръбичка.Оливетката я слагам на основното за да не се дига тръбичката от въздуха който остава вътре.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бачо Илия »

:wink:
Последно промяна от Бачо Илия на Сря Юни 10, 2009 12:07 am, променено общо 1 път.
Изображение
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от shekira »

snegk написа:Аз слагам оливетката когато съм с тръбичка.Оливетката я слагам на основното за да не се дига тръбичката от въздуха който остава вътре.
Добреде,аз да питам,ако е шлаул той няма ли да се вдига също от въздуха.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от snegk »

Къкъв шлаух,къде стои,за какво го използваш :?: :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от shekira »

snegk написа:Къкъв шлаух,къде стои,за какво го използваш :?: :wink:
Питам,за това.

Изображение
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от hristotihov »

Цитирам част от статия на Христо Георгиев на сайта carpbg.com
Статията се отнася за шарански монтажи, но случая е идентичен.

"Първия тип задни олова служат за по-добра презентация на линията, което е абсолютно задължително при риболов с in-line или друг монтаж с твърда противооплитаща тръбичка. Това е необходимо, защото в нея почти винаги остава въздух и тя стърчи над дъното. С използването на малко задно олово се постига равномерно потъване на противооплитащата тръбичка и линията не се оплита с монтажа. За тези тежести е добре да се използват оливетки с тегло от 6 до 10 грама, но не по-малки, защото в противен случай поставянето им е безсмислено. Задължително трябва да се фиксират неподвижно на не повече от 5см след края на противооплитащата тръбичка. Аз използвам за фиксатор парче ластик или стопер от силикон. Препоръчвам именно такива тежести, защото откакто боравя с тях спряха фалшивите кълванета, получаващи се от блъскащи се риби в линията около захраненото петно. Не е желателно такива задни тежести да се поставят, когато ловим в гъста водна растителност или когато дъното е покрито с камъния обрасли с миди."

Изображение
нямам живарник
Proinov
фен клуб-скобар
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 11:58 am
Местоположение: Разград !!!

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Proinov »

IDA написа:Вчера пробвах на Пясъчник дали съм вързал правилно двете монтажчета които са най-горе на страницата. Фидер 3.90м., основно влакно 0.205 , повод 0.128 с дължина 60см и нито едно уплитане за 3-4 часа риболов и няколко десетки презамятания . Шараните ( по-точно "шаранчетата") в повечето случаи се самозасичат :D

Изображение

Здравей колега,Да те питам захранката за шаран ли е и на какво си ги изкарал, на бял ли.


Поздрави и Благодаря
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бачо Илия »

:wink:
Последно промяна от Бачо Илия на Сря Юни 10, 2009 12:08 am, променено общо 1 път.
Изображение
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бат Мирче-5кила »

начи..не знам дали спада кьм монтажа,но конкретно за шарана и бялата мряна кьм посочените вече монтажи не е зле да включите и вьзможно най твьрдия врьх :wink: че инак не се засичт..само дрьпнат и бягат.па то човек не може само до прьчката да седи-все ще иде да се изпикае в най неподходящия момент :D на мен ми се е случвало следното-метам си на фидер на роман и си пия бири.удар след удар-всичките празни,колегата до мен на плувка не издьржа и много бьрзо си преправи едно 5м боло на...фидер :D удар след удар-всичките вьнка.все красавици по над кило.защо?защото на болото вьрха е кух и твьрд.а на фидерите е лигав и не се засичт сами.поради което сьветвам да си купите по един отделен ултра твьрд врьх(на тотлебен,до военните в магазина има доста подходящи)специално за шаран и бяла мряна,ако се очаква.това,че трьбичките гьлтат вьздух и се надигат е вярно-бутник ми го демонстрира,но не мисля,че е проблем,ако е изпьната линията как си трябва и хранилката-по тежичка.при мен напр тия монтажи с вьзлите не вьрвят,щото сьм с плетено и си губят смисьла.ползвам си трьбички по най елементарния начин.а понеже слагам(нали за шарани и мряна говорим) доста брутален повод-0,22-0,28 и заплитанията са рядкост.но пьк кефа да извадиш шаран или 4-5 литрова бяла мряна на фидера е неповторим :D :D нема трьбички,нема монтажи..като реши да те навести-душа да ти яка :D :D :D
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бачо Илия »

:wink:
Последно промяна от Бачо Илия на Сря Юни 10, 2009 12:08 am, променено общо 1 път.
Изображение
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бат Мирче-5кила »

нещо такова..при бялата мряна е друг вьпроса :idea: :D
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от snegk »

За самозасичането,както каза 5 кила.Върхът.Причината ,лининията е перфектно испъната и докато хранилката самозасече то върха или човека ще е засече преди нея,защото фидер монтажите имат празен ход на хранилката :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от butnik »

Самозасичането ако го чакаш се губят много риби,това за дребната риба,иначе за големите,то си взима въдицата ако не я гледаш.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от Бат Мирче-5кила »

butnik написа:Самозасичането ако го чакаш се губят много риби,това за дребната риба,иначе за големите,то си взима въдицата ако не я гледаш.
бутник-имам поне десет изпуснати и то в твоя регион-на марица,заради мек,нормален фидер врьх.не казвам,че не изхвьрля прьчката от стойките-така е,ама не се засича,а аз слагам доста малки куки-като за скобар зимно време-инак пьк не иска да пипне.на хранилка не разчитам,защото както споменах ползвам трьбички-демек разчитам на вьрха,а не на хтанилката за засечката.щото иначе пьк мряната,скобара и др,които си кьцат постоянно не се ловят-бе измьччваме се общо взето :)то златна среда няма :wink:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: фидер монтаж за шаран

Мнение от butnik »

За това е подходящ байт-рънер,Взимна си мазно и като се усети вече е в кепа. :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”