Колеги, да ви попитам защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Иво Вълов »

Здравейте първо.
Ще започна от далеч.
Преди 2 годинки и нещо, се запалих доста по фидер риболова !
Разбира се не исках да харча пари за макари и въдици, нещо до 150 лева за двете
Първата макара която си купих е Карп Експерт 4000 и за фидер си взех Глоб ню хънтър
Направих няколко риболова , но определено , нещо не успях да се изкефа !
успях да продам комплект по отделно и заприходих със една що годе по хубава въдица а именно Абу Гарсия про Ентисер 3.3м
задържах я около 3 месеца , през това време също така заприходих и с едно гарболино супер скуад на 3 метра !
И тези въдици не ме грабнаха, докато не пипнах сегашната ми въдица
Въдица която е според мен е много над средният клас въпреки че струва 200 лева !
Определено е въдица която спокойно може да се сравнява с много по класни фидери !
Когато улових първата си риба с нея, изпитах огромно удоволствие , разбрах колко много съм изпъснал , че тези 5 6 месеца лутане , докато намеря моята въдица , всъщност са били просто пари на вятъра.
След това заприходих с Тубертини аймара, но се задържа при мен точно 3 дни , дори не успях да ловя с нея, защото ми изпадна Шимано Бийст мастер хеви фидер, въдица за която си мечтаех от много време.
В момента имам комплекта, който съм искал винаги, въдица за хеви риболов и въдица за прецизен риболов !
Макарите с които съм в момента са Рьоби и не мисля да ги сменям за нищо !

Какво искам да ви кажа с всичко това, момчета, недейте да повтаряте моята грешка, а когато дойде време да купувате фидер въдица, помислете или прочетете по горе написаното, и се запитайте , дали сте толкова богати че да си купите и продадете ефтини неща !
Не е ли по добре да инвестирате в по хубав такъм и хубава макара, която ще ви служи дълго време и когато идете за риба да изпитате истинско удоволствие от риболова ?
Миналата година имах удоволствието да бъда част от Джедай лигата по фидер риболов, и на трите водоема , на които се състезавахме риболова бе на малки до средни риби риби до килограм. с лайт-медиум въдицата изпитвах такова удовлетворение от всяка хваната риба, че удоволствието граничеше с това , когато правя любов с жената !
Дали щях да изпитам същото удоволствие ако бях останал с Абу гарсията ? или пък с Ню хънтара !
За това момчета и момичета, ако има, помислете върху това !
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Красимир Атанасов »

Аз пък съм на мнение,че всеки сам трябва да израсне в риболова започвайки от 0!
Не всичко което е добро за буда,е добро за нас!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от dimmitov »

Красимир Атанасов написа:Аз пък съм на мнение,че всеки сам трябва да израсне в риболова започвайки от 0!
Не всичко което е добро за буда,е добро за нас!
+1 :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от antivik »

Красимир Атанасов написа:Аз пък съм на мнение,че всеки сам трябва да израсне в риболова започвайки от 0!
Не всичко което е добро за буда,е добро за нас!
Съвсем точно казано! Като добавим и нашенската приказка, че "Всеки се простира според чергата си." и нещата си идват баш на мястото.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Иво Вълов »

Краси, аз съм съгласен с теб !
Но пак питам , толкова ли сме богати та да си купуваме евтини неща ?
Значи, аз съм на мнение, че всеки един в този форум, абсолютно всеки може да си позволи хубави такъми !
Това , че сме стиснати е друга тема !
Изображение
Аватар
АчоА
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:16 am

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от АчоА »

Предполагам горе написанато важи със същата сила и за жилищата в които живеем, за автомобилите които караме, жените за които се женим... просто ако решим да се женим е хубаво да стинем съби и изчакаме известно време за "нещо" по-качествено :lol:
Извинявам се за спама, но ми дойде някак си така спонтанно :lol:
Иначе спор няма - удоволствието от риболова с хубав и качествен такъм е неописуемо :idea:
Ето ме и във Фейса: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010960905383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от dimmitov »

Кефа може да си го направиш и с пръчка за 20лв.Даже може да си го направиш и без пръчка като само се разходиш из язовира.Всеки сам решава какво търси от риболова и с какво да го постигне.Също смятам че доста хора няма да се съгласят с тезата че пръчките от ниските класове на световните марки не стават за нищо и не можеш да си направиш кефа с тях.Все едно сега да си продам Голфа и да започна да събирам за Ламборджини защото каквото и да купя в ниския клас няма да струва.
Да, имам хиляда лева и мога си взема отлична пръчка ,но не смятам че е необходимо.Имай в предвид че риболова не е само една пръчка с макара.Има още куп неща покрай самия излет и такъма за които също трябват пари, и то доста.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от searnox »

+ 1 за от 0 и Буда-приказката. Всеки трябва да си мине по пътя. И аз тръгнах от евтин фидер и средна макара и сега съм с сравнително висок клас такъми. Наскоро се вкарах в спининга и напарвих абсолютно същото :)

А за кефа, да си призная чесно, НАЙ НАЙ големия ми кеф от риболова е с бамбукова пръчка с корда вързана за върха за каракудки и шаранчета на Марица.
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Иво Вълов »

АчоА написа:Предполагам горе написанато важи със същата сила и за жилищата в които живеем, за автомобилите които караме, жените за които се женим... просто ако решим да се женим е хубаво да стинем съби и изчакаме известно време за "нещо" по-качествено :lol:
[/b]
Хехе не точно, но кой както прецени !
Аз пиша конкретно за риболовните такъми !
Кефа може да си го направиш и с пръчка за 20лв.Даже може да си го направиш и без пръчка като само се разходиш из язовира.Всеки сам решава какво търси от риболова и с какво да го постигне.Също смятам че доста хора няма да се съгласят с тезата че пръчките от ниските класове на световните марки не стават за нищо и не можеш да си направиш кефа с тях.
Вчера по време на работа, дойде един човечец, с който завързахме доста интересен разговор, теми хиляди и разбира се минахме и през риболова. Та в крайна сметка стигнахме до заключението , че всеки човек има различни изисквания и според тях се чувства добре.
Примера бе с една наливна бира. Представи си викам му аз, че ти нося бирата, но не е налята както трябва а има повече пияна , някак си пресечена седи, ти я взимаш и ми благодариш че съм ти я донесъл, наслаждаваш се на бирата, защото не си пил наливна бира отдавна, нямаш кой знае какви изисквания към нея и и се радваш, нямаше ли да е по добре , ако ти бях донесъл същата тази бира , но добре налята първата пияна да се махне да се даде ''сила'' на бирата , да изпиташ истинско удоволствие от нея ?
Да така е , каза ми той !

мисля че същото е и с такъмите.
Простете момчета , може моето мислене да нее правилно, но аз в годината правя 20 30 излета или сиреч казано по 2 пъти в месеца ходя за риба , еми аз лично искам когато ида за риба, да изпитам максимално удоволствие от риболова , имал съм не малко въдици и смело мога да кажа , че (да не се повтарям) с последните си такъми наистина разбрах какво е това риболов !
не само от самият риболов, а от обгрижването на такъма, от начина на пипане всичко свързано с това !
Не знам, но аз лично не бих подходил с такова внимани към въдица от 20 лева, ще я тръшна по невнимание на пясъка, ще си кажа майната му 20 лева съм дал за нея , ако се счупи е на пазара има още от тези :)
Просто не мога да намеря точните думи в момента за да ме разберете правилно !
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от С.Върбанов »

Иво да не си гледал Вучков в нетрезво състояние ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Иво Вълов »

Не, но постоянно гледам колеги да залиат на някакви ниски модели, и си викам чакай да си кажа моето , аз по какъв път съм минал , може пък да им помогне това
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от chirusa_bg »

Като си нов в дадена сфера неминуемо сменяш и опитваш, докато се намери нещото "за теб".
Дали ще смениш 3 дървета от по 50лв или 3 дървета от по 250лв е все тая, само разхода е различен.
В крайна сметка стигаш до "твойта" въдица.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от topsoft »

dimmitov написа:Кефа може да си го направиш и с пръчка за 20лв
Е те точно тая работа нема как да стане, ако решиш да я ползваш по предназначение. Ако ще брулиш орехи с кеф или пък колче за доматки също може......
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
starsky
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 9:47 am

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от starsky »

Аз не разбрах, какъв модел е сегашната ти въдица, която най-много ти е паснала.
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: Колеги, да ви попитам защо ?

Мнение от Иво Вълов »

ИзображениеMIDDY 4G LIVE CARBON BAGGIN DISTANCE
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”