Метод фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Метод фидер

Мнение от chirusa_bg »

Веднага отговарям.
Сравнението на 2 навивки тел, едната навивана в БГ другата в ЮК е съвсем уместно.
Зададох въпроса си с надеждата, някой запознат с разликите да ми ги посочи, а вярвам, тук има много такива колеги, но да приема аргумент, като този по-горе :lol: .
Изглежда дълго преди на науча английски и още по-дълго преди да открия интернет съм ползвал БГ пружината от тел неправилно.
Ако знаех, 4е е предназначена да задържа качамак, може би нямаше да я пълна с рехава захранка и да премятам през половин час, че да си има захранка.

Без да се натрапвам ще помоля, поне във важните и градивни теми, които се четат от много начинаещи колеги да пишат само хора, които знаят, за какво става дума и имат опит с въпросните монтажи. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Метод фидер

Мнение от hristotihov »

Ivak написа:Не, че практикувам често такъв риболов вече, но ми се струва, че ви бяга смисъла му.
Трябва да разграничим два различни вида метод фидер. Такъв със кука в захранката и такъв с кука извън захранката. Защото и двете са метод фидер, но имат принципни разлики.

Хранилката която е позвал Бачо Илия (поста със снимките) е за първия вид метод фидер - с кука скрита в захранката. Това са хранилките които са утежнени асиметрично и падат винаги с тежестта надолу, респективно куката нагоре. Тези хранилки на трябва да отдават захранката, а да я задържат на два слоя, като се разчита на засмукване на куката.

Втория вид, за който говори Ивака е по-бизо до класически шарански риболов, с кука извън захранкта, монтаж на косъм и метод хранилка (примерно пружина) която замества ПВА торбичката и тежестта.

Ако ги бъркаме двата вида, ще стане мазало :lol:
нямам живарник
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Метод фидер

Мнение от Бачо Илия »

hristotihov написа: ................................................. ... .. .. .
Втория вид, за който говори Ивака е по-близо до класически шарански риболов, с кука извън захранкта, монтаж на косъм и метод хранилка (примерно пружина) която замества ПВА торбичката и тежестта.

Ако ги бъркаме двата вида, ще стане мазало :lol:
Аз мисля че е точно обратното :idea: 8)
Изображение
Аватар
dunedanetz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 10:32 am
Местоположение: София

Re: Метод фидер

Мнение от dunedanetz »

chirusa_bg написа:Веднага отговарям.
Сравнението на 2 навивки тел, едната навивана в БГ другата в ЮК е съвсем уместно.
Зададох въпроса си с надеждата, някой запознат с разликите да ми ги посочи, а вярвам, тук има много такива колеги, но да приема аргумент, като този по-горе :lol: .
Изглежда дълго преди на науча английски и още по-дълго преди да открия интернет съм ползвал БГ пружината от тел неправилно.
Ако знаех, 4е е предназначена да задържа качамак, може би нямаше да я пълна с рехава захранка и да премятам през половин час, че да си има захранка.

Без да се натрапвам ще помоля, поне във важните и градивни теми, които се четат от много начинаещи колеги да пишат само хора, които знаят, за какво става дума и имат опит с въпросните монтажи. :)
Гледай сега колега. Това, че мнението на някой е различно от твоето не означава задължително, че е грешно!!! Познавам адски много хора, които при риболов на дъно на пружина си правят качамака лепкав, твърд, жилав, като пластелин, за да държи на пружината с часове. Дали това е правилно или не, не е от значение за конкретния диалог между нас. И така практикуваха доста хора допреди няколко години, преди да навлезнат по-масирано сейфти монтажите, пва продуктите и т.н. Аз говорих по принцип глобално, а не ти как си го бил правил. Айде моля сега. И да твърдиш, че метод хранилката и БГ пружината са еднотипни е просто смешно. Самата форма на метод-а предразполага по-лесно освобождаване на това, което е стиснато около нея. Навитата тел на БГ пружината предразполага натъпканата консистенция вътре да се освободи по-трудно.

Къде видя тел тук Изображение и може ли да ми посочиш къде са допирните точки на горното с това Изображение

Не искам да подклаждам някаква свада или караница, но колегата беше краен, и това, че не е съгласен с мнението на друг колега не означава да му поставя епитети и да го осмива с емотикони и т.н.
петко стоянов

Re: Метод фидер

Мнение от петко стоянов »

Що ми се струва ,че се правим на много "специални" с тези имена :idea: ....На тези фидер и метод хранилки сигурно има 2463 разновидности по света :idea: Трябва ли бай Данчо от село да смени пружината с която лови от 20години,с нещо по-европеъско и дали на рибата и пука :evil:
...Вуйчо ми,правеше фидер кошнички преди 15 години и не претендираше за откривателство :idea: ....Качамака както го направиш-така ще се разпада на дъното...дали зависи от това,в какво е доставен там? :wink:
Аватар
dunedanetz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 10:32 am
Местоположение: София

Re: Метод фидер

Мнение от dunedanetz »

Ииии ма хора, много се засягате бре... Въйййй човек да не се случи да е на различно мнение с някой тука, че 1 кофа катран ще се изсипе на главата му. Просто казвам, че тия метод хранилки самата им форма предразполага към по-лесно освобождаване на захранката, независимо как го направиш. Формата от навита тел на българската пружина предразполага, тази консистенция, набутана вътре между телта да се освободи по-трудно, просто защото телта й пречи да падне по-лесно и бързо. Па тва кой как ще си омеша качамака е друг въпрос.
Айде не реагирате толкова грубо и остро моля ви се. Всеки си има гледна точка.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Метод фидер

Мнение от Бачо Илия »

dunedanetz написа:.... Просто казвам, че тия метод хранилки самата им форма предразполага към по-лесно освобождаване на захранката, независимо как го направиш. Формата от навита тел на българската пружина предразполага, тази консистенция, набутана вътре между телта да се освободи по-трудно, просто защото телта й пречи да падне по-лесно и бързо. .
Колега, разликата не е в това, че едното предполагало лесно да се освободи захранката, пък другото не :idea: И в двата варианта, захранката мога да я направя всякак- тази на класическия метод да седи 12 часа, а тази на пружината да се разпадне още на повърхноста и докато пропадне до дъното, в нея да няма почти нищо( или обратното)!!! Разликата е, че това на което казваме "БГ-пружина", не му е мястото в тази тема; метод-пружините и още едни други хранилки метод съм ги снимал и постнал на първа страница в темата; обяснил съм ( пак там) и по едно запитване на Чируса, каква е разликата между двете пружини- "БГ"-то и "метод"-а.
Надявам се да схванеш разликата :D 8)
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Метод фидер

Мнение от chirusa_bg »

Разликат вече я знам Бачо,

Реагирах на некомпетентното мнение на колегата, очевидно реплика на въпроса ми.

Поздрави!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
RiverFisher
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 1:44 pm

Re: Метод фидер

Мнение от RiverFisher »

Какъв е смисъла да се лови с фидер пръчка и по този "метод" във варианта му с неподвижно зацепване на хранилката?? Всяка друга сопа би свършила същата работа?!?
"Не сме народ, не сме народ, а мърша..." П.Славейков 1875г.
>format BG: /Q
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Метод фидер

Мнение от snegk »

RiverFisher написа:Какъв е смисъла да се лови с фидер пръчка и по този "метод" във варианта му с неподвижно зацепване на хранилката?? Всяка друга сопа би свършила същата работа?!?
Ами англичаните си ловят с шарански въдици :lol: :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
RiverFisher
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 1:44 pm

Re: Метод фидер

Мнение от RiverFisher »

Ами тогава темата не е за тук. Има си тема риболов на тежко.
"Не сме народ, не сме народ, а мърша..." П.Славейков 1875г.
>format BG: /Q
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Метод фидер

Мнение от Бачо Илия »

RiverFisher написа:Ами тогава темата не е за тук. Има си тема риболов на тежко.
И аз така мисля :idea: :!: :!:
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Метод фидер

Мнение от butnik »

Като си решите споровете на ЛС,ще има оключ
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Заключено

Обратно към “Риболов на фидер”