предложете

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

предложете

Мнение от pojara28 »

От доста време си задавам въпроса има ли хранилка специялно ноправена за трохи от хляб или такава която може да бъде използвана за това. Идеята ми е да се ползва на течение и да отделя трохи на дъното плавно и бавно. Другия проблем който не мога да оправя е че при обикновенните квадратни отворени хранилки трохите хляб ставата на тесто при зареждането и не работят така като искам. Нещо като "мини мамка" ако ме разбирате. Приемам идеи всякакви
скобара е риба проклета
Изображение
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: предложете

Мнение от stich »

Само трохи едва ли ще стане.Ако ги прибавиш сухи към леко преовлажнена захранка ще работят добре,
когато дръпнат леко от влагата.Сухи ще излизат на повърхността и ще ти провалят риболова.
Лично аз винаги прибавям солидно количество.

Изображение

Не съм опитвал,но четох някъде,че затварят отворени хранилки като навиват тиксо от горе ... :roll:
Проба-грешка! 8)

Успех!
Изображение
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: предложете

Мнение от pojara28 »

То това с тиксото и аз го пробвах /пробвам/ :lol: и горе долу съм доволен. За сухите трохи съм съгласен но мисля, че сигурно има някаква хранилка тип мрежа която да работи с тн трошки или както братята англичани им викат "втечнен" хляб. Апропо те също препоръчват хляба да се намокри леко и внимателно преди употреба а дори да се добави и ситен чакъл. Но аз искам да кажа стоп на захранката защото мисля че само хляб би било по ефективно - няма да има др цветове миризми и тн. А и скобара си сака леб. Не знам дали си въобръзявам но когато използвам за носител на трохите обикновенно смляно кюспе а не захранка имам по добри резултати. Това с мрежестата хранилка не е задължително но мисля че ако е точно такъв тип ще се избегне и досадното заклещване на хранилката между камъните при вадене на риба.
скобара е риба проклета
Изображение
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: предложете

Мнение от stich »

Напълно те разбирам за скобара и хляба.Опитай тогава само трици (вместо захранка) и хляб.
Да ти кажа и аз не съм го пробвал този вариант,но никога не е късно.
Изображение
плувката2006
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 2:38 pm

Re: предложете

Мнение от плувката2006 »

Няколко години смесвам трохите с глина-разбирай пръст изкопана от едра къртица :D Трохите ги добавям сухи към овлажнената пръст и топките леко ги сплесквам.Отделят се много добре от пръстта ,за проба направете експеримент ,като хвърлите една топка пред вас да видите какво става.На тази вулканична смес и трябват 10-15 мин престой ,трохите да поемат влага от пръстта.Не жалете трохите ,аз си ги бъркам 1/1 с пръстта.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”