Ваглери и чувствителност

Модератор: Paublo_Eskobar

Ivan__Manolov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 11:47 pm
Местоположение: Пловдив

Ваглери и чувствителност

Мнение от Ivan__Manolov »

Здравейте!

Съботата ще ходя на един рибарник с шарани около килограм - два, и се чуда дали ако използвам ваглер например 4-5-6 грамов дали ще се наруши чувствителноста на самата линия.Например там шараните кълват много страно.Чукат чукат като каракуда и повеждат така,че едвам ги забелязваш.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от chirusa_bg »

Няма да имаш проблеми според мен.
Ваглерите са достътъчно чувствителни, а предполагам и шараните в един момент дръпват, както трябва.
А защо ваглер?
Ще гониш дистанция или дълбочина ли?
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от lz1igr »

Ваглери най-различни.На едни пише примерно 3+5-което според мен се тълкува 3гр е ваглера и носи 5гр тежест,но има един,който използвам сега за шаран и на него пише само 14гр-това е тежестта на ваглера и тежестта се определя в зависимост от броя на шайбите отдолу.Така,че ако махнеш шайба 1гр,поставяш олово 1гр на въдицата.Има много предимства-голяма дистанция на хвърляне,вижда се чудесно на голямо разстояние,чувствителен на каквото и да е кълване и тн.Последно с него извадих амур 2,8кг,но това е тема за друг разговор.Наслука и сподели какво си направил.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от butnik »

Ваглер с тия данни 3+5ил5+8 или от този вид се ползват за подвижен монтаж,за по-голяма чувствителност аз процедирам така:Изображение с тази антена ваглера става супер чувствителен.Иска много финно доутежнаване,като са необходими съчми номера 10,11,12.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Ivan__Manolov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 11:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от Ivan__Manolov »

butnik написа:Ваглер с тия данни 3+5ил5+8 или от този вид се ползват за подвижен монтаж,за по-голяма чувствителност аз процедирам така:Изображение с тази антена ваглера става супер чувствителен.Иска много финно доутежнаване,като са необходими съчми номера 10,11,12.

Като гледам си от Пловдив,та и аз съм от Пловдив де,от кой магазин взе този ваглер?Аз често посещавам главно ''При Жоро'' на 6-ти септември (нивка реклама не правя).Та там ще търся
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от butnik »

Там ги няма,като продължиш след на Чейнджа магазина преди прелеза,завиваш надясно и на 20м. виждаш още един магазин.Ваглерите са на Сарфикс,с две антени са,а този който съм снимал е Мило,само,че тунингован.Отделно продават и антени за Сарфикс.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Ivan__Manolov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 11:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от Ivan__Manolov »

butnik написа:Там ги няма,като продължиш след на Чейнджа магазина преди прелеза,завиваш надясно и на 20м. виждаш още един магазин.Ваглерите са на Сарфикс,с две антени са,а този който съм снимал е Мило,само,че тунингован.Отделно продават и антени за Сарфикс.
Това да не е магазина ''Риболовна Мания''.Ходил съм там , но не за ваглери.

Мерси!
Само да питам каква им е цената ,че да се заредя :lol: :)
rumceiss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 12:06 pm

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от rumceiss »

Колеги, аз до колкото съм запознат... "ваглер", на който пише 6+4 не е ваглер а се води все още слайдер. 6+4 е 6 гр слайдера, а носи до максимум 4гр допълнителна тежест. Ваглера е с шайби отдолу, които се махат и се добавя тежест по линията... зависи какво се цели- бързо пропадане или елегантна/по-чувствителна линия...
виж там отпусни му нещо.... :D
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от gorkata_petrov »

Ivan__Manolov написа:
butnik написа:Там ги няма,като продължиш след на Чейнджа магазина преди прелеза,завиваш надясно и на 20м. виждаш още един магазин.Ваглерите са на Сарфикс,с две антени са,а този който съм снимал е Мило,само,че тунингован.Отделно продават и антени за Сарфикс.
Това да не е магазина ''Риболовна Мания''.Ходил съм там , но не за ваглери.

Мерси!
Само да питам каква им е цената ,че да се заредя :lol: :)
от 3 до 18 лева.Има много хубави и от 3.прозрачни на Миди. Ловил съм с тях и съм много доволен.Посъветвай се и с продавачите.Те ще те насочат.
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
vodi77
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 5:51 pm
Местоположение: Борката от София

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от vodi77 »

rumceiss написа:Колеги, аз до колкото съм запознат... "ваглер", на който пише 6+4 не е ваглер а се води все още слайдер. 6+4 е 6 гр слайдера, а носи до максимум 4гр допълнителна тежест. Ваглера е с шайби отдолу, които се махат и се добавя тежест по линията... зависи какво се цели- бързо пропадане или елегантна/по-чувствителна линия...
Изображение
:smt023 :smt023 :smt023
Аз пак съм за риба;;;;
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от jdbc »

Ей , добре сте си вие в Пловдив с тия складове !
Имам чвуството, че в София всичките такъми са пръснати из 1000 магазина и в нито един не мога да намеря това което искам - читав чувстителен ваглер(за мен това е ваглер с не-много тумбеста форма + тънки антени) - 6-7-8г(ваглер + линята общо) със шайби за регулируемо отежнение и със сменяеми антени.
Гледам ги по сайтовете - и Мило, и Колмик и още 100 марки има, но по магазините нищо ... все нямат от интересните модели

П.П. колега Ivan__Manolov , сори за отклонението
Ivan__Manolov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 11:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от Ivan__Manolov »

jdbc написа:Ей , добре сте си вие в Пловдив с тия складове !
Имам чвуството, че в София всичките такъми са пръснати из 1000 магазина и в нито един не мога да намеря това което искам - читав чувстителен ваглер(за мен това е ваглер с не-много тумбеста форма + тънки антени) - 6-7-8г(ваглер + линята общо) със шайби за регулируемо отежнение и със сменяеми антени.
Гледам ги по сайтовете - и Мило, и Колмик и още 100 марки има, но по магазините нищо ... все нямат от интересните модели

П.П. колега Ivan__Manolov , сори за отклонението

Нема проблем :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от chirusa_bg »

jdbc написа:Ей , добре сте си вие в Пловдив с тия складове !
Имам чвуството, че в София всичките такъми са пръснати из 1000 магазина и в нито един не мога да намеря това което искам - читав чувстителен ваглер(за мен това е ваглер с не-много тумбеста форма + тънки антени) - 6-7-8г(ваглер + линята общо) със шайби за регулируемо отежнение и със сменяеми антени.
Гледам ги по сайтовете - и Мило, и Колмик и още 100 марки има, но по магазините нищо ... все нямат от интересните модели

П.П. колега Ivan__Manolov , сори за отклонението
Разглеждал ли си ваглерите на Кралусо, мисля че имат точно това, което търсиш.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от jdbc »

chirusa_bg написа: Разглеждал ли си ваглерите на Кралусо, мисля че имат точно това, което търсиш.
Гледах някакъв, но ми се стори прекалено скстравагантен :roll:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Ваглери и чувствителност

Мнение от butnik »

ИзображениеСупер са и тези,малко ще видите зор първоначално,докатосхванете нагласянето на тежеста.Много здрави,летят перфектно,и хващат риба :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”