Какво е Мачов риболов?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор

Как ви провървя това лято на Мачов риболов?

супер!
41
23%
добре.
53
30%
зле!
16
9%
несъм ловил/а на Мачов риболов.
65
37%
 
Общо гласове: 175

nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Какво е Мачов риболов?

Мнение от nikishanoto »

Някой може ли да ми обясни какво е Мачов риболов?
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Чел съм,че това е начин на риболов започнал от Англия.Създали хората там пръчки от три части (обикновено за дължини от 3,60 до 4,50) с много фини и гъсто наредени водачи.Изхвърлят тежести в рамките на 15 до 40 гр. в зависимост от модела.За плувки се използват едни дълги като сламки наречени ваглери.Те пък са със собствена (вградена) тежест и летят превъзходно,подобно на стрела, и такива без предварително утежняване в основата на ваглера.Големите ваглери са устойчиви на вятър.Лови се на големи дистанции до 50-60 метра.Ваглерите варират от 1 до 20 гр.(а може и повече).С леките се лови на близо и на плитко.Общо взето е това.Дано ти е станало поне малко ясно.Сигурно и други ще се изкажат по въпроса.
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Meрси,че ми каза :wink: ,ама искам да те попитам пак звънец или нещо друго ли трябва да се слага(като на кюспето)?
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Гост

Мнение от Гост »

Ники,не бързай с въпросите,чети по-внимателно.Става въпрос за риболов с плувка.

Карамел,евала,пич си!
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Аааа...да верно аз явно несъм мислил като съм одговарял на темата. :roll:
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Има доста литература на риболовна тема вече в България,така че от там може да се научат доста неща свързани с теорията на риболова.nikishanoto,купувай си ит време на време някое и друго списание или вестник.Ще разбереш доста неща и ще имаш някаква оснава на която да задаваш що годе интересни въпроси.
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Как се казва списанието или вестника? :?
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Отиди дио някой щанд с вестници и списания и там ще видиш.На твоя вупрос може и сам да си отговориш.Да бе,как ли се казва списание или вестник за риболов??? :twisted:
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Добре де! :? Ще отида да видя какви списания и вестници има за риболова,а пък и може да ми стане интересно :roll: :wink: .
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
Borko7
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 4:11 pm
Обратна връзка:

Мнение от Borko7 »

vie hubavo obqsnihte kakvo predtsavlqva pry4kata za ma4ov ribolov, no na men ne mi e qsno kakvo to4no e predimstvoto, s kakvo tozi tip ribolov prevyzhojda obiknovennoto lovene na pluvka s edin po-dylyg pryt :?:
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Мнение от www.***.com »

Probvao da hvarlish na 30-40 metra s obiknovenna prachka i posle s mach vadica. Togava shte razberesh za kakvo stava vapros.
Гост

Мнение от Гост »

KARAMEL написа:Чел съм,че това е начин на риболов започнал от Англия.Създали хората там пръчки от три части (обикновено за дължини от 3,60 до 4,50) с много фини и гъсто наредени водачи.Изхвърлят тежести в рамките на 15 до 40 гр. в зависимост от модела.За плувки се използват едни дълги като сламки наречени ваглери.Те пък са със собствена (вградена) тежест и летят превъзходно,подобно на стрела, и такива без предварително утежняване в основата на ваглера.Големите ваглери са устойчиви на вятър.Лови се на големи дистанции до 50-60 метра.Ваглерите варират от 1 до 20 гр.(а може и повече).С леките се лови на близо и на плитко.Общо взето е това.Дано ти е станало поне малко ясно.Сигурно и други ще се изкажат по въпроса.
:lol: :lol: :lol: Кефиш Карамеле :!: :lol: :lol: :lol:
Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

Ш зема накрая да се регна та да ми излиза и името а не кат горното гост та гост :lol: :lol: :lol:
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Ми давай бе Павка,регвай се вече.
Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

KARAMEL написа:Ми давай бе Павка,регвай се вече.
Ех веднага се регвам стига администратора да си ме остави за постоянно начинаещ риболовец а не спец или нещо си там друго ! Човек и цел живот да си лови рибка се ще има какво ново да научи , та и аз така не мисля че съм нещо по,по,най въпреки че ръса мозък налево и надесно :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”