Моля препоръчайте мач (отнво) ;)

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Моля препоръчайте мач (отнво) ;)

Мнение от jdbc »

Здравейте, и благодаря на всички които си правят труда да четат писанията ми !
Решението е взето - искам мачов прът!
Четох другите мнения и теми по въпроса, попрочетох и нещата които намерих из нета и в крайна сметка стигнах до извода, че ми трябва мачов прът - дължина 4.20м с полу-параболична акция, а като цена - макс. 150лв. На пазара се предлагат доста модели в този ценови диапазон и с тези характеристики, на този етап съм се спрял на Shakespeare - ODESSA POWERPLAY MATCH .
Бихте ли ми препоръчали нещо друго в този ценови клас - до 150лв / 4.20м ?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Пак ще си препоръчам мойта пръчка MILO scuba 4.20 , но с уточнението че пръта е много фин и нежен - не на всеки допада :wink:
а за шекспира - чуват се само добри думи за този модел

успех
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
MARTIN4O
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 05, 2004 11:22 am
Местоположение: VARNA

Мнение от MARTIN4O »

TRABUCCO gold medalist. 4.20 stryva okolo 160 lv.
mnogo e dobar
FISH
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Мнение от jdbc »

Благодаря и на двамата, бихте ли ми казали в случай , че сте от София от къде сте купували пръчките - къде бих могъл да ги видя ?
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Мнение от jdbc »

И още нещо - бихте ли споделили защо избрахте точно този мач, а не някой друг - с какво превъзхождаше останалите ?
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

jdbc написа:И още нещо - бихте ли споделили защо избрахте точно този мач, а не някой друг - с какво превъзхождаше останалите ?
Приятел, отиваш, гледаш и си харесваш нещо което на теб да ти харесва и ти пасва - всеки си има идеал за въдица. Даже можеш да погледнеш и телемачовете или карбоновите телескопчета. Въпроса е да ти е леко и удобно и на добра цена. Има значение и каква риба ще искаш да ловиш с въдицата и къде. Дори да ти кажат че еди коя си въдица е най-добрата на света може да не ти върши добра работа на теб за твоите условия.
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Мнение от jdbc »

kriki ясно ми е , че за всяка ситуация си има идеалното обурудване, което за друга ситуация няма да е идеално. запалих се за мач пръчка защото пробвах за малко една такава и веднага ме грабна удобстото и лекотата на работа. лошото е , че изискванията към обурудването се оформят в процеса на работа, а досега нямам никакъв опит с мач. попрочетох тук-там и установих , че полупараболичната акция засега е нещото което ми трябва. колебая се все още между 5-25 или 20-30г. ... с четене толкоз - това са изискванията които имам в резултат на четенето. останалото предполагам ще дойде с времето.
на пазара има маса пръчки, лесно ще отида и ще си харесам една щото примерно ми стои добре в ръката, но си мисля, че има още неща които трябва да погледна преди да пазарувам, а както вече казах - нямам опит с подобни пръчки и не знам какво още да гледам. ето ти един пример - Shakespeare - Odessa PowerPlay Match е с Водачи от алуминиев оксид, докато Trabucco GOLD MEDALIST MATCH e със SIC такива ... предполагам , че SIC са по-добрия избор, но не знам на практика осезаема ли е разликата, а за нея може да каже някой койото е боравил тези пръчки ... и т.н.
та за това разпитвам - искам да стесня кръга от който да избирам, и затова очаквам да ми препоръчате пръчки от които имате добри впечатления, за което още веднъж благодаря ! :)
гост
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 5:58 pm

Мнение от гост »

Ми като се чудиш колега питай така директно и те ще ти отговарят хората. Моето мнение е следното: пиатше за акцията - по-малката защото е по -готино пръчката да усеща рибата а и с 10тина грамов ваглер си в бизнеса на повечето водоеми. От СИК водачите няма да ти стане по-удобно като ловиш, но пък си осигуряваш по-дълъг живот на въдицата и може би кордата.Според мен може да жертваш СИК водачите - и другите са на достатъчно ниво. Съсредоточи се върху това каква дължина ти трябва - мое мнение че прекалено дълга въдица няма и поне 4.20 е минимум. Зависи и дали си пазиш въдиците или си по-немърлив с тях - по това определяш дали ти трябва въдица с дебели стени и по -голямо тегло. За всичко друго Крики е прав - пипаш и преценяваш. А за другото дето доктора го каза - аз да ги напипам тези от списанията.....
Уважавай събеседника!!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Аз го взех моя втора употреба - на не повече от два излета :oops: 80лв
Пробвах от най-скъпите до най-евтините и нищо не беше правено за мене , тоя като го разгънах още първия път в една стая и ми стана че е моя прът - точно това съм търсел , а човека дето ми го продаваше пък заяви , че не му пасвал ама хич!!!

това е пробвай и ще го намериш твоя мач
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Мнение от jdbc »

Благодаря на всички които помагаха !
В крайна сметка направих както ме посъветвахте - отодох в магазина, разгледах и избрах - LAZER Tornado 10-30, 4.20m. Мисля, че филстар ги произвеждат. Ще го видим в действие как е, надявам се още тази седмица :)
Аватар
jdbc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:34 pm
Местоположение: София

Мнение от jdbc »

Хех, благодарско докторе ! :)
Купих му веднага, 15-ка ми взеха, ама здраве да е !
tursesht
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 11:48 am
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Е дано кат са ти взели 15ска пък да вземеш да хванеш с мача некои шаран 15ска :лол: :Д :лол:
Vajno e da tursish,a ne da namirash.
Аватар
tip
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:51 am
Местоположение: Sofia

Мнение от tip »

Колеги, дайте мнение за SPRO - Selective Match и D.A.M. - Seahawk Pro Match, предимства и недостатъци. Shakespeare - Odessa PowerPlay Match за предпочитане ли е?
Наско
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 9:39 pm

Re: Моля препоръчайте мач (отнво) ;)

Мнение от Наско »

Погледни и "Stratos" на Milo 3.90м. Продават го в магазинa на ДАМ на площад "Възраждне" за 121лв. с намаление от 161. Върши работа и има прилично "стегната" акция
Аватар
Ники каракудата
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 6:26 pm

Мнение от Ники каракудата »

Става. Аз бих ти препорчал Shimano (catana-4.5m) .Аз съм такъв и съм
страшно доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”