Помощ при избор на мачова макара

Модератор: Paublo_Eskobar

i.ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 5:35 pm
Местоположение: София

Помощ при избор на мачова макара

Мнение от i.ivanov »

Здравейте,искам да си направя мачов комплект въдица.Спрял съм се на тези три модела макари
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=62
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=62
https://megafishing.bg/product/1891/mak ... a-tdx.html
Ако може да кажете нещо повече за тях,какви са плюсовете и минусите при трите модела макари и т.н.

Shimano Stradic CI4
Shimano Aero Match
Daiwa TDX 3012
Аватар
pacho109
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2440
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 6:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от pacho109 »

Тебе май те бият парите през пръстите :lol: Която да избереш няма да сгрешиш :idea:
Изображение
Чърчил: "Нима искате избори, които се решават от най-ненужните гласове, дадени за най-ненужните кандидати?"
Чърчил:" На Балканите има повече история,отколкото те могат да понесат!"
http://vremeto.v.bg/
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от czd »

Взимай дайвата, че даже и за спининг можеш да я ползваш освен за мач :)
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от mikej »

Дайвата
голяма шпула, двойна дръжка и тн...
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
i.ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 5:35 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от i.ivanov »

Ново развитие в дилемата ми за макара,мой приятел ми каза че задължително трябва да си взема от старите шимана или дайви,защото новите се правили в Тайван и Малайзия и били пълни бокл..ци,колко от това е вярно...
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от czd »

Ако нямериш чисто нова макара от старите серии на дайва и най-вече шимано я взимай, но няма смисъл да се набутваш с макари втора ръка развъртани от половината форум. Новите макари като качество си мисля, че не отстъпват кой знае колко на железните си братя от миналото. Почти всички модели на Дайва от последните 10 години,че и малко повече са ми минавали през ръцете и мога да твърдя като изключим моделите с изгъзицата маг сийл съм много доволен от тях. В момента използвам само една тайладнска макара и да си кажа не виждам някаква фрапираща разлика в качеството в сравнение с японските братя :). За дайва тдх има много изписано във форума много колеги я ползват и са доволни преди време купих същата за приятел и също съм приятно изненадан. Той я ползва за тежък спининг по Дунав и до се га не се е разхлопала, а си я товари как си трябва като цяло съм прятно изненадан от нея. Страдика, който си предложил е по скоро спинингова макара и то не от добрите може би става в размер 1000 за ултра лайт, но в по големите размери и при голямо натоварване не е много добра, не че в случая МАЧ ще я товариш кой знае колко. Също така е и с дълбока шпула. За аерото предполагам няма да намериш отзиви, просто макарата е твърде нова и едва ли е много масова. Ако намериш запазен или нов страдик гтм не му мисли много хем ще спестиш някой лев, хем най вероятно ще го ползваш едно 10 години без да си помисляш да го сменяш.
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от Joshua »

Взимай страдика и не го мисли. Макарите Шимано са най-добри!
joropv
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 10:07 pm

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от joropv »

Колега вчера си взех модела Shimano Aero Match,немога да дам кой знае какво мнение понеже несъм я пробвал реално още, но това е моята макара и затова си я взех . Моят съвет е да отидеш на място да ги разгледаш и да си избереш това, което на теб ти харесва най много. Според мен която и да вземеш от трите няма да съжаляваш !!!
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от nabeden ribar »

Здравей, колега. Ако си търсиш макара на дайва - гледай да е концепция Real Four http://www.daiwa.ru/articles/tehnichski ... alfour.gif . Тази не знам каква е, но мисля че 3000 модел е твърде голяма макара за мач, шпулата е твърде голяма. Според мен 2500 по-приляга за мач, дори да е друг модел... Иначе от трите бих взел дайвата, не че съм ги виждал и трите, но имам друг модел спинингова макара на дайва от този ценови клас с която въртя на тежък спининг вече 3 години - много лек и плавен ход , отличен аванс, никакви проблеми в дъжд, студ и т.н, никаква потдръжка и е в много добра форма! Не се притеснявай къде е правена макарата, по-важно е за къде е правена!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от miro253 »

Всичките са хубави, но според мен Дайвата е най-добра. Не знам само дали да не погледнеш и по-малкия размер. Зависи от пръчката ти.
Емил Димитров
фен клуб-скобар
Мнения: 371
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 8:15 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от Емил Димитров »

за мач макарата според мен трябва да е минимум 3000 размер, ако я ползваш за по дребни риби ако е за по едри размер 4000. За тази Дайва съм чувал, че за парите си не струва, TDR е по добра от TDX
http://www.krakra-fishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от nabeden ribar »

Емил Димитров написа:за мач макарата според мен трябва да е минимум 3000 размер, ако я ползваш за по дребни риби ако е за по едри размер 4000. За тази Дайва съм чувал, че за парите си не струва, TDR е по добра от TDX
Брехт!!! Хората вадят сомове с 3000, бах тез йедри риби на мач! Колега, нали знаеш че шпулите на дайва са по-големи от тези на масовите производители, вкл и шимано.
Поздрави!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от Венелин Радушев »

nabeden ribar написа: Брехт!!! Хората вадят сомове с 3000, бах тез йедри риби на мач! Колега, нали знаеш че шпулите на дайва са по-големи от тези на масовите производители, вкл и шимано.
Поздрави!
И какво от това? Какъв минус виждаш в голямата шпула?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Емил Димитров
фен клуб-скобар
Мнения: 371
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 8:15 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от Емил Димитров »

nabeden ribar написа:
Емил Димитров написа:за мач макарата според мен трябва да е минимум 3000 размер, ако я ползваш за по дребни риби ако е за по едри размер 4000. За тази Дайва съм чувал, че за парите си не струва, TDR е по добра от TDX
Брехт!!! Хората вадят сомове с 3000, бах тез йедри риби на мач! Колега, нали знаеш че шпулите на дайва са по-големи от тези на масовите производители, вкл и шимано.
Поздрави!
колега ти ако искаш сложи на мача и една 1000, твой си проблем
http://www.krakra-fishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Помощ при избор на мачова макара

Мнение от alankulu1987 »

Хората на времето са вадили шарани по 5-6 кила и на горе на пернишки телескоп ( бутилка),вие тука за едни макари спорите :) За мен и трите са добри тъй като не мога да си позволя нито една от дадените :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”