Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

PikeM написа:Колега първоначално може да имаш известни проблеми със монтажите ,но това не трябва да те обезкуражава ,просто трябва да минат 1-2 риболова докато свикнеш,мачовеия риболов е определено доста интензивен и интересен ,също така е хубаво във някое флаконче да си направиш разтвор от веро и вода в съотношение 50:50 ,и да пръскаш кордата за по лесно потъване,също така гледам че не си снимал да имаш маркер за белязане на дистанцията ,това е задължителен аксесоар .Поздрави
Офф да, забравих да взема маркера днес, а го бях набелязал. Ще мина да го взема...Важен е- да! Жена ми ще мине през магазина да ги прибере - маркера и тежестите, които забравих там също.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

Redimido написа:
PikeM написа:Колега първоначално може да имаш известни проблеми със монтажите ,но това не трябва да те обезкуражава ,просто трябва да минат 1-2 риболова докато свикнеш,мачовеия риболов е определено доста интензивен и интересен ,също така е хубаво във някое флаконче да си направиш разтвор от веро и вода в съотношение 50:50 ,и да пръскаш кордата за по лесно потъване,също така гледам че не си снимал да имаш маркер за белязане на дистанцията ,това е задължителен аксесоар .Поздрави
Офф да, забравих да взема маркера днес, а го бях набелязал. Ще мина да го взема...Важен е- да! Жена ми ще мине през магазина да ги прибере - маркера и тежестите, които забравих там също. А относно спрейчето- имам един спининг, който ползвах за мачов монтаж досега- ако знаеш, колко съм се чудил, защо след като съм си взел потъващо влакно, след 10 замятания спира да потъва :) Днес разбрах за тоя трик!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Ше им свикнеш на монтажите не е кой знае каква философия ;) Някой влакна се продават с кърпички за почистване ама те са по скоро за еднократна употреба.Една гъбичка и ли парцалче с малко веро и вода и си готов ;) Макарата е добра аз съм със същата и съм доволен.Пък като се наканим някога за Искър ше свиркам ;) Радвам се че съм ти бил от полза.
Поздрави и наслука!
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

Ще ги научим монтажите... :) Риба да има! :)
joropv
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 10:07 pm

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от joropv »

Честито колега,пожелавам ти много приятни емоции с новите такъми. Аз вчера си взех същия калъф и мога да кажа, че е страхотен. И няма да се отчайваш, в началото е малко трудничко с монтажите но след 2-3 риболова ще схванеш всичко. Наслука !!!
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от kRaikkonen »

Готин комплект си спретнал :smt023
Ако имаш възможност си вземи прашка за захранване, която влиза в употреба на почти всеки риболов. Има голям избор на пазара (меки/твърди ластици, за близко, за далече).
Успех :)
Изображение
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Redimido написа:Ще ги научим монтажите... :) Риба да има! :)

И още как :smt023 Те само като видят колко ти е ценно такъмчето ше почнат да се бият коя да се закачи първа :wink:
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

kRaikkonen написа:Готин комплект си спретнал :smt023
Ако имаш възможност си вземи прашка за захранване, която влиза в употреба на почти всеки риболов. Има голям избор на пазара (меки/твърди ластици, за близко, за далече).
Успех :)
Прашка имам :) Да не забравяме, че до момента се занимавам с шаранджийство и фидер риболов :)
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от nikolaiiliew »

Честито и много риби да ловиш...
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от SammY »

Честито колега ! Добри тъкъмчета , задължително е да имаш слука с тях :)
Маркера не е задължителен аз лично си ловя без такъв :)
Изображение
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Malemi »

Вадицата е идеална
тбК
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от antivik »

Екстра комлект си спретнал, ха сега много слука и убави риби да ти го сефтосат! Относно чистенето на влакното - аз съм си омотал дунапренче направо на четалчето на стойката и периодично го мокря с разтвор/веро+вода/, а и при вадене на линията притискам леко влакното към дунапренчето и при обирането то си се почиства, та може да си измислиш нещо подобно вместо кърпи :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

Примерно флаконче от парфюм пълно с разтвора и пръскам влакното на макарата периодично?
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от antivik »

Става и така, но не можеш да изтриеш хубаво влакното, а ако увиеш стойката с дунапрен и го намокриш с разтвора при самото намотаване на кордата с макарата/без да го дигаш от дунапрена/ влакното хем се измива, хем се изтрива в гъбата.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

antivik написа:Става и така, но не можеш да изтриеш хубаво влакното, а ако увиеш стойката с дунапрен и го намокриш с разтвора при самото намотаване на кордата с макарата/без да го дигаш от дунапрена/ влакното хем се измива, хем се изтрива в гъбата.
Хитро - да! :) Ще се пробва...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”