ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
petko_dimitrov_81
фен клуб-скобар
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 9:58 pm
Местоположение: Yambol BG

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от petko_dimitrov_81 »

[quote="ribar99"] Вземи си Колмика......Няма да съжаляваш , сега даже и са намалени то4но модела който си посо4ил сега струва 189 лв !!! Аз също имам Колмик , но е малко по висок калас пак е "Регал" но 250 ХТ 6м !!! Много добра и балансирана болонеза, комбинирал съм я с Шимано Ексейдж 1000 RB DH и нямам ядове ;) :drinkers: Наслука и успех в търсенето !!! ;)
ИзображениеНяма големи и малки...Има хванати и изтървани !!!
ribar99
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 5:44 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ribar99 »

МОЛЯ КЛЮЧ
kosiopopoff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 5:22 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от kosiopopoff »

Здравейте!
Аз също размишлявам по въпроса да си купя болонезе. Поразгледах из сайтове, попрочетох малко да се ограмотя и засега съм си харесал :
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5925" onclick="window.open(this.href);return false; 7 метровото обаче и
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=4673" onclick="window.open(this.href);return false; 3000 Размер.

Ще съм много благодарен ,ако ми дадете мнение и съвети. Принципно възнамерявам да ловя с него на язовир и на дълбочина около 7-8м.
Благодаря предварително.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от to10or »

Здравей,колега,добре е,че си се запалил по това да си купиш болонезе,но тази пръчка специално,която си посочил на 6м е 401грама,а на 7м-не ми се мисли.Като добавим и макарата и излизат около 850-900грама,което си граничи с такъми за шаранджийски риболов-да не кажа,че има и много по-леки шаранджийски комплекти.Другото-за какво ти е болонезе като ще ловиш на 7-8 метра и то на язовир-някак си звучи доста нелогично,много по-добре е при такива условия употребата на мач пръчка.Не казвам,че не може да се лови и на язовир с боло,но при съвсем различни дълбочини и тихо време-иначе духва един вятър и на тези дълбочини с боло и стационарна плувка си приключил моментално.Това е моето мнение-ако имаш някакви други въпроси питай-сигурен съм,че ще се намесят и други колеги с много по-голям опит и знания да помогнат.
kosiopopoff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 5:22 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от kosiopopoff »

Здравей, to10or!
Аз вече си закупих болонезе (http://www.milobg.com/index.php?route=p ... ct_id=1093" onclick="window.open(this.href);return false;) 7 метровота. два пъти съм излизал с нея и е що годе прилична въдица. Сложих и ето тази макара :

(http://captainhook.bg/vmchk/%D0%9C%D0%B ... G/C3000SFB" onclick="window.open(this.href);return false;)

Иначе имам добър мач на същата фирма като макарата от който съм много доволен изключителна пръчка, но да се върнем на болото. Предимствата в случая според мен са:
1-во: фиксирам плувката около 6,5-7-ия метър и съответно тя винаги е около върха на пръчката и поради тази причина, че винаги хвърлям на едно и също място с точност до няколко сантиметра, захранвам много по малък периметър , докато при мача не винаги точността е такава и се изисква захранване на по-голямо петно.
2-ро: Засичането е вертикално нагоре, докато при мача не е така.
Мися че тези предимства са достатъчни да избера боло за това място. А да не говорим че и доста колеги там ловят успешно по този начин.

А що се отнася до вятъра мястото е със северно изложение и двата дни в който бях там (особено втория) имаше вятър от време на време с доста силни пориви и за сега не съм имал проблеми причинени от вятъра.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от to10or »

Честито,за новите придобивки,колега със здраве да си ги ползваш,най-важното е на теб да ти харесват и да ти доставят удоволствие при боравеното с тях.Сега по двете точки,които си изложил:
1.При риболов на мач може да се замята също с доста голяма точност,което разбира се пряко зависи от уменията и опита на риболовеца.Самото изпъване на линията,потъващото влакно,ваглерите,слайдерите и т.н дават според мен доста осезаемо предимство на мача пред болонезата при риболов на затворен водоем.
2.Кой ти каза,че с мача не се засича на горе-да не би да искаш да кажеш,че се засича само настрани?
Както и да е-няма смисъл да оспамваме темата,която е ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ,дискутирайки предимствата на риболова на мач пред този на болонеза или обратното.
kosiopopoff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 5:22 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от kosiopopoff »

Благодаря ти.
Като казвам, че се засича нагоре нямам предвид направлението на пръчката в което я движиш, а това че като засичаш а плувката ти е на върха на пръчката съответно и цялата линия на долу самото засичане става във вертикално направление, а не като при матча, когато си хвърли 20м. навътре. тогава засичането става под ъгъл различен от прав, което според мен а и не само е минус.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от butnik »

kosiopopoff написа:Благодаря ти.
Като казвам, че се засича нагоре нямам предвид направлението на пръчката в което я движиш, а това че като засичаш а плувката ти е на върха на пръчката съответно и цялата линия на долу самото засичане става във вертикално направление, а не като при матча, когато си хвърли 20м. навътре. тогава засичането става под ъгъл различен от прав, което според мен а и не само е минус.
Нищо не разбрах,ама поне последното схванах.Батко,не купувай никога мач-с него нито се засича,нито влакното се потапя,нито корем обираш,а пък и едни плувки,по-дълги от сламките на Мохито.Взимай болонезата за язовира и си свиркай весело,особено като подухва или има слабо течение.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

И щека не купувай! Тя е тромава и тежка а посочения от теб метод на риболов с нея е абсолютно неосъществим.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Хайде малко ъп на темата. Дайте мнение за 6м. болонеза - ще се ползва по предназначение!
Бюджет до около 350-400 лв. Отдавна не съм следил развитието на пазара и не знам все още ли уондъра стои добре, или има вече и нови - по-арни модели!
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Хайде малко ъп на темата. Дайте мнение за 6м. болонеза - ще се ползва по предназначение!
Бюджет до около 350-400 лв. Отдавна не съм следил развитието на пазара и не знам все още ли уондъра стои добре, или има вече и нови - по-арни модели!
И да добавя за неразбралите - търся оптималния вариант - лека, изгодна, качествена, и най-вече здрава, че не ги пазя особено. :drinkers:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от miro253 »

Аз бих разгледал модификацийте на Trabucco ENERGHIA.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от to10or »

Взимаш си това http://nordfishing77.at/r-u-t-e-n/teles ... d-50g.html" onclick="window.open(this.href);return false; или това http://nordfishing77.at/r-u-t-e-n/teles ... 600cm.html" onclick="window.open(this.href);return false;,идеално пасват на бюджета ти,според мен за тези пари по-добро на пазара нема!
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

И като спраскаш Шибаното ще ревеш за резервни стави.
http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2371.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е най доброто на пазара в БГ! Има официален внос и подръжка.
Аве Италянците разбират от болонезета :)
Аз точно този модел бях набелязал но го нямаше никъде и сега доволно си ловя с Colmic Regal XT 250
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от to10or »

murphymet74 написа:И като спраскаш Шибаното ще ревеш за резервни стави.
http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2371.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е най доброто на пазара в БГ! Има официален внос и подръжка.
Аве Италянците разбират от болонезета :)
Аз точно този модел бях набелязал но го нямаше никъде и сега доволно си ловя с Colmic Regal XT 250
Колега,как така според теб има официален внос,а не си го закупил?С какво това Trabucco е по-добро от Shimano?Сигурен ли си,че на точно този модел Trabucco резервните части са по-евтини и идват по-бързо от тези на Shimano?Италианците,че разбират от болонези разбират,но струват 500+лева истинските им модели.И с тази транспортна дължина 131см малко ме съмнява да е с толкова добър баланс,колкото го изкарват.Не мисли,че се заяждам,просто коментираме-остани със здраве!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”