ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от DJONI RINGO »

prodigy666 написа:че смените тиките с манта всички ахахах иначе брао добър избор нема да съжаляваш .... тествал съм я вече с скобари над кило и 500 + у яки бързеи ... кефа е страшен
Ти ми кажи що ше я правиш оная осем метровата гьостерица дето не ти пасва :D
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:
prodigy666 написа:че смените тиките с манта всички ахахах иначе брао добър избор нема да съжаляваш .... тествал съм я вече с скобари над кило и 500 + у яки бързеи ... кефа е страшен
Ти ми кажи що ше я правиш оная осем метровата гьостерица дето не ти пасва :D
ще чакам летото да взема некои урок па може и да ми пасне ;)
Аватар
pepi555
фен клуб-скобар
Мнения: 611
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 12:21 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pepi555 »

Относно твърдия калъф -мантата 6м не се събира в 1.55 със предпазителя на водачите така че колега търси 1.60м препоръчвам ти този на фокус(по-добър е от фор макс и филстар)
а по въпроса за болонезките.... имал съм и трите последно обсъждани Манта,Суинг и Сигнал на 6м, мантта е добра за парите си но не ми допада разположението на макародържача- по-напред е от тиките и на мен ЛИЧНО това не ми е удобно, сега съм със сигнала и мисля че това е златната среда.
поздрави и дано съм бил полезен
На всички невярващи за килограмите мога да им кажа че : Риба и Цици се разбират колко са голями само ако ги държиш в ръцете си!!!
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от DJONI RINGO »

pepi555 написа:Относно твърдия калъф -мантата 6м не се събира в 1.55 със предпазителя на водачите така че колега търси 1.60м препоръчвам ти този на фокус(по-добър е от фор макс и филстар)
а по въпроса за болонезките.... имал съм и трите последно обсъждани Манта,Суинг и Сигнал на 6м, мантта е добра за парите си но не ми допада разположението на макародържача- по-напред е от тиките и на мен ЛИЧНО това не ми е удобно, сега съм със сигнала и мисля че това е тзлатната среда.
поздрави и дано съм бил полезен
Да и на Дюка е напред и на мен не ми е удобно и ги продадох след два излета:)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Reo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 10:43 am
Местоположение: Търговище

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Reo »

Колеги, ще съживя малко тази стара тема за да ви попитам за съвет. Искам да си взема болонезе 6м. и си харесах един модел на Focus. Става дума за модела Calypso Bolo. Има ли някой от вас впечатления от тази пръчка или пък ако някой може да ме посъветва за алтернатива на цена между 200 и 250 лв. Изчетох темата (пък и други), но са от доста време. Може би има промяна в моделите и предлагането от тогава насам. Ще я използувам за риболов в затворени водоеми и на реки с бавно течение. Много се надявам да ми помогнете за правилен избор. Ето линк за болонезерто ако някой иска да го види:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8628" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
dancho74
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:57 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от dancho74 »

Tica Ares 5m -135g много лека и удобна ловя си с лекота. препорьчвам я
Reo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 10:43 am
Местоположение: Търговище

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Reo »

Благодаря за съвета dancho74, но аз държа да е 6 метра. Просто там където ловя 5 м. ми е къса. Колебах се доста между няколко модела, основно Focus Calypso Bolo, Tica Signal, Tica Technium и Colmic Baviera. Последно взех Колмик-а. Дано не съм сбъркал. Днес я разгледах добре в нас и ми изглежда доста стегната. Вярно, че тежи 20-30 грама повече, но пък може би това да е малко предимство в здравината, знам ли. Все пак на първия риболов с нея ще разбера дали съм взел правилно решение.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ianimar »

поканиха ме за първи риболов на река и си взех фокус манта 5м.след смяна на някой и друг водач и прибавянето на още един,плюс дайва 3000 въдицата ми заспа на ръката,за целодневен риболов нямах усещане че съм държал въдица,
Аватар
Чичо веско
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 9:24 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Чичо веско »

Reo написа: Дано не съм сбъркал.
Все пак на първия риболов с нея ще разбера дали съм взел правилно решение.
Със сигурност си взел правилното решение и няма да съжаляваш!
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от freako »

Мисля да си заприходя една лоу левел болонеза на 5м. Понеже нямам възможност за сега да ходя по язовирите с мача, а Дунава ми е през пътя дет се вика. Имам един телескоп Сона на 4м от време оно ама нея ще я оставя за канална пръчка. Та търся нещо до 220 гр (просто щото лъжат и ще се окаже по-тежко) до 80-100 лв. Прегледах всички онлайн магазини дето се сетих и ограничих възможностите до:
-Wind Blade Power Bolo 214gr
-Globe New Hunter Bolo 211gr
-FL Ultra Team Bolo 218gr
-Mifine Gloria Bolo 217gr
и евентуално Siweida Freestyle Bolo (която е 230гр ама е 40лв) или Focus Gelato който пък е най-лек ама ми надвишава лимита.
Кое ще ме посъветвате?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Veleka »

freako написа:Мисля да си заприходя една лоу левел болонеза на 5м. Понеже нямам възможност за сега да ходя по язовирите с мача, а Дунава ми е през пътя дет се вика. Имам един телескоп Сона на 4м от време оно ама нея ще я оставя за канална пръчка. Та търся нещо до 220 гр (просто щото лъжат и ще се окаже по-тежко) до 80-100 лв. Прегледах всички онлайн магазини дето се сетих и ограничих възможностите до:
-Wind Blade Power Bolo 214gr
-Globe New Hunter Bolo 211gr
-FL Ultra Team Bolo 218gr
-Mifine Gloria Bolo 217gr
и евентуално Siweida Freestyle Bolo (която е 230гр ама е 40лв) или Focus Gelato който пък е най-лек ама ми надвишава лимита.
Кое ще ме посъветвате?
От болонезите, на които си се спрял Focus Gelato на 5м е най-добрият избор. Можеш да я разгледаш в магазин "Сигурна слука" - кв. "Младост" София или в магазините на Акваспорт, които са официалните вносители на Focus. С отстъпката ще падне под 100лв. Тази въдица си заслужава всяка стотинка.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
NikLess
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 239
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 10:38 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от NikLess »

Имам Джелатото ...Взимай без да мислиш !
Роден за риболов, принуден да работи !!!
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от elanmorin »

Зависи колко те мързи:) Аз да си призная предпочитам да ми е по-лесно на риболов. Затова предпочитам по късо болонезе, с по-малко секции, и макарата да е по-близо до капачката, понеже съм свикнал и предпочитам да държа пръта над макарата или до макарата.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от freako »

А има ли боло под 100лв с по-малка акция, примерно 2-20?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от N.Dimitrov »

Има.. http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=57 но ако си мариш с по-голяма акция и по-лека за по-малко пари какво пречи, аз имам две болонези дето си мятам с тях плувки много под акцията... и няма проблем...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”