ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
usein_85
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 7:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от usein_85 »

колеги дайте съвет за боло Manta на Focus 5m :(
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

usein_85 написа:колеги дайте съвет за боло Manta на Focus 5m :(
Вземай колега,няма да сбъркаш 8)
Аватар
usein_85
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 7:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от usein_85 »

колеги други мнения
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от miro253 »

Ами ето, но няма да е по-различно. Аз също смятам, че в ценовия си клас Тика нямат равни. Аз ловя със Суинг - изпитвам удоволствие даже и като вадя листо от водата. Това ми е първата болонеза и я купих от колега от форума счупена. Оправих я за 50 лв. без да чакам части и от тогава нямам проблеми. Пазете ги от песъчинките преди сгъване, удари по клони и транспорт и всичко ще е ОК. Това последното се отнася за всички болонези.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

murphymet74 написа:
usein_85 написа:колеги дайте съвет за боло Manta на Focus 5m :(
Вземай колега,няма да сбъркаш 8)
Имам същата- много добра, изпъната и лека. Бих казал перфектна за парите си!
Колеги дайте още мнения за моделите на тика, и по специално tica ares!
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Veleka »

usein_85 написа:колеги дайте съвет за боло Manta на Focus 5m :(
Здравей колега. Ще ти споделя моите впечатления за болонезите на Focus. Лично аз извървях доста дълъг път докато се сдобия с болонеза, която да отговаря на моите критерии: съотношение цена-качество, дължина, строй, акция, тежина, дебелина и транспортна дължина. В крайна сметка се обзаведох първо с 5 метрова Formax, но след два излета на река Струма разбрах, че идва малко къса/облавя и задържа на по-къса дистанция/. Това не означава, че няма места по реката, по които да се ползва с успех, но те са доста ограничени. Този факт ме хвърли в дилема дали следващата ми болонеза да е 6 или 7 метра. След множество консултации с приятели и търговци на риболовни стоки, стигнах до извода, че универсалната болонеза за българските условия е 6 метровата. Седем метровите също не са лоши, но определено имат много голям проблем при риболова във ветровито време. Изборът ми на марка също не беше никак лесен. Една трета от потребителите на болонези са манекени на марката Tica. Единствената Tica, която ме впечатли когато я хванах в ръка е Signal на 6 м. и струва 270 лв., което е нереално скъпо. Голямото преимущество на тази марка е, че разполага с всякакви резервни части на склад в България. Следващата ми стъпка беше сравнителният анализ на всички останали марки спрямо прехвалените Тики. Така стигнах до 6 метровото Gelato Bolo на Focus. Това е една прекрасна болонеза и заслужава всичките 120 лв. с отстъпката, които дадох за нея. Притежава много стегнат строй/146 см. транспортна дължина/, акция 5-25, тежи само 260 гр. и е доста здрава. Имах щастието да вадя с нея двукилограмови скобари на река Струма от бързи течения и за мое най-голямо удовлетворение се представи повече от блестящо. Това са моите наблюдения. Надявам се да съм бил полезен. Ако проявиш интерес към болонезата, оставям и линк към нея - http://www.aquasport-n.com/%D0%B1%D0%BE ... o-pid=3349" onclick="window.open(this.href);return false;
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от topsoft »

Имам я на 5м. наистина е уникална пръчка, но на - лека и стегната.

Имам познат с 6м. - ами нищо общо - натежава доста....а на мен теглото ми пречи на риболова.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Veleka »

topsoft написа:Имам я на 5м. наистина е уникална пръчка, но на - лека и стегната.

Имам познат с 6м. - ами нищо общо - натежава доста....а на мен теглото ми пречи на риболова.
Не съм съгласен с последното твърдение, че шестицата натежава, защото разликата е само 67 гр. при по-дългия вариант. Много често за крайния баланс на въдицата, ключова роля играе и изборът на макара. За себе си мога да твърдя, че изкарвам целодневен риболов с болонезата в ръка без да имам оплаквания относно тежестта на пръчката, а не съм с едра фигура и тежа 75 кг.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

Колега Veleka сложи си болото на кантара и ще се учудиш!
Желетето на 6 метра е малко над 300 гр.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Фокус Manta и Focus Gelato са много добри и изпънати, но само до 5 метра! След тази дължина вече не струват, поне за мен
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от bkd »

Колега Велека , успя Уеко да ме поубидиш като скромен ползвател и " манекен на Тика".............та ти предлагам :idea: , метни твоя Фокусник 7-метра и една със същата дължина Тика Суинг на кантара и след това ще говорим за останалите подробности на " пръчките " като параметри и строй .
П.п. Много поръчково - магазинерски ми звучиш..........
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
peasehead
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 2:12 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от peasehead »

Здравейте колеги,

отговарям на колегата, който иска мнение за Tica ARES 6m. Аз ловя с такава болонеза вече 3 години, нямам никакви проблеми, сложил съм и едно Shimano Technium 2500 FC, и мисля че се балансира чудесно. По принцип бланката е доста тънка, но след добро почистване след всеки риболов нямам никакви проблеми. Вадил съм мрени до 2.5 кг без проблеми, удоолствието е на макс:) Немога да разбера само защо когато някои колега иска мнение за макара или боло, или каквото е да е друго, вместо всеки да даде мнение се почва някакво надприказване и мерене на пи..ки? Също и защо някои хора си мислят че боло на марка като ФОКУС, може да е по добро от TICA или SHIMANO или COLMIC или MAVER например. Всеки сам си преценява какво му харесва, какви са му възможностите и какво да избере. Моля колегите, които се ръководят първо от цената и отстъпката, която ще получат от магазина при избора и закупуването на въдица да не смятат мненията си за миродавни!
WORCGROUP
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Яну 13, 2012 8:28 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от WORCGROUP »

Здравейте !
Също съм собственик на Тика Арес - 6 м. от няколко години. Макарата с която я ползвам е Шимано Ексейдж MHRSB 3000. До момента съм чупил само върха , но беше изцяло по моя вина и мондарлък и нямаше нищо общо с рибата. Пръчката е много стегната и е перце. За този грамаж смея да кажа , че е и доста здрава. Напъвал съм я с шарани на платено до 6-7 килограма. Да вадиш такъв шаран с основно 0,16 и повод 0,12 си е направо оргазъм.Не , че няма и по-класни болонезета Колмик и Шимано са си нправо върха, но там цените са с 30-40 процента нагоре, пък и Шиманото при тия вносетели си е направо проблем да счупиш нещо и да поръчваш части. По мое скромно мнение Тика за нашия пазар си е най-доброто в съотношението качество/цена. При доставката на резервни части пък, вярвай ми са №1. Върха ми пристигна точно за седмица и ми струва 15 лева заедно с върховия водач.
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Veleka »

bkd написа:Колега Велека , успя Уеко да ме поубидиш като скромен ползвател и " манекен на Тика".............та ти предлагам :idea: , метни твоя Фокусник 7-метра и една със същата дължина Тика Суинг на кантара и след това ще говорим за останалите подробности на " пръчките " като параметри и строй .
П.п. Много поръчково - магазинерски ми звучиш..........
Здравейте колега "bkd". Преди да се обидите "Уеко"/може би това е демонстрация на принадлежност/ да си бяхте направили труда да се запознаете с темата и коментарите в нея. Никъде не е ставало въпрос за Фокус Гелато на 7м. Няма и как да стане, защото такава болонеза не съществува. Следователно автоматически отпада "гениалната" Ви идея да измерим грамажа на болонезите. С горния си пост действително доказахте, че сте манекен, защото чел и не дочел коментарите по темата бързате да си похвалите Тиката. Накрая ще Ви призная, че не съм търговец на риболовни принадлежности, а просто споделих своето мнение.
На послеписа Ви какво да отговоря? - там пише, че съм звучал магазинерски. Ако действително ме чуваш докато четеш коментарите ми, то мой съвет е да потърсиш помощта на специалист.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pojara28 »

И аз съм пред дилема. Решил съм да си направя подарък но колебанията ми са големи. Голяма дилема ми е дължината на болото. Все пак петиците са по евтини от шестиците, а и досега съм ловил с една петица и горе долу съм доволен. Второ решил съм да е тика но чета и вече не знам каква да взема. Спрял съм се на Арес Сигнал и суинг. Направо ми иде да ида в магазина без да мисля и да взема каквото имат. Макарата е другия проблем. Решил съм само че трябва да е спреден аванс и да е шимано от евтините. Обаче идла проблема с размера 1000 2000 или 3000. 1000 ми се гледа като детска играчка до сег мятах с една 2000 и мисля че мога да стигна и до 3000 някоя Катана или Ексеидж. И пак седя и пак го мисля. Това коетж ловя са основно скобари -струмски и то около Благоевград. Пос едното го споелям за да получа по адекватни мниения.
скобара е риба проклета
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”