Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Воблери

Мнение от bobopeli »

Juniur86 написа:Да до това заключение бях стигнал и аз ... въпроса бе дали да са с различни размери и ако са с различни коя тройка е по удачно да е по голяма предната или задната ?
Еднакви,можеш(според мен направо си трябва) да смениш и халките на тройките с по малки.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от muerter »

А според мен с това разположение и разстояние м/у ушетата -проблема е нерешим .
Изключвам поставянето на прекалено малки куки ,който биха довели до почти 100% гелета ,на и без това редките риби които ще вземат тази примамка :lol:
2 хубави куки са половин hornet -замисли се над това !!

Поздрави !
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Воблери

Мнение от Juniur86 »

muerter написа:А според мен с това разположение и разстояние м/у ушетата -проблема е нерешим .
Изключвам поставянето на прекалено малки куки ,който биха довели до почти 100% гелета ,на и без това редките риби които ще вземат тази примамка :lol:
2 хубави куки са половин hornet -замисли се над това !!

Поздрави !
Ммммм, замислям се поста ти с нищо не ми помага :finga:
Изображение
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Воблери

Мнение от bobopeli »

Juniur86 написа:
Ммммм, замислям се поста ти с нищо не ми помага :finga:
Не е хубаво да показваш на бате си Тишко тия работи определено има какво да научиш от
него за воблерчета и блеснички :evil: Та да разясня,две кадърни тройки Owner ST 11 UL
струват 2.45лв.+10 броя(един пакет) Халки Focus 3.5мм 1.50 лв.Общо 3,95 лв.Цената на
Salmo - Hornet H2S в момента е 7.80 лв.Та намека беше че за 3.95 ще тунинговаш една
незнайно как работеща примамка а за 7.80 ще имаш една доказано работеща примамка :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
monzata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 7:59 pm
Местоположение: София / Дупница

Re: Воблери

Мнение от monzata »

сиреч смени ги с по малки куки колкото да не ти правят оплитания ама не хвърляй надежди и мн инвестиция в тоя воблер . А тва дали ще хванеш много или малко риби с него си е божа работа .Иначе за размерите на куките единствения вариянт да са с различен размер е предната да е по голямата .. иначе му съсипваш играта , колкото и бъгава да е тя ;)
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Воблери

Мнение от Osi »

bobopeli написа:......Та да разясня,две кадърни тройки Owner ST 11 UL
струват 2.45лв.+10 броя(един пакет) Халки Focus 3.5мм 1.50 лв. Общо 3,95 лв......
Извинявай колега, ама тая цена 2.45лв. за 2бр. тройки Owner ST 11 UL или е за 1бр. тройка? За кой № тройки става дума, защото в Стара Загора тройките на Owner всички са по 1,8лв. за брой.
Един от начините да избегнете оплитането на тройките при замятане е да ги замените с подходящи единични куки за воблери. Това е начин и да намалите загубите и разходите.

http://www.aquasport-n.com/owner-single ... 1-pid=4830" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Воблери

Мнение от bobopeli »

Osi написа: Извинявай колега, ама тая цена 2.45лв. за 2бр. тройки Owner ST 11 UL или е за 1бр. тройка? За кой № тройки става дума, защото в Стара Загора тройките на Owner всички са по 1,8лв. за брой.
Един от начините да избегнете оплитането на тройките при замятане е да ги замените с подходящи единични куки за воблери. Това е начин и да намалите загубите и разходите.

http://www.aquasport-n.com/owner-single ... 1-pid=4830" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aquasport-n.com/st-11-ul-pid=1387

9.8 / 8 = 1,225 :D

Съгласен по въпроса с единичните куки :mrgreen: :D

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Воблери

Мнение от Juniur86 »

Варианта с единичните куки е много добър , но според мен имат един основен и голям минус. Ако разгледаме кленовете, те са риби които в не малко от случаите при атаката си по воблера бият самия воблер с глава и при воблер с тройка се получава че рибата е закачена около устата но от вън. Имал съм доста такива случаи наблюдявал съм внимателно поведението на рибата и съм сигурен че не са случайно закачени риби. При употребата на единична кука шанса да закачим този удар на риба намалява по простата аритметика с над 70%
Изображение
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Воблери

Мнение от Osi »

bobopeli написа:.....
http://www.aquasport-n.com/st-11-ul-pid=1387

9.8 / 8 = 1,225 :D
Съгласен съм, че цената в онлайн магазина е толкова, но с транспорта до Габрово пак се завърта около 1,8лв. за бройка.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Воблери

Мнение от bobopeli »

Osi написа:
bobopeli написа:.....
http://www.aquasport-n.com/st-11-ul-pid=1387

9.8 / 8 = 1,225 :D
Съгласен съм, че цената в онлайн магазина е толкова, но с транспорта до Габрово пак се завърта около 1,8лв. за бройка.
Малко реклама :D В Габрово имаме магазин в който мога да си поръчам въпросните тройки :D
Пристигат със следващата стока поръчана от Акваспорт за магазина :D :D :D

Всеки опит за продажба на цена по висока от обявената в сайта тук е несериозен : :twisted:

ВСИЧКИ СМЕ ГАБРОВЦИ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Воблери

Мнение от bobopeli »

Juniur86 написа:Варианта с единичните куки е много добър , но според мен имат един основен и голям минус. Ако разгледаме кленовете, те са риби които в не малко от случаите при атаката си по воблера бият самия воблер с глава и при воблер с тройка се получава че рибата е закачена около устата но от вън. Имал съм доста такива случаи наблюдявал съм внимателно поведението на рибата и съм сигурен че не са случайно закачени риби. При употребата на единична кука шанса да закачим този удар на риба намалява по простата аритметика с над 70%
Наистина при употреба на единични куки част от кефалите се зашиват от външна страна.

Изображение

Но на практика няма разлика в количеството уловени риби с тройки или единични куки.
Преди години си играх да правя съпоставка ловейки с еднакви воблери оборудвани с
различните видове куки.Тройките вдъхват по голямо доверие,но има и заводски комплектувани воблери с единични куки :wink:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Воблери

Мнение от BaMnup »

Хора какво мислите за воблера rapala original floating. Кой размер би бил по подходящ за щука - 9 или 11 см. и коя разцветка да си потърся?
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
monzata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 7:59 pm
Местоположение: София / Дупница

Re: Воблери

Мнение от monzata »

кат за българските щуки 90 мм - цветове поне 2 , един за бистра вода и ясно време и един по ярък ;)
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Воблери

Мнение от eroucma »

BaMnup написа:Хора какво мислите за воблера rapala original floating. Кой размер би бил по подходящ за щука - 9 или 11 см. и коя разцветка да си потърся?
Според мен 9 см. е по удачният вариант, защото този от 11 см. с тези три броя тройни куки по ми се вижда, че е за сом.
Аз имам варианта от 9 см. и разцветка "S" и да ти кажа честно играта му не ми харесва особено. За тези пари бих си взел 2-3 блесни и ще ми е по добре. Воблерът се клати все едно, че е патка, примерно едно СПРО Кранк 70 има много по интересна игра от тази рапала.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Воблери

Мнение от Vid »

bobopeli написа:
Juniur86 написа:Варианта с единичните куки е много добър , но според мен имат един основен и голям минус. Ако разгледаме кленовете, те са риби които в не малко от случаите при атаката си по воблера бият самия воблер с глава и при воблер с тройка се получава че рибата е закачена около устата но от вън. Имал съм доста такива случаи наблюдявал съм внимателно поведението на рибата и съм сигурен че не са случайно закачени риби. При употребата на единична кука шанса да закачим този удар на риба намалява по простата аритметика с над 70%
Наистина при употреба на единични куки част от кефалите се зашиват от външна страна.

Изображение

Но на практика няма разлика в количеството уловени риби с тройки или единични куки.
Преди години си играх да правя съпоставка ловейки с еднакви воблери оборудвани с
различните видове куки.Тройките вдъхват по голямо доверие,но има и заводски комплектувани воблери с единични куки :wink:
Мисля, че не си прав. При ползване на тройки шансът се увеличава не трикратно.., а многократно, дори рибите само да бутат странично или натискат примамката....
При риболов на по големи риби, едно е да имаш едно забито жило на кука, друго е две, а трето е забити жила от двете тройки... Това, щото лесно ги изправят... :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”