Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Воблери

Мнение от searnox »

100% съм съгласен, имам някакъв набор ор воблери и блесни, и малко по малко си купувам още, въпроса в момента е че искам Макс рап защото ми харесва чисто визуално и коя да е първата разцветка която да си купя?
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Воблери

Мнение от daniel defoe »

Ми ... този ще е бияч :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: Воблери

Мнение от murphymet74 »

msp написа:Аз инвестирах малце в бг производители, и се радвам на тези новопристигнали красавци. :D

Изображение
И аз искам от тези хубавци,кажи от къде си ги закупил(може и на лично)
Благодаря!
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Воблери

Мнение от daniel defoe »

А най-добре ще бъде на всеослушание, моля !

p. s. Иначе и аз искам на ЛС :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Воблери

Мнение от stancom »

Това не са ли на Цецо изчадията :roll:
Аватар
rangel_bac
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 12:35 pm

Re: Воблери

Мнение от rangel_bac »

stancom написа:Това не са ли на Цецо изчадията :roll:
:finga: ахъм - ахъм
Ето го по-подробно :)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 26&t=58936" onclick="window.open(this.href);return false;
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your
signature to help him on his way to world domination
nestor7
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Юни 24, 2012 8:06 pm

Re: Воблери

Мнение от nestor7 »

sestrata написа:
Павел Иванов написа:Мегабасс - малце пресилено хвалени поне за риболов по нашите водоеми и определено неоправдано цена .
Искам да спася донякъде създалата се репутация на Мегабас с моите лични впечатления от "тежката" серия миноу X-80. Както повечето класни производители Мегабас проектират воблерите да работят перфектно в конкретна обстановка. Въпреки еднаквия на пръв поглед външен вид, четирите разновидности на тази чудесна примамка имат коренно различно поведение. Съобразявайки се с препоръките на производителя могат да се постигнат чудесни резултати в нашите водоеми. Макар да са предназначени за сий бас - нека не забравяме, че костурът и бялата риба са от същото семейство.
- X-80 SW e потъващ воблер за морски риболов, утежнен в предната част за по-голяма стабилност при вълнение. Има чудесен полет, но не е стабилен в течение и бърза проводка.
- X-80 BEAT SW - точно обратното. Не впечатлява с добър летеж, но е изключително стабилен дори в много силна струя и свръхбърза проводка, като вибрациите му са страхотни.
- X-80 ROCKET DARTER - сладководна версия. Стабилно летяща и плаваща версия с добра игра и стабилност. Универсален воблер за всички сладководни хищници. Въпреки, че е обявен за съспендър и джъркбейт, воблерът си е потъващ.
- X-80 TRICK DARTER - супер уловист сладководен воблер. ТОВА е нашият воблер. Съчетава в себе си всичко добро от останалите три модела - стабилен полет, стабилност в течение, отлична игра + това, че е истински съспендър и позволява "туичинг" и "джъркинг".

Изображение

След като изчетох това РЕВЮ и изгледах ТОЗИ КЛИП се опитах да имитирам наученото от тоя дръпнат Юки Ито. Една вечер на Дунав застанах на подходяща позиция и започнах със следната смесена проводка. Замятане косо в струята и със "стоп-гоу-стоп-гоу" подвеждам примамката към крайбрежните камъни. Попадайки в тихата вода спирам обирането и започвам лек "джъркинг" с върха на пръта.
Резултатът бе мигновен удар на бяла риба.
Изображение
След няколко подобни проводки - още една.
Изображение
Е... в един момент го закачих някъде и го загубих, но това е друга тема на разговор. Наистина много боли... :lol:
Павел Иванов написа:Както казах Bassday имат страхотни воблери за тежък спининг който аз за жалост практикувам изключително рядко
Абсолютно вярно. Един прекрасен воблер е 85 милиметровия съспендър на Басдей NJ-85, близък по качества на X-80 Trick Darter. От опит установих, че в определени моменти расперите го предпочитат пред доказания "Салмо Трил"

Изображение

Накрая искам да изкажа разочарованието си от имитацията "BASSDREAM" - Доколкото съм запознат, този нискобюджетен воблер също се произвежда от Басдей за марката Басдрийм, но само външно си приличат. Като поведение нямат нищо общо. За мен е слаб воблер, който не си заслужава парите.
:prayer: :prayer: :prayer:

За жалост вече не пишете с Павал Иванов такива подробни ревюта на воблери.
Случайно ми попадна в полезрението точно X-80 TRICK DARTER-а. Аз го глася за щуки, но щом е идеален за костуровите, даже още по-добре :)

Не съм го мятал още, но тази проводка ще я пробвам, дано да не го посея в началото още, както ти си успял :?
What a beautiful rod, but I just lost the debate about why I needed another rod, she said that I have to many now. And if I am honest with myself, she is right and I do not think she really knows about all of them.
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Воблери

Мнение от Fishh »

Storm Smash Shad
Storm Deep Rattlin ThinFin

А тез дали фатат риби ?
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

nestor7 написа:
sestrata написа:[quote="Павел Иванов"

Не съм го мятал още, но тази проводка ще я пробвам, дано да не го посея в началото още, както ти си успял :?
Ако искаш воблер с който се печелят турнири и не се притисняваш да го посееш,то това е ''къца-кълве,, :D
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от Redimido »

Трябват ми 3-4 воблера за распер и кефал, по Тунджа в района Сливен - Ямбол. Някой местен ако ми сподели за уловисти примамки в района, ще съм много благодарен. Към момента ги мъча с 2 хорнета и 100 блесни, обаче нямам кленски или расперски удар. За сметка на това на Моска 5, вчера отървах щука в порядъка 6-8 килограма. При един от въздушните и пируети - гад мръсна! :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Къци , не преигравай , дочул съм , че местният модератор бил лошав :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Павел Иванов написа:Къци , не преигравай , дочул съм , че местният модератор бил лошав :wink:
:oops: :oops: :oops: ИЗВИНЯВАМ СЕ!!!
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Воблери

Мнение от Juniur86 »

Здравейте, Колеги!
Рових, рових, но така и не намерих това което ме вълнува из темите във форума.
Наскоро си взех едно китайче което ми е много симпатично. Вчера го пробвах даже го сефтосах с един приличен костур. Но смятам, че е нужно да направя някакви корекции по него а имено да сменя тройките.
основната причина е това че са доста големи и двете тройки се закачат една за друга. Както и веднъж предната (от към главата) улови повода. Та към въпроса с какви тройки смятате е най-удачно да заменя сегашните дали едната да е по малка другата по голяма или ...
Ето го и него:
Изображение
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Juniur86 написа:Здравейте, Колеги!
Рових, рових, но така и не намерих това което ме вълнува из темите във форума.
Наскоро си взех едно китайче което ми е много симпатично. Вчера го пробвах даже го сефтосах с един приличен костур. Но смятам, че е нужно да направя някакви корекции по него а имено да сменя тройките.
основната причина е това че са доста големи и двете тройки се закачат една за друга. Както и веднъж предната (от към главата) улови повода. Та към въпроса с какви тройки смятате е най-удачно да заменя сегашните дали едната да е по малка другата по голяма или ...
Ето го и него:
Изображение
Сложи му толкова големи,че като ги обърнеш една срещу друга да не се достигат. :smt023
Изображение
Изображение
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Воблери

Мнение от Juniur86 »

Да до това заключение бях стигнал и аз ... въпроса бе дали да са с различни размери и ако са с различни коя тройка е по удачно да е по голяма предната или задната ?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”