Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Воблери

Мнение от Vid »

maranzika написа:
Боев написа: Salmo Pike чупещ(двуделен).
Миналата година водеше в личната ми класация за най-много излъгани крокодили :D
Аз па на тва нямам щука още.... :lol: :lol:
stancom написа:Става и лови доволно, но не на равномерна проводка, иска постоянно придърпване с върха , тогава има страшно хаотична игра и паузи с различна дължина
Съгласен съм със stancom, играта му не е кой знае каква и с подръпване по става..., но воблера си лови и то успешно.
Щуката е най не придирчивата риба. Лови се на всичко що мърда във водата. Ако не я ловиш, значи просто я няма там де замяташ. Инак, за да излъжеш кефала или распера, принципно са нужни примамки с по добра игра..

п.п. По горното си твърдение мога да обоснова с това, че тъй като съм "малко скрънза", както ме индивидуализираха някои индивиди във форума..., та най добрите си щуки имам на китайчета закупени от магазин за 1 лев, които основно ползвам в заблатени и с много закачки водоеми, които пък са хабитата на щуката.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Воблери

Мнение от Боев »

МММ...малко не съм съгласен с твърдението на колегата Vid !
Когато си има достатъчно малки рибки (естествена храна) щуката е може би най мързеливата и капризна от към изкуствени примамки риба.В периода август - септември, когато кефала и распера пощуряват и вземат и на неочаквани примамки, щуката иска повече провокиране(да я молиш като кум за сватба).
Тогава този воблер ми е правил най добрите изненади!
А за проводката-така си е , повече игра с върха на въдицата, смяна на посоката, паузи и....пак така!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Воблери

Мнение от Vid »

Боев написа:МММ...малко не съм съгласен с твърдението на колегата Vid !
Когато си има достатъчно малки рибки (естествена храна) щуката е може би най мързеливата и капризна от към изкуствени примамки риба.В периода август - септември, когато кефала и распера пощуряват и вземат и на неочаквани примамки, щуката иска повече провокиране(да я молиш като кум за сватба).
При положение че през лятото рибите са преяли и е пълно с обилна храна, защо някоя би ти взела измисления воблер или блесна?? Отговори ми, винаги съм се чудил, дали рибите са толкова кьорави?.
Отделен е въпроса за сезонното хранене и активност, щото активността на щуката е през есента, ама я сега основно щуки по Марица ловя..., сигурно щот друга риба не остана.

Осносно распера - рибата е сто пъти по мнителна и плашлива от щуката, държи се далеч от брега, кълве само на определени примамки и въобще не взема "неочаквани" такива...
Поздрави..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
A.S.H
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1082
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 2:13 pm
Местоположение: Русе

Re: Воблери

Мнение от A.S.H »

Vid написа: При положение че през лятото рибите са преяли и е пълно с обилна храна, защо някоя би ти взела измисления воблер или блесна?? Отговори ми, винаги съм се чудил, дали рибите са толкова кьорави?.
Защото може да я дразни, че някаква грозотия и се мота из територията :D
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Воблери

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
мисля че е свързано с това което обсъждате.
Препоръчайте някакъв воблер с тегло около или над 15гр.
Пръчката е 2.70 и туичинга ще бъде труден,а и теста по примамки е 10-40гр.Затова питам за такъв щукарски воблер.


ПОЗДРАВИ :!:
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Воблери

Мнение от maranzika »

Vid написа: Отделен е въпроса за сезонното хранене и активност, щото активността на щуката е през есента, ама я сега основно щуки по Марица ловя..., сигурно щот друга риба не остана.
Какво разбираш под ЕСЕНТА?Щото пък аз си ги ловя най-вече през лятото(юни,юли,август,до средата на септември).Просто зависи от водоема.Като застудее есента водата и водораслите падат ,съответно рибките няма къде да се скиват и се дръпват в дълбочина.Която пък трудно се достига от брега...Та тъй...Зависи кой,къди и какво търси точно в определен момент. :wink: :wink:
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от sme6ko83 »

pi4a94 написа:Здравейте,
мисля че е свързано с това което обсъждате.
Препоръчайте някакъв воблер с тегло около или над 15гр.
Пръчката е 2.70 и туичинга ще бъде труден,а и теста по примамки е 10-40гр.Затова питам за такъв щукарски воблер.


ПОЗДРАВИ :!:
Aз съм много доволен ето от този:
Изображение
Кърши се все едно ще умре всеки момент! :D
Аватар
martinino
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 8:20 pm

Re: Воблери

Мнение от martinino »

ако има желаещи за спининг по тунджа до Самоилово от Бургаски регион пишете на личен
Аватар
martinino
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 8:20 pm

Re: Воблери

Мнение от martinino »

21.07.2012 събота риболовен излет по река Тунджа до село Самоилово като за първи път беше добре още докато тренирах как да замятам със новата пръчка SERT EXCEED 210-L блесна Рублекс-бяла N2 хванах един добър костур веднага го заснех това ми е сефтето дето се казва до обяд си останах със него двамата ми колеги се записаха също със по един костур а единия изтърва распер можеби над 4кг естествено поради липсата на кеп за което ще съжеляваме дълго време излезе на брега едно тръскане скъса вирбела и по брега и във водата общо взето за мен успешен спинингов риболов се получи
Прикачени файлове
Изображение076.jpg
Изображение076.jpg (52.32 KiB) Преглеждано 1324 пъти
Изображение047.jpg
Изображение047.jpg (63.34 KiB) Преглеждано 1324 пъти
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Воблери

Мнение от INCUBUS »

Браво за спининг-излета,ама все пак тази тема е за воблери,за блесните има други :)
Аватар
mckiller
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 12:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от mckiller »

Здравейте колеги,
Преди една седмица спечелих на търг в ebay тези воблери за 21лв. с доставката.
Та въпросът ми е някой ползвал ли ги е, качествени ли са, че са ми първите на DAIWA.
Малко инфо за тях тирите да DAIWA Peanut 50mm., 9гр. и двата газят до 1,5м. третият до 1м. пише, че са произведени в Индонезия. Четвъртият воблер е Н2О на него не пише нищо освен че е с куки VMC и че гази от 4' до 6'. и е произведен в Китай.
Изображение
Изображение
Идиотите са мъдро творение на природата позволяващо на глупаците да се смятат за хитри.
Аватар
choch0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 9:24 pm
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от choch0 »

Здравейте колеги,
Ако е възможно да ми препоръчате воблер за щука, но да не потъва повече 1.5 м. Ще ловя на затворен водоем който е с доста растителност под водата. Грамажът да не надвишава 20 гр.
Ще използвам:
- Въдица 2.4 м пръчка с 20-40 акция;
- Плетено влакно 10 лбр.

Ако някой може да помогне благодаря предварително.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от muerter »

Моят фаворит за силно обрасли водоеми ,разцветки RG и RSM
Изображение
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
choch0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 9:24 pm
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от choch0 »

Благодаря за предложението ти колега, ще го имам в предвид.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Воблери

Мнение от robber_79 »

Здравейте колеги , имате ли впечатления и слука на този тип воблер ?
http://www.voblershop.com/1803/Rapala.X-Rap.Walk/
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”