Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Тъй като сега навлизам в този вид риболов се чудя ако искам да водя воблера дълбоко бавни или бързо трябва да навивам или това зависи от воблера примерно да дадем за пример този http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=82.
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Сега се зачудех че при потъващите воблери бързото навиване би трябвало да ги вдигне на по-малка дълбочина.А при плуващите бързото навиване да ги свали на макс дълбочина. Така ли е . Мерси предварително за отговорите.
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Воблери

Мнение от pi4a94 »

Оправи си линка,че нищо не излиза.
Сега се зачудех че при потъващите воблери бързото навиване би трябвало да ги вдигне на по-малка дълбочина.А при плуващите бързото навиване да ги свали на макс дълбочина.
Защо?И двата типа воблери имат лопатки.Просто са за различни ситуации.Пробвай играта пред теб.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Воблери

Мнение от INCUBUS »

Нищо общо със скоростта на навиването -почетете малко във форума и ще стане ясно,че повдигането на дълбоко газещите воблери зависи от друг елемент на такъма,който държите в ръката си :)
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Ако има някъде обяснено нека да постави линк да видя защото аз не можах да открия. Иначе нещо още не ми е ясно с това много ми е странно и нямам си на представа какво прави примамката ми във водата и незнам дали някога ще хвана риба.
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Четох доста и след като схванах някои неща с воденето на воблера имам друг въпрос.В едно село в близост до Стара Загора има много каракуда и доста щуки от които едри но в гьолчето има много водорасли има места дори на които е покрита с водорасли има тук там някоя чиста пътека.Като ходя за каракуда виждам как щуките гонят точно покрай тези водорасли на повърхността.Та въпроса ми е дали има такава примамка която ще мога да я водя дори и върху водораслите или в много голяма близост около тях но да не се закача.
tania22
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 2:31 pm

Re: Воблери

Мнение от tania22 »

Попер. :wink:
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Воблери

Мнение от vdo »

Или някаква незацепляйка,може би.
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Каква е тази незацепляйка и дали ще стане наистина с попер и какъв да бъде той за горе споменатите условия за улов на щука.
cronos39
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 268
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:57 pm

Re: Воблери

Мнение от cronos39 »

Здравей колега.Поперите трябва да са нещо подобно,тези конкретно работат много добре :drinkers:
Прикачени файлове
portada heddon popper.jpg
portada heddon popper.jpg (74.07 KiB) Преглеждано 1035 пъти
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

Давайте съвети за горе споменатите условия
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Воблери

Мнение от eroucma »

ronaldo_st2 написа:Давайте съвети за горе споменатите условия
Колеги изредиха ти се всички възможни примамки като видове, сега остава варианта да си купиш някой от тях и да пробваш.
Разбери няма примамка която 100 % да ти кажем ще лови и ще ти върши работа във всички условия и ще е евтина. Вземи пробвай и сам ще прецениш коя примамка ще ти свърши работа на теб.
А и ти гарантирам, че като понавлезеш малко в матриала, като ти се поочупи китката и ще можеш да водиш всяка примамка в близост до водораслите или на един пръст над тях в плитката вода.
Така че: бегай у магазина земай една шепа блесни и воблери и отивай да експериментираш- тука от компютъра щука не се лови :rolleyes:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
ronaldo_st2
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 12:29 pm

Re: Воблери

Мнение от ronaldo_st2 »

:D Мерси нахъса ме при наличие на свободно време ще бягам към гьолчето
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: Воблери

Мнение от murphymet74 »

Здравейте!
Нов съм в занаята и ми е нужно мнение за тези воблери(за какви риби може да се ползва,начин на водене и др.) Благодаря предварително за информацията!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

Здравей колега!
Първият воблер го ползвай за костур, но спокойно може да ти го отнесе и някоя щука. Сега, тъй като не го знам дали е устойчив на течение, не споменавам и кефал. Имам подобен, но по-малък размер, който не държи на течение, но за стояща вода е добър. Трябва да го тестваш.
Вторият би трябвало да ти лови щуки, защо не и костури. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”