Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Воблери

Мнение от Dimy »

добре де, а не ви ли се заплитат 2-те 3-ки при замятането , при мен е доста често
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Воблери

Мнение от vesko_bs »

Dimy написа:добре де, а не ви ли се заплитат 2-те 3-ки при замятането , при мен е доста често
Махаш предната,и си готов :wink:
Ribaria_19
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 6:21 pm

Re: Воблери

Мнение от Ribaria_19 »

колеги някой да е използвал тези волбери:rapala:salmo:ugly:ecogear:кажете каде и за какво мога да ги ползвам благодаря ви
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=400343
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Воблери

Мнение от chopara »

щука, бяла, костур, сом, распер, всичко по техния размер
кьоркефали
Ribaria_19
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 6:21 pm

Re: Воблери

Мнение от Ribaria_19 »

благодаря ти колега
latmat
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 9:35 am

Re: Воблери

Мнение от latmat »

ugly-то е убиец на кленове :mrgreen:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Тъй ся , малко да пробвам да посъживя темата :D В последно време бавно но сигурно почва да се обръща повечко внимание на японските воблери ако и да са скъпички а тука в доста от случайте се предлагат и с доволно щедра надценка . Значи какво става - ваворитизират се определени марки и хората им се нахвърлят душманската в повечето случаи без да направят съпоставка с безбрежното японско воблеро предлагане та ако може малко на база скромен опит :oops: Та тъй !

В най-ниският ценови клас са три перфектни марки - Йо-Зури/Дуел , Екогиър и Оунър Култива . И трите марки имат доказано уловисти воблери с които в повечето случаи задвъдичното устройство не трябва да се нагажда а също и такива за табиетлийски спининг където на задвъдичното устройство му е предоставена възможноста да "твори" докато спинингува . Трите фирми ги поставям на една и съща позиция относно ефективност ако и Йо-Зури да имат най-богат асортимент .

Тъй , оттам на там се е ......

Лъки Крафт - една марка с която така и не можахме да си допаднеме ако и да има някои не лоши модели .

Евъргрийн - основно производство за по-тежичък спининг , според мен класическите "тежкари" в спининга няма да сгрешат ако им обърнат повечко внимание . Кофти откъм цена :?

Тиемко - доскоро си ги имах някои модели от тях просто ей тъй зарад имането но в последно време взех да им обръщам внимание и се оказаха очудващо добри .

Мегабасс - малце пресилено хвалени поне за риболов по нашите водоеми и определено неоправдано цена .

Зип Байтс - направили един от най-уловистият модел за нашият вариант на реки и гьолове а именно Риджито .

Джакал/Илекс - според мен това е най-доброто като цена / качество / уловимост от голямата японска воблероиндустрия ! Чест прави на Лоди че ги продава на много добри пари .

Джаксън - имат много добри попадения особенно по отношение на цикадите и някои строго специфични воблери за кога рибата не ще на нищо .

Басдей - също като Мегабасс - може да са перфектни за Японските , Австралийските и др. водоеми , някой от тях са незаменими за морски риболов ( то и Лъки Крафт тъй де ) но някак си за у нас не оправдават цената си .

Дайва - огромен асортимент с много добри попадения при много различни цени .

ИМА - за първите японски воблери или добро , или нищо ! В случаят само добро :D


Тъй , пощтраках малце с цел по-нататъчно развитие с повечко подробности + снимки за различни марки и модели . Ще се въздържа от коментари по безмислено скъпи варианти на примамки ако и да имам някоя и друга и от тях като примерно два ръчно изработени воблера на Гари Ямамото поради некои си причини . Основният проблем на японските фофлеретки е че имат много слабо предлагане у нас и поради това все още не са достатъчно популярни .Та както казах за сега спирам , по-натам пак :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от sandista »

Павка , голям си !
Ето това трябваше да го напишеш преди мнооого , много време :) Щеше да ми спестиш някой друг лев :) Тъй или иначе сам си стигнах до тези изводи :oops: Просто реките и условията в Русия и Япония са доста различни, рибите са предимно басови. Въпреки това воблерите са перфектно изработени и балансирани и няма да спра да си купувам по някой друг :) А, и да добавим ,че Мегабаса имат много добри намръщени муцунки всяващи респект сред рибите.
Според мен е добре да се упоменат и адаптираните им имитации от братята сРъби, който ловят доста добре, да не кажа по-силна дума :)
Често споменаван от братушките двойник на Чъбито - Calypso F3 Изображение и тн ..
Виждах в онлайн магазина на Пигов някакво Калипсо , ама това ли е не знам ..
Има доста изписано по руските сайтове ама нали нИ чаткам ръшън и са едни преводи... Ето лека загадка за фирми имитатори ( лично за мен Спро е лидер в тази класация за нашия пазар) :

Неизвестные копии голавлиных легенд. Л-минноу
http://www.fion.ru/obzor/122/

Джакал Чери
http://www.fion.ru/obzor/137/

3D Flat Crank
http://www.fion.ru/note/817.html

Да се опитаме да отсеем успешните имитации и неуспешните за да знаят хората какво да купуват и какво не ?
Това проклето Риджи къде може да се намери ? Намирам го при "оня с хъскито" , ама само розАво ? и на неразумната цена от 20 зелени... :(
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Сандо , за сега мисля да се придържам към оригиналите което не пречи паралелно да се коментират и имитациите . Като спомена Риджито да зема да почна от него :wink: Та тъй , по-разумни цени - http://shop.ebay.com/i.html?LH_IncludeS ... m14&_pgn=1 а относно "неразумните" цени , днес като зърнах това - http://www.nippon-tackle.com/ZipBaits:.:2.html и ме заболя жлъчката :?
Добре , ся презентацията !
Както казах модела ЗипБайтс Риджи е един перфектен воблер във всичките му варианти ! Поради естеството на основният спининг който практикувам любимци са ми 35 и 46 вариантите във всичките подвидове - плуващи , потъващи , плитко и дълбокогазещи .

ZipBaits Rigge 35F

Изображение

Изображение

Изображение

ZipBaits Rigge 35SS

Изображение

Изображение

ZipBaits Rigge Deep 35F

Изображение

Изображение

Изображение

ZipBaits Rigge S-Line 46S

Изображение

Изображение

ZipBaits Rigge S-Line 46S MDR

Изображение

Това са основните пъстърво , костуро и кефало тормозители от сериите . От 46 включително и нагоре със задоволствие си го папат и щуки , распери , бели риби .

По-натам ще включа и други джапанетски фофлери
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Та тъй - ТIЕМСО !

Както казах доскоро доста ги пренебрегвах и наблюденията ми върху тях бяха на база как изглеждат в кутишките ми :lol:
Тази година реших да им дам повече шансове и се оказа че не само куките на ТIЕМСО са перфектни ами правят и много добри воблери . Бях много приятно изненадан от модела - TIEMCO. Trick Trout Crank 35SR

Изображение

Оказа се един перфектен боец ! Перфектна дистанция на кастинг , много жива игра , незаслужено пренебрегван от мен ! Интересното при модела е че е с мека лопатка даваща по-голямо съпротивление и оттам много жива игра . Освен че е много жизнен модела е и доста звучен , направо незаменим за клен и пъстърва в мътни води били бавини или бързи , топли или студени .

Моделът TIEMCO. VIXEN VM70 F се оказа един кустуро и щуко трепач при лек туичинг :

Изображение

Хваща си кустури както и големи така и по-малки от самият него :lol: Много добър за обрасли водоеми където растителноста е на 20 - 30см. под водата . В тях изкарва щуки съвсем сполучливо .

Все пак от всичките им модели на първо място слагам Tiemco Mighty Pepper :

Изображение

Изображение

Смятам че е излишно да споменавам перфектните куки с които са оборудвани хайванчетата по простата причина че TIEMCO са едни от най-добрите производители на всякакви куки в световен мащаб !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Воблери

Мнение от vesko_bs »

Павка,Trick Trout Crank 35SR не е ли с една мека лопатка?
Имам го същия,ама до сега не съм му отдавал нужното внимание.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Ами точно той е де . То нали и аз тъй с вниманието :lol: Та за това иде реч в подновяването на темата - фаворитизиране на нещо без да имаме на представа колко други неща също са добри при това на някои от тях просто самите ние не сме им обърнали нужното внимание . То и не случайно направих съпоставката Култива - Йо-Зури - Екогиър :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
li4ko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 10:41 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от li4ko »

:D
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Воблери

Мнение от stancom »

Павка, това с меката лопатка не беше ли с права лопатка от долу :roll: Щот това на снимката ми се вижда с извита, или бъркам модела :roll: :oops:
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Воблери

Мнение от vesko_bs »

Точно това е с мека лопатка.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”