Воблери за кефал

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери за кефал

Мнение от ivo75 »

fisher™ написа:От любопитство джоба боли :D
Знам бе колега точно затова питах знаещите не теб. :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери за кефал

Мнение от Павел Иванов »

Иво , малце си в грешка в случая ! Тва за любопитството не се отнася за теб а за Муня :wink: Инак Калоянчо / Фишер тм има с какво да се похвали - освен с риболовен опит то и с богата колекция ненайдващи се по БГ воблери и блеснета :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери за кефал

Мнение от ivo75 »

Извиняавм се ако съм обидил някого .Просто имах въпрос за воблерите и си помислих , че се бъзика с мен
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
fisher™
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:37 am
Местоположение: Madarasha, near to Mogadishu

Re: Воблери за кефал

Мнение от fisher™ »

ЧРД Павлети! :wink:

Днес ти е простено, ама не заблуждавай хората - нито съм ти на кутийките, нито на рибите :mrgreen: :lol:

Иво, няма проблем... :wink: Относно въпроса ти, отговора не е еднозначен, нещата зависят не само от дължината на лопатката, а от формата й, наклона, както и от самият воблер (геометрия, тегло, плаваемост и т.н.).
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери за кефал

Мнение от ivo75 »

Благодаря много.Питах щото се хванах да си направя воблерчета докато нямаме много работа и се чудех кое как е .Ще гледам снимки на марковите и ще имитирам това е. :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
fisher™
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:37 am
Местоположение: Madarasha, near to Mogadishu

Re: Воблери за кефал

Мнение от fisher™ »

Ако правиш малки и и леки воблери, дори куките (количество, тегло, размер и място на свързване с воблера) влияят значително на играта, и това се отнася напълно към кефаловите такива. Аз досега не съм се хванал да си правя сам воблери, но постояно си тунинговам някои купешки, които не ми харсва как играят (на мен, а не на кефала :wink: ). Дори халкичката за връзване е от голямо значение за играта на един воблер. Ще трябва да пробваш многократно докато си изградиш система. Или да копираш за начало, а после да усъвършенстваш.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: Воблери за кефал

Мнение от Stefko »

Абе аз като още непроходил в спининговия риболов на кефал , мога ли да попитам какво от продукцията на Голди ще ми предложите за тази цел :D Замислил съм се да си купя малко 2.8 и 3.4 см. бонбонки, но все пак ще ми трябват малко напътствия за цветове и за това дали да са плаващи или потъващи :roll: :?:

Не съм забравил вълшебната думичка: Моля! ;)
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери за кефал

Мнение от ivo75 »

fisher™ написа:Ако правиш малки и и леки воблери, дори куките (количество, тегло, размер и място на свързване с воблера) влияят значително на играта, и това се отнася напълно към кефаловите такива. Аз досега не съм се хванал да си правя сам воблери, но постояно си тунинговам някои купешки, които не ми харсва как играят (на мен, а не на кефала :wink: ). Дори халкичката за връзване е от голямо значение за играта на един воблер. Ще трябва да пробваш многократно докато си изградиш система. Или да копираш за начало, а после да усъвършенстваш.



Много благодаря за инфото .Ще пробвам различни варианти но не разбирам много как трябва да се държат .Така ,че като направя няколко различни ще търся спец от Русе .Сигурно Павката(sestrata)

Отново благодаря :prayer:
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Воблери за кефал

Мнение от ivo Vratsa »

Stefko написа:Абе аз като още непроходил в спининговия риболов на кефал , мога ли да попитам какво от продукцията на Голди ще ми предложите за тази цел :D Замислил съм се да си купя малко 2.8 и 3.4 см. бонбонки, но все пак ще ми трябват малко напътствия за цветове и за това дали да са плаващи или потъващи :roll: :?:

Не съм забравил вълшебната думичка: Моля! ;)
Колега аэ ловя със плаващи 2,8-3,4 от тия Голдита
Най- добре за сега се прадставят поне за мен MBS, MCC, MZ -плуващи
Не че и потъващите не ловят ,но при мен по-ефикасни са са плаващите-не ловя във много дълбоки реки ,което сигурно е причина за тия ми убеждения :)
За размера-зависи си от моментното състояние на рибата-всеки път си е различно,но имам повече хванати и по - големи на 3,4 см
Наслука!!!
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: Воблери за кефал

Мнение от Stefko »

ivo Vratsa написа:
Stefko написа:Абе аз като още непроходил в спининговия риболов на кефал , мога ли да попитам какво от продукцията на Голди ще ми предложите за тази цел :D Замислил съм се да си купя малко 2.8 и 3.4 см. бонбонки, но все пак ще ми трябват малко напътствия за цветове и за това дали да са плаващи или потъващи :roll: :?:

Не съм забравил вълшебната думичка: Моля! ;)
Колега аэ ловя със плаващи 2,8-3,4 от тия Голдита
Най- добре за сега се прадставят поне за мен MBS, MCC, MZ -плуващи
Не че и потъващите не ловят ,но при мен по-ефикасни са са плаващите-не ловя във много дълбоки реки ,което сигурно е причина за тия ми убеждения :)
За размера-зависи си от моментното състояние на рибата-всеки път си е различно,но имам повече хванати и по - големи на 3,4 см
Наслука!!!
Мерси за отговора, Иво!
Аз все още имам колебания относно купуването на тези Голдита :roll: От една страна отзивите от българските колеги са повече от добри, но от друга самите сърби казват, че воблерчетата са под всякаква критика :? Не знам на кого да вярвам :lol: Сигурно в крайна сметка ще заприходя няколко, колкото да добия и аз някакво лично мнение, пък паралелно ще търся и други марки...

Поздrави!
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Воблери за кефал

Мнение от Мунчо »

Стефко, аз съм много доволен от воблерчетата Goldy - сериите Vibro Max 2,8 и 3,4 см. Особено ми харесват тези 2,8 см от потъващия вариант. Плуващите при спиране на воденето, изплуват много рязко нагоре и май плашат рибките. Иначе и плуващите и потъващите имат силна и динамична игра, за разлика от други марки, при които обикновено потъващите варианти се отличават с по-мудни и слаби "динамични" характеристики. Според мен, потъващитъе по-скоро се държат като суспендъри, отколкото като класически потъващи воблери. Няма и значителна разлика в работната дължина на плуваите и потъващите воблери - и двата газят еднакво, разбира се ако не изпеем една народна песен, след као сме метнали с потъващия такъв.
Най-ми харесват разцветки МСС, MGT, ZS, GFT, GB и MRS
http://www.goldylures.com/vibromax.php
Имам от всичките и съм хващал кефал и костур на тях. Особено обчам през лятото да ловя на дребните модели костурчета край туфите водорасли, но трябва малко туичинг и подходяща пръчица :wink: . Воблерите са отлично изработени, със стабилно и трайно покритие.
Да е жив и здрав Павката, че ми и показа преди към 3 години. От тогава заемат уважавано място в кутийките ми. Което ми напомня, да го помоля да ми купи още няколко, че са ми останали има-няма 10 броя... :lol:

п.с. Чувал съм от уважавани рибохващачи, че Голдито след хващане на една риба, се разцентровало и му се разваляла играта. От моя опит не съм установявал нищо подобно, а съм ползвал без преувеличние сигурно 30 броя(късам ги все пак :lol: ), като на някой съм хванал сигурно по 50 риби...

п.п.с. Колкото до недоволството на сърбите, тяхната работа е гъзария, защото имат сто марки воблери(включително и по-скъпи от японските), та се отварят...ама да вземат да си оправят производството на Патетата, че са ебаси брака...Аз за щастие имам към 30 бройки с добра игра! :mrgreen: :D
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: Воблери за кефал

Мнение от Stefko »

Мунчо написа:Стефко, аз съм много доволен от воблерчетата Goldy - сериите Vibro Max 2,8 и 3,4 см. Особено ми харесват тези 2,8 см от потъващия вариант. Плуващите при спиране на воденето, изплуват много рязко нагоре и май плашат рибките. Иначе и плуващите и потъващите имат силна и динамична игра, за разлика от други марки, при които обикновено потъващите варианти се отличават с по-мудни и слаби "динамични" характеристики. Според мен, потъващитъе по-скоро се държат като суспендъри, отколкото като класически потъващи воблери. Няма и значителна разлика в работната дължина на плуваите и потъващите воблери - и двата газят еднакво, разбира се ако не изпеем една народна песен, след као сме метнали с потъващия такъв.
Най-ми харесват разцветки МСС, MGT, ZS, GFT, GB и MRS
http://www.goldylures.com/vibromax.php
Имам от всичките и съм хващал кефал и костур на тях. Особено обчам през лятото да ловя на дребните модели костурчета край туфите водорасли, но трябва малко туичинг и подходяща пръчица :wink: . Воблерите са отлично изработени, със стабилно и трайно покритие.
Да е жив и здрав Павката, че ми и показа преди към 3 години. От тогава заемат уважавано място в кутийките ми. Което ми напомня, да го помоля да ми купи още няколко, че са ми останали има-няма 10 броя... :lol:

п.с. Чувал съм от уважавани рибохващачи, че Голдито след хващане на една риба, се разцентровало и му се разваляла играта. От моя опит не съм установявал нищо подобно, а съм ползвал без преувеличние сигурно 30 броя(късам ги все пак :lol: ), като на някой съм хванал сигурно по 50 риби...

п.п.с. Колкото до недоволството на сърбите, тяхната работа е гъзария, защото имат сто марки воблери(включително и по-скъпи от японските), та се отварят...ама да вземат да си оправят производството на Патетата, че са ебаси брака...Аз за щастие имам към 30 бройки с добра игра! :mrgreen: :D
Ице, много ми беше интересно да прочета всичко по-горе и със сигурност ще се вслушам в някои от съветите вътре ;)
Бих изкоментирал някои неща, но не ми се ще да се отклонявам от основната тема :roll: Само ще кажа, че моите лични впечатления за Голди (макар и повече от оскъдни) са свързани с по-едрите им модели и са напълно в положителен аспект. Колкото до сърбите хем си прав, хем не чак толкова. Вярно че там всеки 2-ри рибар прави воблери и то повече от качествени, но не забравяй че те са много "специфично" настроени към "своите" неща ;) Трудно ще ги чуеш да кажат лоша дума за нещо сръбско... В същото време Патетата (в новия им вариант) и Голди са най-презряните марки там, като определено вторите са в по-лоша позиция :D

Поздрави!
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Воблери за кефал

Мнение от takezo »

sapuna написа:Rebel е марката на производителя!Нищо не ми говори обаче.На едната буболечка има интересно надписче!
Цените им в онлайн магазина варират от 3,99$ до 4,99$.Взех да се замислям за скакалчетата! :wink:

Reb-BigAnts
Изображение

Reb-BumbleBug
Изображение

Reb-Crickhoppers
Изображение

Reb-Crawfish


Някой хващал или е кефал , на пчелата или скакалеца :roll:
Изображение
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
angeldj
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 2:58 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Воблери за кефал

Мнение от angeldj »

Скакалците според мен си ги бива и са идеални.Ще ги потърся из магазините .
Скача шарана
,сома се не дава
бельовка калве
,ама кефал не.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Воблери за кефал

Мнение от Мунчо »

Abe според мен пък скакалците не ги бива - както заради размера им - големшки са леко, а освен това е леко странно скакаУец да се движи като риба. Сигурно по тези комплексни причини не се нареждат сред уловистите воблери... Но пък и дизайнерите ядат хляб...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”