Kакви воблери и блесни за балканка ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Мнение от Cougar »

Павел Иванов написа:А иначе още не съм видял такава пъстървова река която да държи само дребосък :винк: колкото и да е малка , колкото и да е опоскана се някъде в нея се крие някой трийсетак :Д
Е, позволи ми да не се съглася с теб. Има реки където риба на 5 години е само 23-24sm и повече не става. Подобна риба в тукашно езеро ще е вече 70см. Хората и изследвания са правили по въпроса, ама трябва да се чете. :wink:

А, бе за да не се теоритизира спора, изберети си реките, като пропускате по-големите. (примерно пробвайте се на Урдина река, Малйовица, Рилска над партизанска поляна, Демяница, Бъндерица над h.Вихрен, а Родопите също са бъкани от малки реки подходящи за целта стига да не са забранени.

Local, не ти е съвсем малка реката щом се намират такива риби из нея.
Значи и воблерче може да включиш в арсенала. :D
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Local написа:Колега не става риболова с мухарка , много са ниско дърветата.
Иначе всички тези блесни съм ги виждал , смятам сега да си взема тези с червените точки сребристите , някоя друга златиста и от сребристите чиси , виждат ми се най-удачни. Благодаря за всичко. :D
Здрасти колега!
За мухарката винаги има място независимо от обстановката. Звучи неестествено но е така. Традиционият риболов на пъстърва у нас е дълъг лидер и 50 см изваден шнур. Говорим най-вероятно за река 1.50 широка. Повече не трябва, освен на някой разлив. Гранция ти давам, че ако на телескопа с червеят сложиш суха муха и подадеш зад някой камък след 18 часа, ще се вдигне риба. Емоциите са други.
Не е по темата но.. :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Тъй ся за ЕРЕСТА :D
Ми това е :

Изображение

Изображение

Изображение

МммммДа :D
Начи ето как лови и туй нящо пъстърва :D

Общи правила :
- куката ама без никакво утежнение!
- курдисваш туистерчето на листо от орех , друго плаваемо листо или некоя кора от близкото дърве .
- пускаш го по течението докадет стигне и кат видиш че ще загубваш контрол над линията ( я завой я нещо друго ) със задържане цопваш запетайката у водата .

Ся подробности :

1) бързо течение :
- потапяш върха на пръчката във водата да падне дзвера на дъното , след малце ама мноооо бавно повдигаш върха , задържаш малце , уеееко обираш , па потапяш и т.н.

2)средно течение :
- е тука вече нема нужда да потапяш върхът а само го движиш бааавно нагор надол докат още по баааавно обираш.

3)бавно течение :
- е тука вече си требва основно въртене :D но пак задължително - пада туистера , изчакваш маааалце , повдигаш и същевременно набираш .

Ми това си е най-евтиният ефективен начин за ловене на пъстърва на спининг :wink:
Мойто си опонент написа:Е, позволи ми да не се съглася с теб. Има реки където риба на 5 години е само 23-24sm и повече не става. Подобна риба в тукашно езеро ще е вече 70см. Хората и изследвания са правили по въпроса, ама трябва да се чете.
Ми позволявам бре :wink: Баси когат имам време предпочитам да се пробвам да ловя риба а не да чета за нея :D и те точно поради таз причина споменах размера 30см :wink:
А иначе със Стенли днеска по телефоно обсъдихме че двубой ш има ама в среда следват доуточнения на кои реки ще бъде :D Чека се включване от кандидат арбитъра :D Публика само за в кръчмето се приема :D
Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Мнение от Cougar »

Мене май се мъчиш да ловиш с тази жалка запетайчица. Е, добре де , ще се хвана, от мен да мине. :D

Ха, ха, как си я закачил само, точно на обратната страна. :D :D

И какви са тези смешки за корите и листата и пръта под водата, лелей, комедия и половина. :D :D

Изображение

Виж сега, има си специални джигове - като искаш да няма тежест, вземаш си плаващ "А" и "B" и си ги мяташ както решиш, я със шнур, я ги пускаш под плувката.

Но най-често си се ползват утежнени модели, като примерно оградения в червено "С". Хем се хвърля добре с тънка корда, хем отива право при рибата и докато е потънал е налапан, хем и други тактически прийоми позволява.

Хайде стига толкова акъл, че в страната и без това няма много риба останала. :?

Ето и един мискинин дето се мъчи тази вечер да ме сплашва: :D

Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ако го прочетеш па по-горното ш разбираш ( ако не си го разбрал де :wink: ) че стаа дума за риболов в малка рекичка без да използваш замятане :D
хито
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 10:31 pm

Мнение от хито »

Cougar написа:
Павел Иванов написа:А иначе още не съм видял такава пъстървова река която да държи само дребосък :винк: колкото и да е малка , колкото и да е опоскана се някъде в нея се крие някой трийсетак :Д
Е, позволи ми да не се съглася с теб. Има реки където риба на 5 години е само 23-24sm и повече не става. Подобна риба в тукашно езеро ще е вече 70см. Хората и изследвания са правили по въпроса, ама трябва да се чете. :wink:

А, бе за да не се теоритизира спора, изберети си реките, като пропускате по-големите. (примерно пробвайте се на Урдина река, Малйовица, Рилска над партизанска поляна, Демяница, Бъндерица над h.Вихрен, а Родопите също са бъкани от малки реки подходящи за целта стига да не са забранени.

Local, не ти е съвсем малка реката щом се намират такива риби из нея.
Значи и воблерче може да включиш в арсенала. :D
От скромният ми опит по изброените места съм 100% съгласен за размера на рибите в малките реки.От малка река до сега не съм вадил пастърва по голяма от 25см.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

hito33 написа:От скромният ми опит по изброените места съм 100% съгласен за размера на рибите в малките реки.От малка река до сега не съм вадил пастърва по голяма от 25см.
Ми не си имал късмет :wink:
Пожелавам ти да се убедиш че навъпреки разните му изследвания има и изключения :D


НАСЛУКА!!!
хито
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 10:31 pm

Мнение от хито »

Павел Иванов написа:
hito33 написа:От скромният ми опит по изброените места съм 100% съгласен за размера на рибите в малките реки.От малка река до сега не съм вадил пастърва по голяма от 25см.
Ми не си имал късмет :wink:
Пожелавам ти да се убедиш че навъпреки разните му изследвания има и изключения :D


НАСЛУКА!!!
Чул те Господ,Павка :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Мнение от Cougar »

Павел Иванов написа:Ако го прочетеш па по-горното ш разбираш ( ако не си го разбрал де :винк: ) че стаа дума за риболов в малка рекичка без да използваш замятане :Д
Сега, не се оправдавай.

Първо си в явно нарушение на правилата установени от Бат Стан за придвижване срещу течението, защото ако ги спазваше трябваше да си вземеш корабче с двигателче да ти качи кукичката до горната част на вира или да ползваш кораб ветроход и да духаш здраво в платната. :lol:

После, ако си странично на вира каква ще бъде тя тази работа, листото ти (или кората) ще се въртят в кръг в завихрянето около бързея. А пък ако си отгоре и става въпрос за вир под водопад, хич не виждам как така ще потопиш върха във водата за да водиш примамката. :D

Намери от тези малките утежнени джигове и лови като хората. Те са толкова леки че хич не се чува как падат във водата. И въобще не потъват направо надолу като камък. :wink:
Аватар
meto
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Окт 16, 2004 11:22 am
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от meto »

Павел Иванов написа: Бравос Стенли :!:
Не случайно се кълна в теб :!:
Какво ще кажеш след петнайсти няколко съвместни риболова примерно на Чаровница , на няколко Кюстендилски Чаровници и на една две други такива като аз ще си меткам само на воблерче ти само на блесна с опцията на реластето и после кой падне черпи шкембето с бирата :wink:


а и арбитър не е лошо да си вземеме къде да следи за спазването на регламента , аз предлагам Левака :D
Тез Кюстендилските редовно ги обхождам само че лова само на стръв.Имам големото желание да погледам добри спинингисти че ми е много мерак да се науча.Не че и на стръв не излизат добри рибки особено по тез "рекички" но спининга е друго нещо.Та въпроса ми е бихте ли показали на мен лайка в тоз риболов нагледно некои път като ходите натам (без значение на коя от 3-те)?
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

хай

Мнение от Бат Стан »

Според мен не може да се каже със сигурност, че "в тази река няма нито една риба над 30 санта", просто защото рибата е под водата, крие се под камъните и във вировете, няма я описана в домова книга, и не може да знаем дали няма някоя единична бройка. Примерно с един колега посещаваме определен планински поток, в който също така мислехме, че максималният размер на балканките е 23 санта - риби не взимаме оттам, само си пробваме мухите. Обаче - миналата седмица на колегата му клъвна една 32 санта пак там, в същата високопланинска вада. Така че според мен най-точно би било да се каже - реки, в които по съвсем редки изключения се ловят риби по-дълги от 25 санта.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

МмммммммДа , позабравихме я таз тема ей 8) Е то верно че не е точно по темата ама е в подкрепа на становището ми за размера на пъстървите в малките рекички :D Те маленкия дългуч Станислав Мънков каква пъстърва издърпа от споменатата от Стенли река :D

Изображение
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

На една малка рекичка до моя град , където по-голяма рибка от 20 см не бях хващал, видях пъстъра сигурно над 50 см... Водата беше една педя, та сигурно нямаше да я забележа, ако не се беше размърдала рязко. Реката е широка срено 1,5-2м и аз си мислех, че в нея няма нещо по-голямо от педя. Същия ден в нея видях и една риба над 35 санта.
Последно промяна от Мунчо на Вто Авг 30, 2005 10:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Много гледаш ти бре :wink: То пъстърви то пъстръвки 8) Ма важното е че ги виждаш :wink:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Nакрая човек си остава с гледането, и аз така :lol: ...ама си нахраних душата :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”