воблери и блесни за щука

Модератори: Павел Иванов, sestrata

joro_olympus
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 10:52 pm
Местоположение: София, Център

Мнение от joro_olympus »

Такова чудо - рецепта, с коя блесна да ловим точно щука НЕМА! Тя е най-непредвидимата гад, която от години преследвам. Мога да кажа за щуките, че и на малка и на голяма блесна, на върток и клатушка винаги може да ти удари, а може и да не ти удари.
Тънката червена линия в риболова на щуки е в начина на търсене на гадините и познаване на навиците и. Ето някои важни моменти:

1. Щуките се крият по дупките- не винаги е вярно. След наводненията реките нямат старите укрития за щуки и в момента се оправят, както могат. Мой колега преди две седмици улови щука в бързей.

2. Реагират визуално и инстинктивно на примамката, може да хванеш щука с пълен тумбак.

3.Прехвалените модели на водещи фирми, не винаги са успешни. Хващал съм на саморъчно направена меднярка и на селска блесна - система Драшкович повече щука, отколкото със скъпи воблери и маркови блесни.

4. Няма рецепта къде и как да я ловиш, лови я този който целенасочено я търси. Това са километри ходене по брега и пребъркване на дупки, подмоли, туфи и шавар.

5.Относно темата-дори да си с най-скъп модел такъми, ако крещиш и търчиш по брега, слушаш от колата чалга, облечен си с пъстри дрехи и се показваш над водата- забрави за щуки!

С две думи да приключим и обобщим, лова на щуки е еманация на спининговия риболов, в който не са толкова важни такъмите, колкото са важни опита и уменията на риболовеца.
Кой си го може, си може- който не може да продължава с опитите!


П.С. Ей са, вече очаквам включване да ме оплюят, че система Драшкович не е спинингов риболов, ама не секи мое си купува Rapala, Abu Garsia и т.н., хеле па аборигените с лескови пръчки...
За тази година - толкоз...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

МалеееееееееееееЙ :shock: :shock: :shock:
Баси поста :shock: :shock: :shock:






и се пак Драшкович ни е спининг :) една руска лъжица , кинта преко сили е ем спининг , ем евтин ( по евтин от тройките и тела за Драшкович :wink: ) , ем уловист :wink:



НАСЛУКА !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
joro_olympus
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 10:52 pm
Местоположение: София, Център

Мнение от joro_olympus »

Колеги - нещо се осрах с поста. Моля за извинение, помолил съм модераторите да изтрият излишните постове. Не знам, как се получи тази простотия от моя страна. Излизаше ми " Обща грешка"

Ваш Жоро
За тази година - толкоз...
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

offtopic: оправих го, предполагам че тази грешка се е появила защото днес преместих сайта на друг сървър :roll:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

и се пак Драшкович ни е спининг една руска лъжица , кинта преко сили е ем спининг , ем евтин ( по евтин от тройките и тела за Драшкович ) , ем уловист
Павката е прав! ... през далечната 1982г. си купих срещу кутия дъвки "Идеал" комплект от три блесни от Ленинград (тогава) :P . Що зъбати съм изловил с тях .... неам думи! ... за съжаление само една ми остана ... едната брачед ми я закачи на некъф корен в едно Ломско блато, другата биде откъсната от един дзвер (който само успях да мерна под водата) на Чепинци. :cry:
2. Реагират визуално и инстинктивно на примамката, може да хванеш щука с пълен тумбак.
joro_olympus, и ти си прав за "пълния тумбак" ... случи ми се да извадя щукле около кило, а от устата му стърчеше опашка на друга щука с почти същите размери. Като я извадихме видяхме, че главата и беше полусмляна вече ... :shock: :shock: :shock:
itso
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 3:45 pm
Местоположение: Монтана

Мнение от itso »

Жоро, евала!
Без коментар!
А системата за мене си е спининг, както и всички останали, а те са много, а най-простата се състои от една голяма тройка и е много ефективна.
joro_olympus
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 10:52 pm
Местоположение: София, Център

Мнение от joro_olympus »

itso написа:Жоро, евала!
Без коментар!
А системата за мене си е спининг, както и всички останали, а те са много, а най-простата се състои от една голяма тройка и е много ефективна.

А според мен, щом ловиш, като с клатушка, какъв е проблема че да не е пластмасова бе колеги?
А какво е хибрид от блесна с червей бе... :twisted:

Брей, ама много се навъдиха и се майстори! А ловете само с маркови такъми де! Ако си майстор и знаеш как и със Смяна 2 ще имаш прекрасна снимка!
Ами, ако на реката свършиш блесните?!?
То, затова се нарича селска блесна - за хора без кинти и със същия ефект понякога и по-добър.
Лично, аз не го предпочитам и го ползвам в краен случай, защото рибето има склонност да ходи предимно в повърхностния воден слой-отлично при много трева и шавар.
Има и друго - когато си на тематичен излет, късно есента само за щука тогава правиш струваш, ама пробваш всичко, само и само да ги изловиш! Дъно, тапа, върток, клатушка и всичко останало там воблери, туистери и т.н.

Истината, че ЩУКА ЛОВИ ТОЗИ, КОЙТО ЦЕЛЕНАСОЧЕНО Я ТЪРСИ останалото е фолклор и случайности, защото тая гад се прова да яде всичко -и спирала на кюспе и бял и трен червей. Много любопитни такива случаи има, но това са приятни изключения..
А, На Слука, това са само мои лични наблюдения и не се ангажирам, че съм корифей на щукарския риболов!
За тази година - толкоз...
taner
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 2:45 pm

Мнение от taner »

Колеги, много бих се радвал някои да ми даде съвет какво и каде да ползвам по бреговете на Негован, голям мерак имам да хвана някоя щука или сулка от по големите, досега съм забелязъл, че налитат само когато движа бавно по дъното, вие какво ще ми препоръчате?
http://www.fishingzone.bg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/FishingZone" onclick="window.open(this.href);return false;
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Последно Стефан Минчев изненада една на Негован 2.5 кг на малък воблер. Но ще питам точно какъв.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

bingofish написа:Последно Стефан Минчев изненада една на Негован 2.5 кг на малък воблер. Но ще питам точно какъв.
Ако си спомняш и аз измъчих миналата година идна 3940кг. , ( мерена е на читав кантар та за тва и грамовете са там :lol: ) даже и Радка я бех кръстил , на Луксос , ама тва там си е кат удар на джакпота :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Павел Иванов написа:
bingofish написа:Последно Стефан Минчев изненада една на Негован 2.5 кг на малък воблер. Но ще питам точно какъв.
Ако си спомняш и аз измъчих миналата година идна 3940кг. , ( мерена е на читав кантар та за тва и грамовете са там :lol: ) даже и Радка я бех кръстил , на Луксос , ама тва там си е кат удар на джакпота :lol:
Павка спомням си как. Даже обеща да ме вoдиш там- ако пък ти си спомняш. И на дупка става. :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Хе хе , Вътко нал знайш колко мож да разчиташ на риболов с мене :oops: туй когат ми е екстра ( през седмицата ) си на работа а събота и неделя имам идна такава непоносимост към препълнените гьолове че освен на некое и друго състезание то ич ма нема :? Иначе за риболов на Негован ( през седмицата ! ) пролет и есен , ми защо не :D



Жоре , малце късно виждам що е станало и съм го пропуснал начи ама това не пречи да отвориме идна тема дискусия в " Разни " къде да отговориш на неколко въпроса къдет ма интересуват както и на другите неуспели да гледат предаването .

ае ся да не кажеш да чекаме до неделя









те
http://forum.nariba.com/viewtopic2453.html
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”