Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от capetano »

Вчера минах през изложението..
Както винаги - пълен шит! Става все по-зле..
Погледът ми се спря само на две места - Миро с Пантер-мартините и някакви нови попълнения на щанда на Капитан Хук - пръчки, с които се състезавали много хора на международното в Асеновград. Favorite.
Има и бюджетни модели, като Absolute и Blue Bird, но мен повече ме интересува дали някой знае нещо за "Про-тата", там имаше едно 1-5, което доста ми хареса на пипане.

Изображение

Изображение
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
vilimircho
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 9:28 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от vilimircho »

Колеги моля за съвет за лайт спиниг до 100на лева ,с който да мога да хвърлям малки примамки (воблери и блесни от 2гр нагоре) за кефал ,предимно по марица и стряма ,съответно размера да е над 2.40 ,понеже хвърлям предимно от брега .
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от nikolas3 »

След 103 страници мнения за спининги- май е хубаво да попрочетеш предишните мнения./ и над 2,40 не ти трябва/
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

nikolas3 написа:След 103 страници мнения за спининги- май е хубаво да попрочетеш предишните мнения./ и над 2,40 не ти трябва/
Точно казано, 2,40 е оптималната дължина за спининг въдица по Марица, по моему де. И това за распер, сом и пр... За кефал от брега даже си е длъжка....
Това, щото борбата с крайбрежните храсталаци и трънаци е обикновено по жестока отколкото с рибите :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от te4osoma »

По моему не може оптималната дължина да е 2,40 ако търсиш само и единствено сомове по реката на спининг ...друг е въпроса ако искаш с тва 2,40 да ловиш квот дойди ,..както повечето уважавани от мен колеги... :wink: :D :D
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

te4osoma написа:По моему не може оптималната дължина да е 2,40 ако търсиш само и единствено сомове по реката на спининг ...друг е въпроса ако искаш с тва 2,40 да ловиш квот дойди ,..както повечето уважавани от мен колеги... :wink: :D :D
Айде ся пак спор... Със Спортекса 2,40 си ги ловя сомовете, а кастинга е толкоз добър, че почти навсякъде мога да метна примамката на отсрещния бряг, е кВо повече му трябва на човек?? Може би по здрава пръчка, но дали и по дълга?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
vilimircho
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 9:28 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от vilimircho »

nikolas3 написа:След 103 страници мнения за спининги- май е хубаво да попрочетеш предишните мнения./ и над 2,40 не ти трябва/
Прав си колега ! Чел съм доста от страниците назад ,питах за нещо актуално или като оферта ;) например това Berkley http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=952" onclick="window.open(this.href);return false; или този http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=4540" onclick="window.open(this.href);return false; на 2.40 например
Едва от миналата година започнах да ловя на спининг и си взех пръчка на 2.70 м
10 -30гр и едно Ryobi ecusimа .Имам успехи и на кефал, щука и сом с тази пръчка ,но проблема ми е хвърлянето на по малки примамки и дистанцията която искам да достигна . Имам желание да се оборудвам с втора по лека въдица ,това е което исках да споделя и помолих за съвет ;) Благодаря !
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

тука,Течо,не мога съвсем да се съглася с твоето,мнение,специално за тежък спининг,поне според мене нещата ще се променят в скоро време,колкото и да не ни се иска,теглото на въдицата и макарата имат доста голямо значение при продължителен и интензивен риболов с тежки примамки.Дистанцията при този риболов рядко е от решаващо значение,колкото по-дълга е една въдица,толкова по-трудно рибата идва до ръката на риболовеца.....разбира се има и минуси,но пълно щастие няма.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от te4osoma »

чужди мнения не търпите май, се за спор ги мислите :lol: :lol: :lol: секи да си лови с квот си иска :D :D :D
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

Не, Течо,аз лично много уважавам твоите мнения,като един от най-опитните,риболовци на сом.Ръководел съм се от твоите мнения,защото те винаги са били правилни.Някъде преди,Готфадър беше описал най-важните постулати при спининг на сом:здрава пръчка,макара,конец примамки,карабини,тройки и т.н.,просто беше пропуснал да каже,че трябва всичко да е максимално здраво,но за възможно най-ниско тегло...,ако имаш желание за съвместен,драсни едно лично,ще дойда с голямо удоволствие,тогава ще видиш какво имам предвид.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
FlyFishing
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:20 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от FlyFishing »

Колеги дайте мнение за Абу Гарсия Вендета.Насочил съм се към 2.10 варианта и акция 10-30.Главно ще се използва за щука по малки водоеми и като цяло само воблери и по рядко блесни.Искам да знам най вече дали пръчката е здрава защото тука в нашия град ми казаха че се трошела като солета тази въдица и малко ме притесни това.Вие как мислите.И бланката при дръжката дебела ли е или е тънка, ако някой има въпросната въдица и знае точно колко милиметра е ще съм му много благодарен.Благодаря предварително на отзовалите се! :drinkers: :drinkers:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

vilimircho написа: например това Berkley http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=952" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази я забрави, за нищо не става, да не кажа, че водачите са от оня модел дето се нарязват от брейда...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от GODFATHER »

За целенасочен спинингов риболов на сом по р.Марица лично според мен целия такъм на първо место трябва да ЗДРАВ, после 'лек'.
Освен това халки и тройки на 99% от примамките аз сменям. Ползвам халки и карабинки стонфо а куки VMC.
С пръчка под 2.7м.-забрави!!!! Дължината ти дава контрол над рибата, макар че има все още риби които си заминават независимо от такъма!
Нека всеки сам стигне до своята истина по лесният или трудният начин.
При мен
Прьчка-206гр. На 3 м.
Макар 380гр. Размер 4000
Конец 40 и 50 либри П.П.
Някой наричат този риболов хамалски, но за да пребош СОМ а не соме се иска да си поне малко ..........
Поздрави.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от toshiro »

GODFATHER написа:С пръчка под 2.7м.-забрави!!!! Дължината ти дава контрол над рибата, макар че има все още риби които си заминават независимо от такъма!
Нека всеки сам стигне до своята истина по лесният или трудният начин.
Тъй като нямам абсолютно никакъв опит в този риболов, ми е любопитно какво означават тези думи за контрола? Така като гледам въдицата е лост от втори род http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%BE%D1%81%D1%82" onclick="window.open(this.href);return false; и колкото по-дълга е толкова по-малка е "тягата" при върха при едно и също усилие на ръкохватката и обратно. Въдиците за силов морски риболов са преко сили 7 фута, а той е по-силов до колкото мога да преценя от Ю тюб.
То хубаво да стигна до истината по трудния начин ама обикновено той е и по-скъпия такъв, а и за какво да откривам топлата вода...
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

Много правилно мислиш,колега toshiro,.....както казва,Течо,всеки си лови с каквото си иска......аз ловя,с въдица на 2.13м. от една част на 135гр.,която смятам,че е въпреки теглото си и сравнително ниската акция е доста по-здрава от прочутия Спийд/като въобще не споменавам едноделни с неговото тегло,които ще го прекършат като солета/.......проверих я с някоя и друга риба/включително 25+/ и съм много доволен.......то затова и пръчките за силов риболов са едноделни!
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”