Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Да бе , после пак един виден сертопродавец да ми страда на ЛС , че съм бил комплексиран като съм си купувал таквиз геги увнаместо да правя оборот на Бент :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

...и все пак г-н Иванов,предполагам на всички ще е много интересен изборът,Ви,по отношение на въдицата за риборов на сом :D :D :idea: може пък и ние дето не купуваме от Бент фишинг,да се възползваме от вашия избор. :idea:
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Тъй де , то "достъпността" си я определя купувача в края на краищата :lol: Въдицата е един Мегабасс , стар модел , `99г. , още от времето когато корка се ценеше :D Седял е във витрината на едно италианско магазинче дълго време редом с една Дайва Морехан година по-стара . Практически е чисто нов , само е разглеждан , надали ще се намери лесно втора бройка от него , поне в Европа . Параметрите му са 8.8 фута , тест до 120гр. , тегло 218гр. , на две снадки , съдържание на високомодулен графит в бланката 99% , строй модерейт фаст и само осем по-широчки водача . Пича ми свали едни 200 и малко евра от първоначално обявената му стойност и си стиснахме ръцете :D Изпробван е вече по По с деведесет и кусур грамови кранкове , за съжаление без риба , държи се повече от добре . Върви с едно много фешън дървено куфарче подплатено с дунапрен :D Та това е .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

аксел написа:...и все пак г-н Иванов,предполагам на всички ще е много интересен изборът,Ви,по отношение на въдицата за риборов на сом :D :D
Ти па, решил си кой да питаш за риболов на сом?
Все знаем, че уважаемия мод не е силен в таааа област, щот явно то риболов в БГ свързан с многото капота не го кефи.
И да допълня, риболова на сом в БГ ич не опира до класни пръчки и влакна, а най вече до КЪСМЕТ.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
firefighter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 4:50 pm
Местоположение: Ямбол - Сливен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от firefighter »

темичката мноО аРНА.поздрави на всички.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от toshiro »

Какво означава на "две снадки"? Вече на няколко места го мяркам това съчетание. Аз го разбирам като триделна въдица. Двуделната има една снадка.
Аватар
guspata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Авг 16, 2012 9:45 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от guspata »

toshiro написа:Какво означава на "две снадки"? Вече на няколко места го мяркам това съчетание. Аз го разбирам като триделна въдица. Двуделната има една снадка.
Според ме много правилно го разбираш :)
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

guspata написа:
toshiro написа:Какво означава на "две снадки"? Вече на няколко места го мяркам това съчетание. Аз го разбирам като триделна въдица. Двуделната има една снадка.
Според ме много правилно го разбираш :)
:lol: Правилно, ама не съвсем, все едно да почнем да умуваме и четем тълковния речник за разликата между тест и акция на бланка......
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stanevJR »

Колеги , понеже си спрасках спининга наскоро , и сега ловя с един телескоп(голям кол) , желая нещо фино и елегантно, за риболов на щука, говорим за блесни 3 номер аглия лонг и прочие, като понякога се налага да ги утежня допълнително, мисля да е не повече от 2.70, за по добър контрол над рибата, когато ми е на близо, не ми трябва по-дълга, (макс до три, не знам за стандартите), да е с яки водачи защото използвам от скоро плетеняк, замислил съм се и за гащеризон, така че дължината на пръта е по-важно да е къса , както споменах, ... та някой ако може да предложи нещо изпитано, с двуделна дръжка, готов съм да дам колкото е нужно, за удоволствието... благодаря :)

п.с - Чувам, че марката СЕРТ са добри, насочете ме , моля.. Ще се радвам на вашите мнения и препоръки!
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от radogagov »

Въдици да искаш :D Много е коментирано тук и едни от най-добрите бюджетни решения са именно стария Серт Ексийд 2.40м.МH/7-28/; Бъркли Чериууд про 2,40м./8-25/ и едно малко по-скъпо мое предложение http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-chaser.html, което си заслужава левчетата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stanevJR »

Грабна ми окото, японска... до колко е японска не зная, но може би си струва да... Заинтригува ме, колега, берклито го махаме, ловил съм с такава от черешово дърво, не ми се нрави, серта е много масова, от тях ще си взема нещо наистина фино, като за речен риболов на малки спинери и воблерчета, предимно за пъстърва, кефал, костур .. За щуката, нещо от сорта, би било много добре, мисля че си струва парите.. Ако не се уредя с такава, май ще залегна на серта... Но ми грабна вниманието, благодаря ти! Ще си запазя линка, да видим какво ще каже бащата! ;) Много добре.... Още веднъж, мерси много!
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Prangov99
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 3:01 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Prangov99 »

Колега Станев, от предните ти постове не можах да разбера колко пари си готов да дадеш за спининг, тъй като тази 'достъпна цена' е строго индивидуална за всеки риболовец. Но гледам че се заглеждаш по въдиците на Понтун, така че предполагам че бюджета ти около тяхната цена. В такъв случай може да погледнеш Беркли Скелетора, според мен това е може би една от най добрите щукарки в клас до 200 левчета. Имал съм възможност да ловя с такава въдица на 2.4м с тест 15-40 и мога да кажа само хубави неща за нея. Също така за тези пари има и няколко модела на Спортекс, но там ще трябва други колеги да се изкажат, тъй като все още не съм ловил с такава въдица.
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stanevJR »

Прощавайте ме , може би съм объркал мястото, защото съм писал тук в раздел "въдици на достъпна цена", игнорирайте го това! Относно, "Въдиците на Понтун?", не разбрах тук. Мисълта ми е ако една пръчка си струва 300-те лева примерно , както тази която ми показа колегата по горе - именно японската GAD Catch, и е най-доброто за тези пари, ги давам веднага, ако разбира се няма по-добър вариант за тях. Съществува вариант, примерно за по-малко пари примерно, нещо подобно нали, не по-добро (малко вероятно) ,та така! Аз мисля ,че не винаги цената и марката играе?! Това ми е мисълта. Аз съм от нормално семейство, сам трябва да си спестя паричките.. Преди давах за фитнес, сега поспрях, едни дават за кафета , цигари , дискотечки, други за други неща, та аз мисля да инвестирам в риболова на този етап. Ловя отдавна и желая нещо по-сериозно, може и скъпо, защото аз съм на принципът - веднъж се купува, това е. :) И просто искам мнения от колеги, които имат личен опит, за да не избързвам с покупката, а да набележа нещо и да събирам!!! Благодаря ви! :) :drinkers:
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от radogagov »

stanevJR написа:Грабна ми окото, японска... до колко е японска не зная, но може би си струва да... Заинтригува ме, колега, берклито го махаме, ловил съм с такава от черешово дърво, не ми се нрави, серта е много масова, от тях ще си взема нещо наистина фино, като за речен риболов на малки спинери и воблерчета, предимно за пъстърва, кефал, костур .. За щуката, нещо от сорта, би било много добре, мисля че си струва парите.. Ако не се уредя с такава, май ще залегна на серта... Но ми грабна вниманието, благодаря ти! Ще си запазя линка, да видим какво ще каже бащата! ;) Много добре.... Още веднъж, мерси много!
До колкото съм запознат, бранда Понтуун21 е руски на Москанелла, поне те са му официални представители. Нещата са наистина качествени, но и доста скъпички. Много по-достъпни са предложенията от бюджетното им подразделение - ГАД. Притежавам пръчки от две техни серии и смея да твърдя, че си заслужават парите. Хммм, третата просто не ми допадна на цвят, а беше най-балансираната въдица от всичките три :shock: Даже един наш виден капацитет, когато се двоумях каква джиговица да си взема, ме посъветва така: "Вземи си Чейзър-а, добра е колкото Авид, само дето е доста по-евтина! "

П.П. На твое място все пак не бих пренебрегнал предложението на колегата за Спортекса. Това също са много добри пръчки, като един огромен + е желязната им гаранция :wink:
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

radogagov написа:...До колкото съм запознат, бранда Понтуун21 е руски на Москанелла, поне те са му официални представители...
Да , че като марка са руски , руски са . Хубавото е че наблягат на доказали се производители , като американските Ламигласс , японските Мейджър Крафт и корейските Блек Холе , всички много тачени в средно бюджетният си клас производители , и им поръчват въдици под марката ГАД . Въпреки всичко , на тоя етап де , в бюджета от 300лв. все още не съм срещал по-добра щукарка от старият Беркли Скелетор серия Уан , във варианта 2.70м. , 7 - 28гр. Това си е до вкус де , щото доста хора за него твърдят че "от това щукарка не става" , на база техни си виждания , различни от моите . За новият такъв не мога да дам мнение .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”