Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от f1team »

Вуйчо, разгледай темата по-внимателно. Назад има изписано доста, за доста пръчки. За някои от тях има изписано много и в други теми във форума.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от atanas atanasov »

Колеги имате ли впечатления от Berkley SERIES ONE SKELETOR 2 SPINNING 2.40 4-24gr.Не е от масово достъпните въдички и се чудя дали си заслужава цената.Ще се ползва предимно за джиг с глави от 5-20 грама и за дроп-шот с 10-15 грама.Ще ми се и да мятам и воблерчета до около 14-15 грама. Чудя се за около 190-200 лв. дали има нещо по-добро.Обект на рибилов ще са костури и бели риби.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колеги,четох,четох...изчетох цялата тема. :shock: Главата ми стана боза. :lol: Докато четях си мислех:тая я бива,оная ми харесва и на края съвсем се обърках.Май единственото сигурно нещо е,че съм се спрял на пръчка с дължина 270 см.Все пак една ми направи впечатление.Става въпрос за тази: http://www.voblershop.com/1780/%D0%90%D ... %80%D0%B8/
на 2,70 със акция 15 - 40 гр.
Моля специалистите за мнение дали е подходяща за моите цели.А и друго - тази гаранция 3 г.,която пише,само този магазин ли я дава или тя си върви с пръчката?Понеже смятам,ако се спра на нея,да се опитам да ги взема от един и същи магазин заедно с макарата. :wink:

ПП:Забравих да попитам тези водачи стават ли за плетено влакно?
Изображение
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Вуйчо-Ваньо написа:Колеги,четох,четох...изчетох цялата тема. :shock: Главата ми стана боза. :lol: Докато четях си мислех:тая я бива,оная ми харесва и на края съвсем се обърках.Май единственото сигурно нещо е,че съм се спрял на пръчка с дължина 270 см.Все пак една ми направи впечатление.Става въпрос за тази: http://www.voblershop.com/1780/%D0%90%D ... %80%D0%B8/
на 2,70 със акция 15 - 40 гр.
Моля специалистите за мнение дали е подходяща за моите цели.А и друго - тази гаранция 3 г.,която пише,само този магазин ли я дава или тя си върви с пръчката?Понеже смятам,ако се спра на нея,да се опитам да ги взема от един и същи магазин заедно с макарата. :wink:

ПП:Забравих да попитам тези водачи стават ли за плетено влакно?
Не разбирам, как точно се спря на тази пръчка, след като в темата няма почти нищо писано за нея? Според мен, става за дънарка - строя и е много лигав, теглото и е твърде голямо. (при Шимано - от спийд мастера нагоре, като сравнително задоволителен за начинаещи е и бийст мастера, надолу йок) Прочети темата пак, има много по добри пръчки от тази. Относно водачите на форстмастера, определено стават. Трябва да са СИК, а не SS-или некви тъпотии, които предлагат Беркли на някои от евтините си модели и които се наразват след....
А относно пръчките с два върха, ми звучи като малък кур дето иска да такова хем тесни п-ки, хем широки с еднакъв успех.
Относно Заубера, сметам е превъзходна макара за парите си, стига да ти се балансира добре с гегата... Като цяло всички Риобита стават за спининг, като качеството им е в пряка пропорциална зависимост от цената.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Уфф...Не мога да взема твърдо решение.Ако реша да се разделя с малко повече парички от предварително замислените,това ми направи добро впечатление:
http://www.voblershop.com/1849/
Става въпрос за пръчката с дължина 2,62 и акция 14-57.Само,че не мога да разбера какви са водачите.Предполагам,че стават за плетено влакно.Дано чуя някоя добра дума за тази пръчка! :lol: А и друго:дали ще се балансира добре със ЗАУБЕР-а размер 3000?
Изображение
Изображение
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от mitko ribara »

Така нагледно ми се вижда добре.Ама трябва да хванеш пръчката в ръка за да разбереш дали ти харесва.
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от martineti »

Колеги препоръки за пръчка макс. до 100лв? Акцията е желателно да е 20-50 и дължина 2.7-3.00 м. Ще се ползва на Дунав основно. Блесни Циклоп 3ка, воблери, спинери и.....т.н.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Вуйчо-Ваньо написа:Уфф...Не мога да взема твърдо решение.Ако реша да се разделя с малко повече парички от предварително замислените,това ми направи добро впечатление:
http://www.voblershop.com/1849/
Става въпрос за пръчката с дължина 2,62 и акция 14-57.Само,че не мога да разбера какви са водачите.Предполагам,че стават за плетено влакно.Дано чуя някоя добра дума за тази пръчка! :lol: А и друго:дали ще се балансира добре със ЗАУБЕР-а размер 3000?
Изборът ти е добър, Но те съветвам за твоя риболов да вземеш тази TRS86MHF2 т.е. на 2,62 с акция 10,7 на 28,4 не ти трябва повече, вервай ми. Водачите издържат на всякакви плетеняци, па кВито и да са. Чудесно се балансира със заубер 3000. Имах тази пръчка и бях много доволен от нея....
Въдицата е добра - лека, чувствителна и с бърз строй, тъй като е от високомодулен карбон трябва осторожно до я пазиш от нараняване при транспортиране, удари от примамки при замятане и пр...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Чак пък високомодулен карбон . То не че статистически погледнато на много нискомодулни бланки определението по реклама е че са високомодулни ама ... Триумфа е произветен от бланка със съвсем малко по-високомодулен от нормалният "стандартен графит" , бланката SCII се движи в диапазона от IM6 и IM7 , или иначе казано между 38 000 000 и 42 000 000 модулен графит/карбон , от според зависи модела . Лично на мен в диапазона Триумф - Премиер - Уайд ривър ми допада само една въдица - Премиера на 2.13м. В този ценови диапазон и предпочитана от "вуйчото" дължина , бих заложил на Скелетора 2.74м , 7-28гр. , ама "разни хора , разни идеали" :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
4erpokov
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 2:37 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от 4erpokov »

Вуйчо, още една „добра дума” за триумфа, но за този с тест 10 - 28 гр. (TRS86МHF2), който коментира колегата Вид. По-здрава тояга и според мен не ти трябва – по-горе Д-р Флекс е дал принципния оптимален щукарски тестов диапазон 10-30гр. спрямо дължина към 2.70м., (към което становище скромно се присъединявам, когато говорим за една пръчка). От този тест нагоре само ще губиш в чувствителност при основните щукарски примамки, падайки жертва на презастраховането към митични риби.
TRS86МHF2 ползвам от около месец, четери-пет пъти ходих да се намръзна на чист въздух и установих, че е достатъчно чувствителен и под указания тест. Напр. нормално ще отличиш чакълесто дъно от тинесто с 8 гр. джиг-глава – и по вибрациите в ръка, и видимо-по върха (само да кажа - това с брейд). За горната граница на теста – клатуни, воблери 24-28гр. – стреляй, без притеснение.
Балансира се със Заубер 3000.
Според мен ще ти пасне като първа щукарка, обаче е вярно и това, което пише доктора – да пробваш на място. Между другото, аз гледах въдицата в магазина в Пловдив на бул. Хр. Ботев (при предишни покупки хората там ми направиха приятно впечатление), и имаше и TRS86МF2 7-21гр., 2.6м. В сайта не е обявен, а доста се замислих между двата ... Виж го и този, ако го има още. Тия приказки за меришкото течение .... щом търсиш щука, ти знаеш че няма да я намериш в течението.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Ако наистина ги продават в магазина на бул.Христо Ботев,това ще е най-добрият вариант,защото от там ще си взема макарата и ще мога на място да преценя за последно.
Изображение
Изображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д-р Флекс »

Вуйчо, не си взимай форсмастър, не струва. Скелетора, дето ти го препоръчва Павел Иванов, е отличен вариант, ако ти влиза в ценовия диапазон. Също и бийст- и спийд-мастър, ако намериш на промоция или на втора ръка, но форсмастъра по-скоро ще те откаже от спининга изобщо. От Триумф преки впечатления нямам, имам Премиер MLF на 213 см, казват, че бланките на двата модела били еднакви...аз съм доволен от Премиера.
4erpokov
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 2:37 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от 4erpokov »

Вуйчо, сега като чета кък съм те упътил .. :D Имах предвид магазина на Филстар (Риб. свят) в партера на последния блок вдясно на бул. Хр. Ботев преди кръстовището за към Тракия. За да не губиш време, звънни предварително, ако някоя от тоягите я няма в магазина, да я осигурят.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Вуйчо-Ваньо написа:Ако наистина ги продават в магазина на бул.Христо Ботев,това ще е най-добрият вариант,защото от там ще си взема макарата и ще мога на място да преценя за последно.
Навремето и аз оттам си купих Триумфа 10-28. Имат всички, т.е. имаха всички размери на Заубера, ако все още е така, можеш на място да си прецениш баланса. Ама, на тази пръчка баланса ти е с размер 3000.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Предварително се извинявам за спама, т.е. предложението ми е за друга тема, но смятам че е по удачно да го направя тук в спининговия раздел: Имам (TRS86МHF2) на който счупих долната снадка и продавача ми отказа гаранцията. Така че, ако има колега със счупена горна снадка на същата въдица мога да помогна, като му я изпратя по спиди (като си поеме само трансп. р-ди)...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”