Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от franky »

Подкрепям мнението на Вид, в този ценови клас, дължина и тест има прилични пръчки като Tica Graphite , Sert Exceed, Berkley Cherrywood, Colmic Master spin, както и някои модели на марките Okuma, Abu Garcia, и Siweida. Със сигурност и пропускам някои... Има много писано във форума, потърси. Съгласен съм, че има хубави пръчки и от други марки, за които не е писано тук, но какъв е смисъла да се рискува ?
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

franky написа:Подкрепям мнението на Вид, в този ценови клас...
Що пък не, все се чудЪ, как голяма фирма като ДАМ, произвеждаща "класни продукти във все категории", особено мач, фидер и пр., дотолко се е пуснала от хорото, че на нас спинингистите в последните години ни предлага некВи аматьорски изпълнения.... и в пръчки, и в примамки...
Явно фирмата се е насочила към производство на продукти, некасаещи спин-риболова, и прави и някой друг такъв в нашия сектор, ако някой се зариби и си купи де.....

п.п. Все още съм си аматьор в този риболов, ама не ловя с ДАМ и не познавам колега, кой да лови с ДАМ.... А, имам поне 50 колеги-приятели в то риболов.. :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RAAZIEL »

Ок.Като цяло не очаквах толкова негативни коментари,защото по каталог изглежда много добре,но като невеж все още в тая област ще се заслушам.
Прегледах посочените по горе пръчки,като изводите ми дотук дето се казва на хартия са:
Серта е по тежък от това което търся-по моите разбирания за цял ден махане,тя трябва да е под 200гр.
Този колмик влиза в параметрите,но пък стъпва към 150лв...и ме замисли сериозно :idea:- все пак е Колмик :!:
http://www.colmic.bg/rods/6/8918/
Това баркли е на кантар,но пък ме притеснява,че производителите дават,едни и същи грамажи за различни акции.. :?:-нещо не ми се вързва
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6380

Като цяло тази тика е на първо място,но на дължина 2.44/14.17-42.52/,на 2.70 става много тежка и отпада
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... aphite-TC2
И в тоя ред на мисли във Видракса ми показаха и тази Украинска новост,която не изглеждаше хич зле:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7074
Ще изчакам отново коментари и някаква принципна класация на тези пръчки.

пс.А и между другото още се лутам и в дължината на спининга-2.40 или 2.70 :?: :?: :?: Очаква се да се дърпат големи и борбени риби и не знам при коя дължина ще ми е по-добре.Ще приема и този съвет...Благодаря отново :drinkers:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от JIRO »

RAAZIEL написа:Здравейте, след доста ровене по сайтове и магазини се спрях на това пръчле:
D.A.M Hayasaki
http://www.izobilie.bg/cgi-bin/index.pl ... 58&LANG=bg
Ще се ползва предимно за мятане на воблери от ръка 15-30гр.по Гръцко.В нета има много малко информация и ще съм благодарен на някакви мнения и отзиви.
Имам въдица от тази серия с тест 12-42гр, ползвам я за силов тролинг в момента на морето за лефери...
Мога да кажа че теста и е занижен и е поне с 50гр горна граница по тежка е от колкото ми се иска ,доста здрава е и 4 лефера по 4-500гр ги дигам в лодката без затруднения и пита за още риби на такъма...
Поздрави и много риби
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от JIRO »

И в тоя ред на мисли във Видракса ми показаха и тази Украинска новост,която не изглеждаше хич зле:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7074
Ще изчакам отново коментари и някаква принципна класация на тези пръчки.

пс.А и между другото още се лутам и в дължината на спининга-2.40 или 2.70 :?: :?: :?: Очаква се да се дърпат големи и борбени риби и не знам при коя дължина ще ми е по-добре.Ще приема и този съвет...Благодаря отново :drinkers:[/quote]

Фаворит са нова амбициозна марка доста добре са обхванала сегмента спининг и има за всеки по нещо...
Ако сега трябваше да избирам бих заложил на фаворита който си посочил като най добрия вариант цена /качество ,тъй като видях съответните въдици при вносителя и уставиха у мен приятно впечатление ,като демонстрираха дори и при евтините серии релален тест примамка,мощност и тегло,екипирани с не твърде дълги и удобни дръжки , съвременна подредба на водачите и отлична изработка...
kristo2
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 2:59 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от kristo2 »

Привет колеги!Изчетох доста мнения на колеги-начинаещи,опитни и експерти,но много се обърках
Бих искал да ми препоръчате спининг въдица от 80 до 100 лв .Ще я изпозлвам да риболов на щука в затворен водоем с примамки от 7-8 гр до 12-15гр
Предпочитам въдицата да е с дължина 2.7-3м за по-добра дистанция и все пак за моя ръст от 190см смятам,че е удачно.Предполагам въдица с тест 10-30гр ще бъде добър вариант,но не зая дали съм разбрал правилно.
За това Ви моля за съвет.Не се сещам за друго дано не съм пропуснал важен фактор

Поздрави!
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от karaburov »

franky написа:Подкрепям мнението на Вид, в този ценови клас, дължина и тест има прилични пръчки като Tica Graphite , Sert Exceed, Berkley Cherrywood, Colmic Master spin, както и някои модели на марките Okuma, Abu Garcia, и Siweida. Със сигурност и пропускам някои... Има много писано във форума, потърси. Съгласен съм, че има хубави пръчки и от други марки, за които не е писано тук, но какъв е смисъла да се рискува ?
Franky,с Vid изглежда не сте бутали някои от моделите....не говоря даже и за скъпите модели.... http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... lyber-Spin" onclick="window.open(this.href);return false;
D2316 213 MH 2.13 м. 1.12 м. 2 14 - 42 133 гр. 100.90 лв. Това пръчле няма аналог в по горе изписаните модели!Дори и в скъпите модели на бъркли,скелетор-макарон и тем подобни !(може би някои модели на Окума,но до тях съм нямал допир)
Не,че може да сме имали и пробвали всичко,но не давайте мнения на база "чух от еди кой си" ;)
Имал съм тази пръчка,и съжълявам,че я продадох........
Може да се определи като "перфекната щукарка"
Поздрави!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от maranzika »

karaburov написа:D.A.M.-Calyber-Spin
D2316 213 MH 2.13 м.
Може да се определи като "перфекната щукарка"
Поздрави!
Някак си тези двете неща според мене си противоречат.Поне при моя риболов.С такава къса пръчка на голям водоем с крайбрежна растителност си заникъде. :wink:
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от karaburov »

maranzika написа:
karaburov написа:D.A.M.-Calyber-Spin
D2316 213 MH 2.13 м.
Може да се определи като "перфекната щукарка"
Поздрави!
Някак си тези двете неща според мене си противоречат.Поне при моя риболов.С такава къса пръчка на голям водоем с крайбрежна растителност си заникъде. :wink:
Илиянски.по принцип исках да кажа,че не всичко от марката ДАМ е боклук ! ;)
Да ловил съм с нея от лодка,но не забравяй,че късата пръчка не е "табу" вече и по Дунава 80% от спинигистите ловят с такива(къси пръчки).Няма ги комплексите за 2,70-3 метрови геги,тежки,тромави и не даващи абсолютен контрол над рибите :)
Знам,че говориш за Йовковци и многото леща и трева в първите 5-10 метра от брега ;) но не на всякъде е така.
Иначе ако говорим за кастинг,трудно би ми сложил някой метър с Корморана на 2,13 ;)
Поздрави!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Diman »

Ц.ц.ц...очичките ми изтекоха......http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6045" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от maranzika »

karaburov написа:
maranzika написа:
karaburov написа:D.A.M.-Calyber-Spin
D2316 213 MH 2.13 м.
Може да се определи като "перфекната щукарка"
Поздрави!
Някак си тези двете неща според мене си противоречат.Поне при моя риболов.С такава къса пръчка на голям водоем с крайбрежна растителност си заникъде. :wink:
Илиянски.по принцип исках да кажа,че не всичко от марката ДАМ е боклук ! ;)
Да ловил съм с нея от лодка,но не забравяй,че късата пръчка не е "табу" вече и по Дунава 80% от спинигистите ловят с такива(къси пръчки).Няма ги комплексите за 2,70-3 метрови геги,тежки,тромави и не даващи абсолютен контрол над рибите :)
Знам,че говориш за Йовковци и многото леща и трева в първите 5-10 метра от брега ;) но не на всякъде е така.
Иначе ако говорим за кастинг,трудно би ми сложил някой метър с Корморана на 2,13 ;)
Поздрави!
Е тъй де...Ама освен дължината на пръчката има и няколко други фактора за дистанцията на замятане...Аз говоря за случващото се при вадене на риба . :wink: Иначе и аз съм на мнение че не може да се зачерква дадена марка просто така.Винаги може да излезе нещо интересно измежду лошото. :smt023 :smt023
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

maranzika написа:Е тъй де...Ама освен дължината на пръчката има и няколко други фактора за дистанцията на замятане...Аз говоря за случващото се при вадене на риба . :wink: Иначе и аз съм на мнение че не може да се зачерква дадена марка просто така.Винаги може да излезе нещо интересно измежду лошото. :smt023 :smt023
Разбира се, че има и други фактори, но болшинството от пръчките на Дам са извън всякакви норми или стандарти... Това съвсем не означава, че няма да изкарат една що годе читава гега от 50 модела :lol:
Мнението ми е хипотетично... ама донякъде де, мисля, че фирма като Дам ще си влезе в час ако иска да продава и спин-пръчки.. :lol:
Diman написа:Ц.ц.ц...очичките ми изтекоха......http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6045" onclick="window.open(this.href);return false;
За тази пръчка, без да съм я пипнал или видял, мнението ми е НЕ. Защо?, защото рискуваш, строшихме много пръчки на Тубертини, защото новите им серии не струват... Единствената пръчка на фирмата от която съм доволен се казва ЕНИ-СПИН за 50 лв., ама това беше в минало време.. :lol:
Пък пробвай, само 80 левчета, поне ще пишеш мнения за нея във форума....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Diman »

Vid написа:... поне ще пишеш мнения....
Сиреч, ще благославям. А аз като благославам, продънвам земята. :D
Поначало спинарки 2,70 с акция 0-10 или 5-20 от този ценови клас са си рискови. Понеже са върхови кухарки. И колкото са по-леки, толкова са по-рискови.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RAAZIEL »

Нещата със спининга при мен се проясняват :lol:
Вчера пак разгледах фаворитите във Видракса-барнати са,но ми се струват по-слабички за големите воблери които ще мятат.Та миналата седмица разгледах и пипнах серията Rapture Кeison.
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56

Mодела е 2.40-/14-50/.Стегната пръчка,с добра изработка,джижана дръжка,макародържач и засега е фаворит...За цената от стотина лева мисля,че е добра инвестиция.

пс.Дам-а още не съм го отписъл,но вече е на заден план?!?!?
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от franky »

Franky,с Vid изглежда не сте бутали някои от моделите...
Не,че може да сме имали и пробвали всичко,но не давайте мнения на база "чух от еди кой си" ;)
Държа да подчертая, че не съм се изказал негативно относно пръчките на DAM, със сигурност имат и някои добри попадения. Но е факт, че има несполучливи - лично съм се разочаровал от 2 техни пръчки и макари заради пустата носталгия по марката от едно време. В този ред на мисли, не си заслужава риска, защото не се ползват масово от повечето спинингисти и няма много отзиви , докато за тези, които изброих е писано повече от достатъчно ;-)

И продължавам да смятам, че начинаещите спинингисти е по-добре да започват с такъм, който вече са ползвали и тествали възможно най-много други колеги, защото личната им преценка все още не е меродавна. Когато понапреднат и придобият опит с различни пръчки, може и да откриват читави модели на не толкова читави марки, но в началото това е трудно.
Също така, публична тайна е, че в този ценови клас, няма много смисъл да се четат обявените показатели, като тест, строй и тегло на пръчката , защото е повече от вероятно да не отговарят.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”