Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

за спининг 300 съм много не подготвен по добре някой който хваща по дунава да ти даде акал за готина пръчка
Изображение
Reel Tuning
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

Днес си закупих въпросната макаричка Шимано Сиена 2500 и с новата ми пръчка на 210 стана идеална ловджийка....сопата тежи 125гр и макарата 255гр идеалка
Изображение
Reel Tuning
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stas »

KalinBoloneza написа:Днес си закупих въпросната макаричка Шимано Сиена 2500 и с новата ми пръчка на 210 стана идеална ловджийка....сопата тежи 125гр и макарата 255гр идеалка
Колега, макарата окомплектована ли е с резервна шпула?
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

не мисля че нямат в комплекта
Изображение
Reel Tuning
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stas »

Благодаря за отговора, колега.
gozzini
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 4:45 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gozzini »

Здравейте искам да се оборудвам със спинингова въдица в ниският ценови клас.Ще се използва предимно по р.Вит и р.Искър.Предимно рибите за които ще се използва е речен кефал,щука и някое разперче е възможно да се завърти.За сега съм се насочил към тези модели и бих бил благодарен ако дадете по едно мнение.
http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... ts_id=2166
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56
http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... ts_id=1093
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от f1team »

Конкретен модел няма да ти препоръчам, но за такава универсалка търси нещо с тест 5-20 / 5-25.
Тези които си посочил са с долна граница 10 грама и не са подходящи за кефалски примамки.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stancom »

Ходя основно по тези места и бих ти препоръчал Серт Ексийд на 2,10.
http://www.bent-fishing.com/exceed-spx-product-1258
Доста приятно прътле, като изключим дръжката, но и това е поправимо, и ще ти покрие към 80% от възможните ситуации по тези места.
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

аз ти препоръчвам моята прачка на Cherrywood Pro Spin Berkley 210 с акция 7-22gr няма да сажаляваш много стройна и бърза
Изображение
Reel Tuning
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от eroucma »

f1team написа:Конкретен модел няма да ти препоръчам, но за такава универсалка търси нещо с тест 5-20 / 5-25.
Тези които си посочил са с долна граница 10 грама и не са подходящи за кефалски примамки.
Мога само да добавя, че според мен дължината трябва да е поне 2.40, което ще помогне за по голямата дистанция и по точната презентация на примамките.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от geleznia »

:smt023
eroucma написа:
f1team написа:Конкретен модел няма да ти препоръчам, но за такава универсалка търси нещо с тест 5-20 / 5-25.
Тези които си посочил са с долна граница 10 грама и не са подходящи за кефалски примамки.
Мога само да добавя, че според мен дължината трябва да е поне 2.40, което ще помогне за по голямата дистанция и по точната презентация на примамките.
На риба като на война.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

eroucma написа:
f1team написа:Конкретен модел няма да ти препоръчам, но за такава универсалка търси нещо с тест 5-20 / 5-25.
Тези които си посочил са с долна граница 10 грама и не са подходящи за кефалски примамки.
Мога само да добавя, че според мен дължината трябва да е поне 2.40, което ще помогне за по голямата дистанция и по точната презентация на примамките.
Като за начинаещ бих те посъветвал да ползваш по твърда пръчка с по висока якция като по горе цитираната. От тези цитирани по горе не бих избрал никоя...
Не разбирам защо тези които са с долна граница 10 гр. не са удачни за кефал, при положение че болшинството воблери или блесни за кефал са доста под тази граница?
И знай, че винаги по късата пръчка ще ти помогне за по добрата презентация на примамката, 2,40 е идеалния вариант за риболов от брега по река, но около 2 м. е по добрият вариант ако ловиш газейки във водата....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от geleznia »

Vid написа:
eroucma написа:
f1team написа:Конкретен модел няма да ти препоръчам, но за такава универсалка търси нещо с тест 5-20 / 5-25.
Тези които си посочил са с долна граница 10 грама и не са подходящи за кефалски примамки.
Мога само да добавя, че според мен дължината трябва да е поне 2.40, което ще помогне за по голямата дистанция и по точната презентация на примамките.
Като за начинаещ бих те посъветвал да ползваш по твърда пръчка с по висока якция като по горе цитираната. От тези цитирани по горе не бих избрал никоя...
Не разбирам защо тези които са с долна граница 10 гр. не са удачни за кефал, при положение че болшинството воблери или блесни за кефал са доста под тази граница?
И знай, че винаги по късата пръчка ще ти помогне за по добрата презентация на примамката, 2,40 е идеалния вариант за риболов от брега по река, но около 2 м. е по добрият вариант ако ловиш газейки във водата....
Я пак прочети какво е написал колегата долна граница 10грама не горна :wink:
На риба като на война.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Много добре чета..., и всички удачни примамки за кефал, за какъвто споменах по горе са с тегло между 1,5-5 гр., та 10 гр. долна граница си е твърде много...
Обясни ми твоята гледна точка....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от f1team »

Vid, за едно и също говорим, но ти разбираш написаното от мен погрешно ;) И аз казвам, че за 3 грамов Салмо Хорнет (примерно) тест от 10 гр е прекалено голям. Затова предлагам 5-25. Покрива и кефалските и щукарските примамки, и пръчката ще има достатъчно мощ за да изкара 3-4 килограмова щука.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”