Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Sleepwalker_ »

Колеги, а какъв е строят на тоя Venerate - твърда пръчка ли е или е "по-лигава"?
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от karaburov »

Sleepwalker_ написа:Колеги, а какъв е строят на тоя Venerate - твърда пръчка ли е или е "по-лигава"?
Ако питаш за кастинговия модел,то късата 1.98 ако не се лъжа(нея имах) до 25гр.тест е хубаво стегнато пръчле.Носи доста повече,бърза е и риби до двата кг. не са и проблем :wink:

П.С
Говоря за тази http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6487" onclick="window.open(this.href);return false;
662ML 0-25g Cast 6'6" (2,01 м) 1,01 м 2 0-25 г 130 г сега я проверих!
Другата е малко по мека(приятел я има и съм хвърлял доста с нея) но там сякаш има грешка,водачите и са като на спинингова въдица,с крачета и доста далеч от бланката.Дори и първия водач лед макарата е голям и като на спинингова пръчка.....късия модел ще ти свърши работа за тва което мисля :D лекия джърк :!:


Пс Обърках,мислех,че колегата Граховси пита :oops: :oops: :oops: извинявам се!
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pavre »

Здравейте, колеги. След като счупих лайт-спининговата си пръчица - Байрон 2.10, 5/15гр. съм решил да си купя друга. Спрял съм се на Дайва на 2,10, акция 1-9. Мисля да ловя пъстърви, кефали и костури с нея и ми се иска да е с акция от 2-3 до към 10-15гр, за да мога да си мятам блесни от 00 до 3 и воблери от 1,5гр. до 10гр. За строя ми се иска да е бърз. Дайте някоя свежа идейка.... :)
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от batvanko1 »

pavre написа:Здравейте, колеги. След като счупих лайт-спининговата си пръчица - Байрон 2.10, 5/15гр. съм решил да си купя друга. Спрял съм се на Дайва на 2,10, акция 1-9. Мисля да ловя пъстърви, кефали и костури с нея и ми се иска да е с акция от 2-3 до към 10-15гр, за да мога да си мятам блесни от 00 до 3 и воблери от 1,5гр. до 10гр. За строя ми се иска да е бърз. Дайте някоя свежа идейка.... :)

Ако имаш възможност погледни Cormoran Black Bull LRS Ultra Light Spin http://www.masterfishing.bg/product/582 ... -spin.html" onclick="window.open(this.href);return false; също и Cormoran ULX Ultra Light Spin http://www.masterfishing.bg/product/593 ... -spin.html" onclick="window.open(this.href);return false; Аз останах с много добро впечатление когато ги потръсках в магазина. Успех.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от capetano »

Vid написа:
capetano написа:
Vid написа: Само де не съм видял някой сом да вади с нея.. :lol:
Кхммм... Е, вече знаеш и такъв случай...
КъФ? Предполагам бебе-сомче 2-4 кила? Не знаех, ама вече ще го имам в предвид...
Е, толкова :)
Не говоря за маришки зверове по 20-30 :)
Но все пак пръчлето си вършеше добре работата с бебетата в течение..
:)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

Относно пръчките Абу Гарсия и по точно моделите Venerate ... от скоро имам тази пръчка - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6957" onclick="window.open(this.href);return false; по точно 2.13м дължина с акция 2-15 ... мога да кажа че за тези пари си е направо перфектна.Заедно с тази макара на Мичел - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3332" onclick="window.open(this.href);return false; модел 2000 - постигнах много добър баланс.
Разбира се ползвам я само от 2 седмици .....
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
fotty
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 7:31 pm
Местоположение: Пловдив/Antwerpen

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от fotty »

pavre написа:Здравейте, колеги. След като счупих лайт-спининговата си пръчица - Байрон 2.10, 5/15гр. съм решил да си купя друга. Спрял съм се на Дайва на 2,10, акция 1-9. Мисля да ловя пъстърви, кефали и костури с нея и ми се иска да е с акция от 2-3 до към 10-15гр, за да мога да си мятам блесни от 00 до 3 и воблери от 1,5гр. до 10гр. За строя ми се иска да е бърз. Дайте някоя свежа идейка.... :)
Колега ако Дайвата на която си се спрял е megaforce 2.20 1-9гр, то според мен няма да отговори на твоите изисквания. Имам пръчката от няколко месеца и я използвам за улов на костур в затворен водоем. Със силикони в обявения диапазон се справя добре, а от време на време използвам и блесни 1 и 2 номер. Въдицата е с плътен връх, а и като цяло поне според мен е малко мека, което ще я прави неприложима с по-големи блесни или при риболов на река. Това е мнение на абсолютен аматьор в спининговия риболов с има няма година стаж и то предимно в борба с бодливи разбойници, поради тази причина не мога и да ти препоръчам алтернатива.

PS: Предположих, че е тази въдица по теста на примамките, аз поне не открих друга Дайва 1-9 на 2,10.
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от BaMnup »

Дайте някакво мнение за пръчката Globe Spin Master 2.10 - http://www.riboco.com/index.php?mod=product&show=458
Защото един приятел ми я препоръча много за риболов на кефал на спининг. Бил я тръскал и акцията и не била реална, а наполовина и щяла да ми бъде перфектна да се уча с нея. Мен ме привлича това, че е сгъваема и ще я транспортирам по лесно, а доколкото разбрах била и доста лека.
някой използвал ли я е или поне да е имал досег до нея да сподели.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от metodid »

Изобщо не се заглеждай по тия телескопи. Няма да разбереш нищо от спининг риболова. Ако искаш нещо евтино, взимаш един Quantum-TENACITY(https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Qu ... -662-a2500" onclick="window.open(this.href);return false;) и почваш. Естествено ще трябва да внимаваш с дърпане при закачки и забравяш да вдигаш рибите във въздуха с пръта ако искаш да го задържиш цял повече време. Успех!!!
А ако ти трябва нещо наистина леко и лесно за транспортиране взимаш това: :D
Прикачени файлове
Fish-Rod-Pen-Combo.JPG
Fish-Rod-Pen-Combo.JPG (33.42 KiB) Преглеждано 1542 пъти
Аватар
Мрак
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 6:59 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мрак »

Изображение

Тва от пуканки ли е :roll: :) :) :)
Аватар
firefighter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 4:50 pm
Местоположение: Ямбол - Сливен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от firefighter »

Мрак написа:Изображение

Тва от пуканки ли е :roll: :) :) :)

От царевични пръчици :finga:
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

firefighter написа:
Мрак написа:Изображение

Тва от пуканки ли е :roll: :) :) :)

От царевични пръчици :finga:
Много сте в грешка, това е от чипс, от оне големите пакети... :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от webfusion »

metodid написа:Quantum-TENACITY(https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Qu ... -662-a2500" onclick="window.open(this.href);return false;) и почваш
Колега аз я имах тая пръчка преди 2-3 години някъде, и я ползвах цял сезон почети с една макара Изображение,
пръчката риби до кило и половина мойш да ги вадиш както си искаш, ако не бяха спестили и от водачите... Акцията и е поне 5-15.
Има един магазин в стара загора я продават за 59 лева че и я купуват :)
Не не е лоша
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RAAZIEL »

Здравейте, след доста ровене по сайтове и магазини се спрях на това пръчле:
D.A.M Hayasaki
http://www.izobilie.bg/cgi-bin/index.pl ... 58&LANG=bg
Ще се ползва предимно за мятане на воблери от ръка 15-30гр.по Гръцко.В нета има много малко информация и ще съм благодарен на някакви мнения и отзиви.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Конкретният модел ми е безизвестен, но тази марка китайки я заобикалям отдалеко..
ДАМ не са това, което бяха, сега правят пръчки- спин-макарони, също макарите и примамките им са... като цяло- ниско качество.. Всъщност те си останаха на нивото на което бяха през 95 г. или по рано...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”