Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
TRICI
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 7:15 pm
Местоположение: Разград
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от TRICI »

Здравейте.От 5 дена и аз съм собственик на тази въдица.Абсолютно съм съгласен с Павката за лекотата,чувствителноста и строя на въдицата.И моя извод е ,че е по-добра от предишната.Сефтосах я с 2 щуклета на Бабово :D

П.П.Много съжалявам ,че ще пропусна 'Дунав опън' тази година и няма да мога да се видя с вас :smt010 .

Поздрави.
Vidrax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:35 pm
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vidrax »

Благодаря на Павката за добрия тест и се извинявам ,че малко се забавихмве с него. Възнамерявам да предоставя същата въдица и други на още един колега - Лорда , но малко се забавих . Надявам се да не се е отказал . Все пак ще може да се види още една гледна точка.
The worst day of fishing is better than the best day of working!
http://www.vidrax-fishing.com
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от lorda »

Държа на думата си!
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Аватар
Drago
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 5:21 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Drago »

Искам да благодаря на Сестрата за тази толкова хубава и полезна тема, и да кажа, че неговият пост ми беше полезен в избора на пръчка и с пълно вътрешно убеждение, че правя правилният избор купих един тактикс на 3 метра за подарък на бащата за рд-то. Пръчката наистина изглежда на пръв поглед много сносно и при фака, че бащата не е фен на плетеняка единият недостатък (водачите) отпада от самосебе си. Дано скоро време намерим свободно такова да я тестваме в полеви условия.
Освен това искам да кажа, че бях приатно изненадан (за повечето от вас сигурно звучи акто откриване на топлата вода, но нейсе) от отношението и коректността на хората от видракс, които изтърпяха досаждането ми и ми доставиха стоката точно на време в деня на рд-то на бащата, което беше важна част от целия план да го изненадам.
Като финал кеф ми е, че има хора като вас в наща мила татковина.
ildisto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 5:45 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ildisto »

Изчетох всичко за тия пръчки с интерес и се обърках изцяло. Затова карам направо и директно. Като ПОЗНАВАЧ се очертава Сестрата, но приемам мнения и предложения от всички. Искам да си купя пръчка за риболов на клен, предимно в р. Искър - около 2,1-2,4 м.; акция около 5-15 Іс минимални отклоненияІ. Като гледам във форума - набива се на очи БърклиЧерууд, но съм отворен на всякакви предложения. Моля ви кажете ми къде мога да намеря пръчка в търсения параметър около 50-те лв. А ако някой колега продова нещо подобно - моля за оферти.
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от qcarp »

Само аз ли си мисля ,че на черито малко му е дебала бланката ?! :roll:
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

qcarp написа:Само аз ли си мисля ,че на черито малко му е дебала бланката ?! :roll:
Според теб колко трябва да е дебела бланката на бюджетна въдица с тест до 28 гр и бърз строй, като при това модулността на материала не е от най-високите? :roll:
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от qcarp »

Просто ми се стори доста дебела бланка...(и всъщност е така..) :wink:
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

Прав си. Всъщност така ти се е сторило... :wink:

*Когато говорим за дебелина на бланка, оценката е сравнителна. Лично на мен ми се иска всички бланки да са по 5 мм в основата, да тежат по 50 гр, да вадят сомове по 40+ и да струват до 50 левчета. :D Затова попитах с коя въдица я сравняваш.
Аватар
smoky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 1:03 pm
Местоположение: Сливен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от smoky »

Колега, а за по-късата версия Berkley Cherrywood 2, 2.40м (8-25 гр.) можеш ли да споделиш впечатления? Като строй мисля, че двете са доста близки, но по-малката дължина ще се отрази ли съществено на дистанцията на замятане? Дали е по-подходяща тази дължина за реки от сорта на Тунджа, Искър и с по-леки примамки?
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

smoky написа:Колега, а за по-късата версия Berkley Cherrywood 2, 2.40м (8-25 гр.) можеш ли да споделиш впечатления? Като строй мисля, че двете са доста близки, но по-малката дължина ще се отрази ли съществено на дистанцията на замятане? Дали е по-подходяща тази дължина за реки от сорта на Тунджа, Искър и с по-леки примамки?
За Тунджа и Искър бих избрал най-късата от серията 1.80 м, 4-16 гр. :idea: С тази пръчка и 8 гр блесна спокойно можеш да ги прехвърлиш.
Аватар
smoky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 1:03 pm
Местоположение: Сливен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от smoky »

Благодаря за бързия отговор, а относно реките съм ги посочил като един от вариантите, но спинарката ще се използва и доста по язовири и езера. :roll: Знам, че няма универсален вариант, но твърдо съм решил да е този модел и не мога да реша точно каква дължина да е...
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

За язовири и езера можеш да качиш с още една идея - 2.10 м, 7-22 гр. щом държиш на марката. :idea:

п.п. Хубава и дълга въдица за леки примамки се прави трудно и струва скъпо.
Аватар
SPRO
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 6:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от SPRO »

Добър вечер зех си тази пръчка http://michel-fishing.com/shop/images/11111111111.jpg
за 74лв. 2,70 искам да знан на ли си струва парите ?
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

SPRO написа:Добър вечер зех си тази пръчка http://michel-fishing.com/shop/images/11111111111.jpg
за 74лв. 2,70 искам да знан на ли си струва парите ?
Добра е въдицата. Честито и много риби с нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”