Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от karaburov »

franky написа:
Franky,с Vid изглежда не сте бутали някои от моделите...
Не,че може да сме имали и пробвали всичко,но не давайте мнения на база "чух от еди кой си" ;)


Също така, публична тайна е, че в този ценови клас, няма много смисъл да се четат обявените показатели, като тест, строй и тегло на пръчката , защото е повече от вероятно да не отговарят.
Това вече не е баш така,започнаха да се избистрят нещата ;) няма ги онез небивалици написани по пръчките :D
Иначе за другото си абсолютно прав :drinkers:
Поздрави!
pehos15
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 04, 2014 8:56 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pehos15 »

Тъй като темата е за спининг на достъпна цена бих препоръчал favorite absolute в 4-те му размера, които покриват ul и l концепцията. Вече съм горд собственик на бюджетния ABS662L със следните данни дължина 1.98 м. и тест по примамки 3-15 гр. Според мен прътлето е отличен аналог на sert exseed, като мнението за по-добра гега от двете оставам на спецовете! Аз съм абсолютен начинаещ! Цената на гегата е 55 лева и мисля, че напълно отговаря на темата за достъпна цена! На тръскане по мое мнение отговоря на строй fast, както г-н П. Иванов много точно го е описал в тази тема! В заключение ще добавя, че има още 2-3 модела на този производител до 100 лв., но реших да започна с този! По думите на админа на фирмата гегите отговарят на заявените тестове и не е препоръчително използването на примамки в горната граница заради затруднения в играта! Относно дебелината на бланката на този модел,ще кажа, че е съпоставима с тази на на много по-скъпия gad chaser притежавана от мой приятел! По възможност ще постна снимки за сравнение! Поздрави на всички съфорумци и наслука!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RAAZIEL »

И така дерзанията ми по спининг оборудването приключиха :D
Не знам след толкова лутания в марки,дължини,акции съм направил правилния избор,но практиката ще покаже...
Това е комплекта за след месец по Гръцко,а реални отзиви ще има тогава:
Изображение
Изображение
Изображение

Ето ги и ТТ данните:
-Спининг Abu Garcia Vendetta 2.74/15-40/-тежи точно 185гр.макародържач,надписи,заливки по водачите е без забележки и като цяло за бюджетна пръчка е перфектно направена...
http://www.nariba.com/forum/gallery/ima ... w=no_count

-Shimano new Nasci 4000HG-тегло 323гр без влакно,една шпула.Днес пристигна от Япония.Макара труднодостъпна за Бг.производство само за Америка.Среден клас шимано с шпула с която се обзавежда високия клас.Бързооборотна,реди влакното перфектно,с подложка за по-тънки влакна и много от системите на шимано.Made in Malaysia.Препоръчана ми е от приятел който я използва от две години и е страшно доволен.
http://www.ebay.com/itm/NEW-Shimano-13- ... 43cdee6fd5

Та така.Изключително съм доволен от новите ми придобивки и броя дните до края на ноември :lol: :lol:
Благодаря отново на всички,които дадоха мнение по въпросите ми и ви желая успех и късмет в риболова :!: :!: :!:

пс.Пък между другото за напролет за по-леки и малки воблерчета ,,без да искам''си взех и това:
ALCEDO HOKKAIDO SPIN 240 40 8-40G
http://www.italiafishing.co.uk/shop/hok ... p-295.html
Реално тежи 145гр.много бърза и стегната пръчка с перфектна изработка...Балансира се с макара размер 2500,но покупката и ще бъде по-нататък,че нещо се ,,натоварих''тез' дни...
Ще следя темата с интерес и всичко добро колеги :drinkers:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

ivanst написа:Относно пръчките Абу Гарсия и по точно моделите Venerate ... от скоро имам тази пръчка - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6957" onclick="window.open(this.href);return false; по точно 2.13м дължина с акция 2-15 ... мога да кажа че за тези пари си е направо перфектна.Заедно с тази макара на Мичел - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3332" onclick="window.open(this.href);return false; модел 2000 - постигнах много добър баланс.
Разбира се ползвам я само от 2 седмици .....
Малко прибързано май похвалих пръчката ... преди около месец ... само след точно 4 риболова пръчката се счупи при върха на две части докато вадех един костур ... идея си нямам как стана.Нямаше голямо натоварване при ваденето ... просто се счупи
Сега се надявам да мога да си закупя горната част на спининга ... като съм направил запитване на вноситела Видракс ... ама вече мина месец от тогава и незнам дали ще мога отново да ползвам спининга.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от JIRO »

Абу Гарсия не са вече това http://olx.bg/vditsa-na-abu-garcia-i59117524" onclick="window.open(this.href);return false; което бяха, чисто и просто сега са си поредната безлична ширпотреба ,което само допълнително обърква ползвателите лутайки се из различни брендове еднакви бланки с различна долнопробна фурнитура.
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от franky »

Кофти случка. За съжаление, се случва и по-скъпи пръчки да се счупят. Аз може би съм шампион по чупене, над 40% от спининг пръчките, които съм имал или имам, са се чупили :lol: Повечето се счупиха без да съм ги претоварил. Едно е сигурно обаче - откакто започнах да ги пренасям само в тубуси и да ги пазя повече, счупванията осезаемо намаляха :lol: Имам предвид, че обикновено пръчките се нараняват при транспорт и непазене, без да разберем, след което се счупват от нищото и се чудим откъде ни е дошло. Друг вариант при по-евтините пръчки според мен са фабричните дефекти - много често се чупят при някой от първите излети.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
djoni1
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 4:29 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от djoni1 »

Колеги, някой с наблюдения и мнения за въдиците от Декатлон да има? Мерси :)
shupito
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от shupito »

Пoлзвам въдица от декатлон модел axion light 2.10,2-10гр. вече цяла година и съм доволен от нея.Ползвам я за клен и пъстърва по реки и се държи прилично като и изработката не е лоша.Няма разминаване във водачите,кофти заливки и други дразнещи неща.Като за парите си е доста добра,с удобна дръжка с подходяща дължина.Между другото ползвам доста и от воблерите им и съм супер доволен от качеството,играта и уловистост както на малките за пъстърва,така и на големите за щука.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д.Граховски »

Мислех си, че след като задоволих джърковия ми глад с хубава макара и гега и също така се снабдих с УЛ за клен нещата приключиха. Ама пусто любопитство, що ми треба да зема да пробвам за пореден път на силикони, па и да хвана, па и да ми хареса. Сега въпроса е пръчка за джиг. За момента ползвам серта, но тъй като се води УЛ, не ми се иска да го претоварвам с по-големи джиг глави, а понякога се налага. Та искам да си заприходя една пръчка за джиг. Ще ловя костур (бяла нямаме из нашио край) и тук таме може некоя инцидентна щука да изкочи. Търся въдица, която да ми покрива тегловия диапазон от къмто 5 до към 20 грама, 2-2,40 м най-много и да не превишава ценовия диапазон от 150-180 лева, че ще требе и плетеняци и макари и т.н.. Със сигурност мога да отида в магазина и да питам ама ми се иска някой, който все пак лови на джиг да помогне малко с избора, че никакъв ме няма все още а кеф голем , за мерак да не говориме :D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от JIRO »

Отдели още някой лев +-100лв за Гад Чейсър или Драгон Екстрийм или Фаворит Нео Брийз чувал съм че Шимано компре е подходяща.С първите 2 имам преки впечатления и са отлични джиговици за цената си.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д.Граховски »

JIRO написа:Отдели още някой лев +-100лв за Гад Чейсър или Драгон Екстрийм или Фаворит Нео Брийз чувал съм че Шимано компре е подходяща.С първите 2 имам преки впечатления и са отлични джиговици за цената си.
Много ще ми дойде аз съм малко скръндзав. Ще отделя още 100-150 лева за макара, 50-80 лв за брейд, 50 лева за флуоро като лидер(поне две ролки) още 100 лева за силикони и глави и колко станаха, чак докато пиша глава ме заболя :D . А смятам и лодка да купувам и нов УЛ спининг да взимам и, и, и ..... така че 150 лева
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Fishh »

Д.Граховски написа:
JIRO написа:Отдели още някой лев +-100лв за Гад Чейсър или Драгон Екстрийм или Фаворит Нео Брийз чувал съм че Шимано компре е подходяща.С първите 2 имам преки впечатления и са отлични джиговици за цената си.
Много ще ми дойде аз съм малко скръндзав. Ще отделя още 100-150 лева за макара, 50-80 лв за брейд, 50 лева за флуоро като лидер(поне две ролки) още 100 лева за силикони и глави и колко станаха, чак докато пиша глава ме заболя :D . А смятам и лодка да купувам и нов УЛ спининг да взимам и, и, и ..... така че 150 лева
Аъ колега тя твоита схема от 150 отиде на 1500 :lol: :lol: ппгледни спортех там има доста доволни за джигосване и са баш до 200 кинта.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от JIRO »

Дофторе пропусна комбо сонар 2 бона ,е на тиа кинти които ще даваш 60-100лв бълха те ухапала ...
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от franky »

Аз джигосвам понякога с един Dragon Express, който е малко над 100-те левчета и съм доволен общо взето. Моят е Spinn вариант, а не Jig и въпреки това става. Допада ми строя на пръчката - хем е X-fast, хем не е колче и при натоварване реагира прогресивно цялата бланка.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RAAZIEL »

Д.Граховски написа:Мислех си, че след като задоволих джърковия ми глад с хубава макара и гега и също така се снабдих с УЛ за клен нещата приключиха. Ама пусто любопитство, що ми треба да зема да пробвам за пореден път на силикони, па и да хвана, па и да ми хареса. Сега въпроса е пръчка за джиг. За момента ползвам серта, но тъй като се води УЛ, не ми се иска да го претоварвам с по-големи джиг глави, а понякога се налага. Та искам да си заприходя една пръчка за джиг. Ще ловя костур (бяла нямаме из нашио край) и тук таме може некоя инцидентна щука да изкочи. Търся въдица, която да ми покрива тегловия диапазон от къмто 5 до към 20 грама, 2-2,40 м най-много и да не превишава ценовия диапазон от 150-180 лева, че ще требе и плетеняци и макари и т.н.. Със сигурност мога да отида в магазина и да питам ама ми се иска някой, който все пак лови на джиг да помогне малко с избора, че никакъв ме няма все още а кеф голем , за мерак да не говориме :D
Ето ти нещо за джърковия ти глад...
Виждал съм пръчката на живо-когато я хванеш изпитваш оргаНизъм :lol: :lol: :lol:
Майтапа настрани,продавача го познавам и е сериозен пич,а точно тази не съм я виждал,но мисля,че ще е безгрижна...
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Dr ... cher-a6339
http://www.voblershop.com/1889/Dragon.Guide.Select/
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”