Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от INCUBUS »

Каридата най-добре ти го е казал - със този Серт това лято кефалите....такова,че и някоя балканка.... страхотни тръпки,а си мята блеснички № 0 и № 1 и воблерчета 2,5 грама точно докъдето ти се пощяло да ги засилиш :)
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

vein написа:Колебая се между SERT EXCEED SPX 2.10м. 2-7гр. и Formax Striker 2,10/10-30гр . Трябва ми главно за главно клен. Реките на които ходя са Тунджа и Струма. Воблерите които ще са ползвам са към 2-6 грама. Харесват ми по дългите спининги с твърд строи. Клоня към първия вариант, но искам да видя и чуждо мнение.
С въпросния серт лових кефал през изминалия сезон... ще продължа да си го ползвам и през тази година. За паричките си е уникален, няма да сбъркаш....
Единствено не ми хареса това, че дръжката му доста дълга, но след скъсяване е просто перфектен... Дали да не потърсиш другия - на 1,8 м. с късата дръжка... Има доста писано във форума за серта, добра въдица за хубави парички...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
vein
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 7:49 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от vein »

Благодаря колеги.
dididbg
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:55 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dididbg »

Здравейте, колеги!
Темата е много полезна и ценна за което благодаря на всички допринесли за това, най-вече на модераторите.Шапка им свалям за това което правят.
Бих искал да ви помоля да ми препоръчате щукарска пръчка за затворени водоеми с размер около 2,70(+-30)см ,ще се ползва предимно с блесни и воблери (от 7-8 гр. до към 25-30гр.) или поне това съм ползвал до сега.Цена около 100 лв. Макарата ми е Soron stx 40.
Втората ми молба е за размер на плетено влакно за целта, спрял съм се на марките Sunline super pe или YGK pe g-soul (след като четох в другата тема относно влакната на Павел Иванов за което благодаря).
Сърдечни благодарности на отзовалите се.
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от miroslav97 »

Някои има ли наблюдение към тази пръчка с дължина 2,10 акция 1-11гр http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... -SPINNING- моля кажете предимствата и недостатъците.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

dididbg , виждам че си си взел яка , тежичка , макара . Съответно за да ползваш потенциала и е хубаво да си вземеш и подобаващ прът . Бих ти препоръчал да погледнеш този - http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6680 , във варианта - sk1618 270 2.70 м. 1.40 м. 2 10 - 40 220 гр. 88.00 лв. . Много бърза и корава пръчка , освен едри щуки няма да се затормози и със соме ако и се закачи а и гледам че още е на промоция . Относно брейдовете - и ИГКто и Сънлайна които си упоменал са почти едно към едно . ИГКто в случаят не се предлага в България та бих ти препоръчал да си вземеш 15 либровият Сънлайн , по възможност бял .

Мирославееееееее , да ти имам терзанията :lol: :lol: :lol: Тази гега ще ти дойде лигава , доста при това . В темата ти са ти предложили един куп по-добри решения ама твоите терзания са безконечни гледам :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dididbg
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:55 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dididbg »

Много благодаря за бързия отговор и съвета, безценни сте. :supz:
Бих искал да помоля и за един "travel spinning" за целта .Понеже когато имам възможност патувам и да мога да я нося с мен .
А евентуално предложени за макара която би била по-удачна от тази която имам, в този ценови диапазон. Съжалявам че досаждам с такива въпроси.
Благодаря за отзивчивостта.
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от eroucma »

miroslav97 написа:Някои има ли наблюдение към тази пръчка с дължина 2,10 акция 1-11гр http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... -SPINNING- моля кажете предимствата и недостатъците.
Колега не съм голям специалист, но ще ти дам съвет добит от горчивият ми опит- Ниските серии на хубавите марки са в пъти по зле от високите серии на евтините марки.
Тази пръчка която си предложил, според мен по може да ти свърши работа за пъстърви ( поне предполага) но в реката където ще ловиш може да има някоя щука или сомле. И като сложиш факта ще още ще си начинаещ спинингист шанса от въдицата да ти останат само дръжката с макарата в ръката е реално голям.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от INCUBUS »

Мирославе,не ги слушай много-много,аз имам една такава ниска серия "Шимано Катана",2,10 м,само че от преди две години и половина и серията и е ВХ ,с означен тест 5-20 грама.Пръчката е чудесна за диви пъстърви и кефали,нищо лигаво не виждам в нея и за мое учудване и досега водачите й са читави,макародържача -също,отдавна си е изплатила цената и ми е доставила много удоволствие в началните ми спининг-попълзновения. :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Ице , Мирославчо пита за тая с тест 1-11гр. , специално го е упоменал та ... Определено е лигава и то доста в този и вариант :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от INCUBUS »

Е,добре де,не съм разбрал,че се е конкретизирал толкоз :( ,ама то това 1-11 и на първо посочване си е съмнително отвсякъде :idea: ,така,че моля забележката ми,щото е по принцип за друго "Шимано Катана"да н,съ взема пред вид :)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Здравейте,колеги.До сега съм мятал изкуствени примамки с обикновен телескоп с водачи :oops: или със спининга на един приятел.Обаче все повече се "зарибявам" по спининговия риболов та съм решил да си спретна един комплект.За хищници ходя основно за щука и костур,и по-рядко за бяла риба.За макара съм се спрял на Ryobi Zauber размер 3000.Доста съм прочел за нея във форума и ми е легнала на сърце. :lol:
До тук с въведението.Дано не съм станал досаден.Та въпроса ми е следният:гледах в един магазин пръчка Balzer която е с една дръжка и с два върха.Единия с по-малка акция,другия с по-голяма.Мисля си,че това е удачно за замятане съответно на тежки клатушки или на по-малки примамки с тънкия връх.Абе направо си е като да имаш два спининга. :lol: Само че съм пълен новобранец в тая насока,та не знам до колко е хубава сопата.Моля ако някой е ползвал нещо подобно да сподели мнение,или пък ако пръчката не е читава,очаквам предложения за някоя друга подходяща за Zauber-а.
Благодаря предварително.
Поздрави!!!
Изображение
Изображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д-р Флекс »

Не се занимавай с този Балцер, изобщо, със "спининг с два върха" не се занимавай! Това е нещо като да се опитваш да седнеш едновременно на два стола...

Колкото до това, каква пръчка да избереш към Заубера за риболов на щука и костур, моята съвет е - дължина между 2,40-2,70 (аз бих избрал 2,70), с тест по примамки ("акция")ориентировъчно 10-30 (грама), не по-голям.

Марка или модел няма да ти препоръчвам - взимаш макарата, отиваш в магазина, отбираш всички харесали ти пръчки, които са в определения бюджет, и ги тръскаш усилено една по една, и пробваш, как ти стоят в ръката с монтирания Заубер. Която ти пасне най-много, нея взимаш :wink:
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от INCUBUS »

Присъединявам се към д-р Флекс.За такива риби ползвам "Риоби Ексиа" 2000,което предполагам е същото по големина и тегло като "Заубер"3000.Сложил съм /пасна си чудно/на една пръчка с параметрите,които добрият доктор ти е посочил -2,70м,с тест 10-30 грама,марка и аз няма да ти посочвам,да можеш волно да си подбереш и пробваш как усещаш в ръка така получилото се съчетание.Успех и :drinkers:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колеги,благодаря за отговорите.Доверявам ви се и да кажем,че се отказвам от Balzer-а,ама тогава още повече се нуждая от по-конкретни съвети.Ако не точно конкретен модел,то поне няколко примерни марки и модели между които да избирам,защото като не разбиращ лаик да не взема да си "харесам" най-смотаната гега,пък после да я използвам за брулене на орехи. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”