Силиконови примамки - видове и техника

Модератори: Павел Иванов, sestrata

toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от toshko »

Павел Иванов написа:Как за кое :roll: Ми за вариантите бре :lol: Ти си аресваш №2 а аз №4 и тъй :lol: :lol: :lol:
Аааа, чел си през ред! :D


Кърца дай едно фото да облажим окото де, аз кат ги търса тея дзверове, само усещам как по-малките и кустурите хапят опашката на туистера, накрая не издържам и сменям с по-малък туистер.

vlado-fidera написа:За да не пускам нова тема ще сложа тук питанката си. Взех си една силиконка водят я за бяла риба, но мисля че ще стане и за моите цели.. и риби :wink:
Главата, която искам да и сложа ще е 5-7 гр., не по голяма и куката и идва малко напред какато виждате. Виждал съм как слагат допълнителни малки тройки с поводче за към куката на главата. Да ви питам как да го направя туй нещо- има ли по специален възел..или да го направя като примка.. :?: Или ако предложите друг начин за ефективно забождане на трофейния екземпляр.. :lol: :lol:
А съобрази ли утежнението за дълбочината на която ще ловиш, щот с оглед на предстоящия сезон малка ми се чини?
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от vlado-fidera »

toshko написа:А съобрази ли утежнението...
Изобщо :oops: но съобразих с въдицата, с която искам да ги мятам тия работи..аматъорска му работа
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от toshko »

Аз бих сложил офсетна кука зада мога да сменям оловата тип "чипурашка", мисля, че е пролоджик следователно и едно стиропорче в опашката, на мястото на мънистото върши чудесна работа.
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от ExTaZzY »

Я да задам едно въпросче на по-опитните спинингисти от мен.Най-често на какъв туйстер сте имали удари от костур говоря за големина и цвят.Знам,че е трудно да си признаете техниките тука пред всички,но за мен като начинаещ спинингист ми е доста трудно да си избера размер и цвят за тези палави рибки :D .Имам едни който наподобяват горчивка от тези които са с виолетов цвят отстрани и чени отгоре другия вид е ярко зелени отстрани и черни отгоре,и двата вида наподобяват горчивката.Другите с който разполагам са прозрачно зелени,брукатени оребрени наподобяващи червей с опашка,имам също тъка от този вид бяли с малко червено отпред.
Изображение
Мисля,че тъка ще е най-лесно да ги покажа на тези с главите съм имал единични удъри или бих казал случайни удари.Та предложете и вие някое друго силиконче което да ми свърши работа при риболова на костур.
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Павел Иванов »

Ами на реда отляво на най-долните два . Ако си вземеш изцяло зеленоелектрикови , червени с разни слюдички по тях , черни , ама по принцип по-дребнички ще имаш добър кустурски набор .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от ExTaZzY »

Значи тези са просто не съм съобразил цветовете има едни прозрачни точно тъкива къквито казваш зелени и тъмно кафяви с брукатец по тях,мисля,че глава 5-6 грама за тях е добра за добър кастинг?
Изображение
Без риболов няма любов !
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Osi »

На шадове подобни на тези в ляво горе също добре взема костурът. Аз ползвам такива на Манс, а останалото зависи от начина на водене на примамката, активността и наличието на костурите.
coolpapa
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 3:47 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от coolpapa »

Здравейте!!! Малко офф топик но да попитам какво мислите за примамката на Mepps а именно Spinflex интересува ме дали е подходяща за щуки, а и по принцип дали е удачен вариант защото все пак е джиг блесна което мисля че е само в + все пак щом е модел на Mepps значи трябва да е добро решение?

http://www.mepps.com/products/info/inde ... inflex_509
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от баш_майстора »

тва както беше неписал някой е предшественика на така модерните тейлспинъри :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
coolpapa
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 3:47 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от coolpapa »

Да но дали е удачно да има и въртележка или само главата ще е по добре. Лично аз мисля че въртележката ще е само + но може да греша.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от баш_майстора »

епа то ако махнеш въртележката си става обикновена джиг глава тип "чибурашка"
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от toshko »

Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Linderman
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 10:26 am
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Linderman »

Ще възкреся темата защото в нея пишеше за честите закачки при воденето на силикон близко до дъното. Споменахте нещо за помощен метод с катинар колеги. Някой може ли да опише по - подробно как става това ...?
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Osi »

Евтин, китайски катинар, средна големина - зависи от дълбочината от където ще се вадят примамките. Освен катинара си купуваш и около метър синджир - с по-малки халки в зависимост от големината на куките на примамките. След това навиваш синджира около скобата на катинара така, че части от синджира да висят от двете му страни като гирлянди. Смазваш леко катинара, връзваш го за тънко и здраво въженце и си готов за закачките. Като закачиш, щракаш скобата през влакното, изпъваш го и пускаш катинара по него. С въженцето подръпваш докато усетиш, че си закачил примамката и тогава теглиш докато изправиш или счупиш тройката, счупищ примамката или я извадиш със закачката. :D
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от mimi750830 »

Ето тези бая фанааа :)

Изображение
На къса плувка,в репея...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”