Начинаещ Спинингист

Модератори: Павел Иванов, sestrata

valios
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 11:26 am

Начинаещ Спинингист

Мнение от valios »

Кажете ми каква въдица и макара да използвам за Спиниг и какви примамки от 2 години ходя на р.Марица виждал сам един колега Тои се казва Гошо Къркалича от град Любимец тои Често пред учитеми вади големи Сомове Обаче не изка да ми обесни как да лувя и с какви примамки помогнетеми. Преди 3 дена бях в град Любимец и на р.Марица на Бента под стадиона и в момента този Гошо Ловеше там и имаше хванат голям сом и като ме видя зимаси рибата и избяга защо не изка да ми обесни как да ловя ?????
Последно промяна от valios на Вто Юни 29, 2010 12:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от fn1p »

Ти от кой град си колега ? До колко пари ти се дават за комплект въдица и макара,може би ще сме по-полезни.
Изображение Изображение
valios
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 11:26 am

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от valios »

Аз сам от град Свиленград в момента сам с тика и абугарсия кардинал 104 мога до 700 лв да си позволя
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от sandista »

"Луви" си подмишкЪ един правописен речник и почвай да зубкаш. Това твойто е турбонеграмотност !!!!
Кажи ми що за човек си ,че да пуснеш толкова неграмото написан пост ? Една точна не си сложил ... Божкеее ! Засрами се бе !
Да си турчор или някой "испанец" разбирам .. ама ... аз лично не бих ти дал какъвто и да е съвет преди да си оправиш правописа поне що-годе нормален такъв !
shtukarqt
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 7:25 pm
Местоположение: Разград!!!

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от shtukarqt »

аве хора спрете да се заяждате с хората за тоя правопис то си е за тях !
valios
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 11:26 am

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от valios »

valios написа:Кажете ми каква въдица и макара да използвам за Спиниг и какви примамки от 2 години ходя на р.Марица виждал сам един колега Тои се казва Гошо Къркалича от град Любимец тои Често пред учитеми вади големи Сомове Обаче не изка да ми обесни как да ловя и с какви примамки помогнетеми. Преди 3 дена бях в град Любимец и на р.Марица на Бента под стадиона и в момента този Гошо Ловеше там и имаше хванат голям сом и като ме видя зимаси рибата и избяга защо не изка да ми обесни как да ловя ?????
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от В.Стефанов »

1во.Добре дошъл във Форума колега.Не избързвай с темите,че се получава много кофти !Огледай хубаво форума има МНОГО ПИСАНО.
valios написа:Преди 3 дена бях в град Любимец и на р.Марица на Бента под стадиона и в момента този Гошо Ловеше там и имаше хванат голям сом и като ме видя зимаси рибата и избяга защо не изка да ми обесни как да ловя ?????
Може много да му досаждаш сигурно затова така прави.Иначе виж на какъв воблер лови,след това разглеждаш онлине магазините отдел "Воблери" и търсиш воблера.След като се снабдиш с воблера гледаш начина на водене който той практикува,копираш го доколкото можеш и пробваш.Много е важно мястото където го търсиш.Останалото най-важно е опита.
П.П За да намалиш грешките и хората да не те притесняват сложи това.
ЦЪК
И след това го добави към Mozila Fire Fox (Add to Firefox)
Последно промяна от В.Стефанов на Вто Юни 29, 2010 1:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от fn1p »

Купуваш си Shimano SpeedMaster 3.00м , 50-100 акция,струва около 350 лева,купуваш си и тази макара,Shimano Technium 4000FB,купуваш си един брейд,PowerPro 30,40 или 50 либри,за предпочитане 40 или 50 либри,а за воблерите прочиташ цялата ето тази тема -------> http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=64&t=13737
Изображение Изображение
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от Jechev »

Пичове, верно стига с този правопис, няма да научите никой, ако той не имал желание в училище, и поне като правите забележки не е нужно тона да е толкова остър и обиден, особено към новорегистрирани :!:
Иначе към пича пуснал темата ще кажа да чете активно в раздела , също във "въдица и макара" ,"изкуствени примамки","риболов на хищници"и със сигурност ще намери много задоволителни отговори относно лова на сом и съответните такъми!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от GODFATHER »

fn1p написа:Купуваш си Shimano SpeedMaster 3.00м , 50-100 акция,струва около 350 лева,купуваш си и тази макара,Shimano Technium 4000FB,купуваш си един брейд,PowerPro 30,40 или 50 либри,за предпочитане 40 или 50 либри,а за воблерите прочиташ цялата ето тази тема -------> http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=64&t=13737
Имай напредвид че Shimano SpeedMaster дали е на 2,7 или 3м. все е с дълга дръжка :idea: За мен тя носи само + :idea:
Аз ловя с такъв на 3м. и акция 50-100гр., но на мен ми пасва-висок съм 186см.!!
Вариант за друг сомски спининг прът, но с по-къса дръжка е АВИД на 2,93м.!
Обезателно две шпули една с 50либри и една с 30 или 40 :idea:

Общо взето като прочетеш темата воблери ще добиеш добра представа за нещата, обърни внимание на написаното от ЛЮБО :idea:
Но всичко в живота идва с практиката, так че имаш ли време и възможност да си на реката!!!

има грубо около 15 воблера които се използват масово за сом по марица, набави си тях като за начало, поне по 2бр. с различна окраска и различно поведение във водата-потъващи и плуващи, няколко броя тежки клатушки и 2-3въртележки 6номер!!!

Поздрави и наслука!!

п.п. Района в който живееш е чудесен за спининг :idea:

ПРОЧЕТИ и това: http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=26120

Бегай в магазина на ЕМО :wink: той ще ти помогне с обурудването и ще ти даде полезни съвети!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от Павел Иванов »

Здрасти отново с поредният ти ник с който си се регнал :lol: Паролите ли си забравяш , що ли ?!? Как тъй да пропуснеш да поздравиш прежно писалият ( Кръсника де ) ? Ся да спомена - ако си решил само с цел ебавка да си с тоя ник то да знаеш че много бързо ще изпуши :idea: Радвам се че си научил вече по-добре как да натискаш буквичките на кирилица ама да си знаеш че щъ наблюдавам кат орел лалугер та ...
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от GODFATHER »

Павел Иванов написа:Здрасти отново с поредният ти ник с който си се регнал :lol: Паролите ли си забравяш , що ли ?!? Как тъй да пропуснеш да поздравиш прежно писалият ( Кръсника де ) ? Ся да спомена - ако си решил само с цел ебавка да си с тоя ник то да знаеш че много бързо ще изпуши :idea: Радвам се че си научил вече по-добре как да натискаш буквичките на кирилица ама да си знаеш че щъ наблюдавам кат орел лалугер та ...
А аз си мислех че момчето е сериозно, даже до сега се му рътсих линкове с картинки :evil:
Да му е по лесно д ги познае по-магзините.
След поста ти Павка изтрих всичко :twisted:
Винаги на който мога съм помагал с това което съм научил :idea:
Аман, изгубих си времето :twisted:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от nikozia »

То си му личи на валиос че се ебава нещо :lol:
Спининг Клуб " АБИЧИ "
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от qcarp »

Аз нямам опит във риболова на сом(спининговия), но съм пробвал по р. Искър за някое соме...Лично аз за сом бих си взел въдица - 2.70м. - 3.00м. с тест не повече от 80гр. защото незнам колко примамки има за сом(които аз лично бих ползвал) над 60гр ? :roll: Друготе вече е "запаса" на въдицата да се бори със по-големите течения, бързей ,разливи и т.н. ,както и боренето със сома ,но мисля ,че при по-голям тест се губи чувствителността ,тоест усещането за примамката(примерно докосването на дъното,нещо много важно при риболова на сом). Въдицата трябва да е "твърдичка" за да може да се засича спокойно. От всичко изписано до сега най-голямо внимание(поне за мен) е кефа при който вадиш рибата и кълването и. Ако въдицата ти е с прекалено голям тест, няма да можеш да изпиташ удоволствието от ваденето на рибата ,а просто ще навиваш макарата докато не излезе рибата :lol: . Аз лично залагам най-вече на последното :wink:
За макара може би по високите класове на Дайва и Шимано :wink:

Поздрави! :)
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Начинаещ Спинингист

Мнение от GODFATHER »

qcarp написа:Аз нямам опит във риболова на сом(спининговия), но съм пробвал по р. Искър за някое соме...Лично аз за сом бих си взел въдица - 2.70м. - 3.00м. с тест не повече от 80гр. защото незнам колко примамки има за сом(които аз лично бих ползвал) над 60гр ? :roll: Друготе вече е "запаса" на въдицата да се бори със по-големите течения, бързей ,разливи и т.н. ,както и боренето със сома [/b],но мисля ,че при по-голям тест се губи чувствителността ,тоест усещането за примамката(примерно докосването на дъното,нещо много важно при риболова на сом). Въдицата трябва да е "твърдичка" за да може да се засича спокойно. От всичко изписано до сега най-голямо внимание(поне за мен) е кефа при който вадиш рибата и кълването и. Ако въдицата ти е с прекалено голям тест, няма да можеш да изпиташ удоволствието от ваденето на рибата ,а просто ще навиваш макарата докато не излезе рибата :lol: . Аз лично залагам най-вече на последното :wink:
За макара може би по високите класове на Дайва и Шимано :wink:

Поздрави! :)


Не забравеяй, че има въдици и Въдици :wink:

На пръв прочит голямата акция 50-100гр. на Schimano SpeedMaster 3m. е сигурно леко стряскаща за повечето хора :idea:
Но ако похвърляш само няколко минути в някой бент на р.Марица ще останеш много приятно изненадан от поведението на пръчката, затова преди да си вземите някой въдица най-добре е да се тества на реката :idea:
Чувствителността си е ИДЕАЛНА дори и с лекия Салмо Хорнет 6см. 14гр. :idea:
При нужда от малко по-голяма дистанция просто смяняме едната(50 либри влакно) с другата шпула(30 или 40 либри), но което много и зависи от местото на което ловим. Защото презапасяването с дебелина на брейда се прави от гледна точка на закачките, заради коитог убим примамки=неисбежно е :idea:

Иначе има мустакти, които в река и в място усеяно от препятствия и закачки нито пръчка, нито макара, нито конец ще ти помогнат да го спреш и обърнеш :idea:

поздрави!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”