Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от GODzillata »

Павел Иванов написа:...Иначе по-кръгло от това - http://cgi.ebay.com/TORAY-F-O-Seabass-S ... 518577c8f5 - до сега не съм срещал .

Кире , спри съ :lol: Колко пъти ти се отдаде да сравниш кръглоста на кастинговият Сънлайн и ПП при 10 либри ?
Expensive but worth every single cent! :mrgreen:

10 либри са мънички/тънички за моите кебапчета :lol: .

Голяяяма част от продаваните в БГ брейдове са фалшиви и нямат нищо общо с написаното по кутиите им. :idea:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Raven »

От последното разбрах, че Power Pro e много грубо, SPIDERWIRE е слабо, за SASAME, че гние скоростно, че японските са скъпи, поне за мен 50лв. за ролка си е скъпо и човек всъщност може да се види в чудо какво да избере.

Ако се абстрахираме от завишените цени на SPIDERWIRE и STREN в България, може ли да се каже, че са добър избор?
Примерно за STREN Microfuse съм попадал само на добри отзиви?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

ПП , Стрен , Спайдър по принцип са читави брейдове на прилични пари .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от sandista »

Напълно подкрепям мнението на гусин Иванов за универсалния брейд - белия Г-соул. Изкупувах почти всички ИКГ-та докато стигна до това заключение :)
Аз лично го взимах от друго място ( щот от Шимито нещата идват след месец, а от там за 3-4 дена), ама като цяло джапанците надуха всички цени с 5-10 доларес. Да им факам йената !
И какво значи "много са ми 50лв". Другите влакна са 35-40. За разликата от 10-15лв ще си вземеш кофти или не до там нужния ви брейд. Брейд се взима един път .. :)
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от danev69 »

Здравейте,колеги. Темата е много хубава. Да ви споделя мойте виждания за плетеняците. Конците,които съм ползвал аз съм ги купувал само от БГ. От по-евтините съм ползвал Сасаме /0,26/,дават му да издържа 23кг. При тест с кантара се скъса на 8-9кг.,иначе диаметъра му е горе-долу реален. Другото от този ценови клас е Лазаер-Динатрон. Ползвал съм 0,20. Дават му издръжливост 18,8кг. Скъса се на 8кг. От тези двете Лазера според мен е по-добро,защото е по-издръжливо. Сасамето след 10 риболова не прилича на нищо. На Спайдър съм ползвал 0,14-10кг. Скъса се на 4-4,5кг.,иначе според мен е добро,като издръжливост и диаметър. На Беркли- Фаерлайн Кристал,0,17-21кг.. Скъса се на 10-11кг. Много здраво,ама много дебело. Иначе,като му падне мазното покритие,пак си е здраво. На Пен 0,17-19,2кг. Скъса се на 6-7кг.Реален диаметър и много кръгло. ПП 0,28-20кг. него не съм го тествал с кантара,ама в закачки е доста здраво. В заключение мога да кажа,че за плетеняците според мен е по-добре да се избират според издръжливоста им в кг.,само че обявената стойност на кутията се дели на две.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stancom »

danev69 написа: В заключение мога да кажа,че за плетеняците според мен е по-добре да се избират според издръжливоста им в кг.,само че обявената стойност на кутията се дели на две.
Специално за Сасамето някой капацитет е преписал показанията в либри и е написал килограми. Так че теста ти верен. Иначе при мен издържа един сезон. Толкова издържа и 8 жилното ИГК, за сравнение. Иначе ги тормозя с всичко, въртележки, клатушки, воблери и силикони поне три-четири пъти седмично.

ПП Павка хайде дай и тези дето са за въртелеШки де :D
kameti
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 2:29 pm
Местоположение: Исперих

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kameti »

Според мен плетеняка, освен според издръжливостта в кг., трябва да се оценява и като издържливост във времето. Да не правя антиреклама конкретно на някои марки сега. Преди на сезон сменях по 2-3 ролки плетено, съответно и ги обръщах. Всеки сам решава какво да ползва.
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от danev69 »

stancom написа: Специално за Сасамето някой капацитет е преписал показанията в либри и е написал килограми. Так че теста ти верен. Иначе при мен издържа един сезон.
Специално за издръжливоста според мен има значение на какви водоеми се ползва. Аз въртя основно по Марица,а там закачки,боклуци и мазнотии плуващи в реката,дал господ. Искам да попитам колегите,които са ползвали Сънлайн,дали някой е правил тест за издръжливост в кг. За мен е важен този тест най-вече заради закачките/да мога да спасявам примамките/.Риба много трудно ще скъса конеца,ако се борави правилно с пръта и аванса.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mi7chell »

danev69 написа:
stancom написа: Специално за Сасамето някой капацитет е преписал показанията в либри и е написал килограми. Так че теста ти верен. Иначе при мен издържа един сезон.
Специално за издръжливоста според мен има значение на какви водоеми се ползва. Аз въртя основно по Марица,а там закачки,боклуци и мазнотии плуващи в реката,дал господ. Искам да попитам колегите,които са ползвали Сънлайн,дали някой е правил тест за издръжливост в кг. За мен е важен този тест най-вече заради закачките/да мога да спасявам примамките/.Риба много трудно ще скъса конеца,ако се борави правилно с пръта и аванса.
10 либровия Sunline Castaway ми издържа тест малко над 4 кг ,както е написано на ролката 4.2 кг.Теста беше без възел, както предполагам производителите си тестват влакната в лабораториите.Не съм го мъчил с повече защото това ми е предостатъчо,най голямото натоварване на което съм го подлагал бяха 3 гларуса закачени на дистанция 100 метра, единия се откачи след около 15 секунди ,но другите два бяха изкарани и вдигнати успешно на Варненския вълнолом.
Зарганолог
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:... ПП Павка хайде дай и тези дето са за въртелеШки де :D
Не случайно за най-доброто универсално брейдче съм дал ИГК белият Г - Соу 14либри . Живее ми едно такова на единят ми СОЛ от преди четири години . С него на Писарово и Мепс Комет 4 освен яки туфи и герими доста съм извадил па и по некоя риба даже . На РусИ с Моска №5 поместих малце един паркиран шлеп с натегнат до края аванс на СОЛа . В Атлантическият океан дърпах туни на фофлер и тормозех една пясъчна акула на Моска №5 . В Средиземно море с Аглия №5 вадех червени водорасли до полуда . На Тунджа га се усвинихме с адаша ( Сестрата ) го тормозихме с пудувката на Злати и т.н. , т.н. Утре ще пощракам относно лайт брейдовете къде държат и на въртележки и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mi7chell »

Аз пак ще се включа с моят скромен опит,относно лайт влакно за въртележка.Един ден пробвах моят Sunline Cast away около 3 часа на Искъра с въртележка,риба нямах но и проблеми с линията нямах.
Зарганолог
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Та тъй , стигнахме до Light game при плитките .
Тука вече стъпваме по тънка нишка , много тънка и как при джиговят брейд има един основен проблем - въртележките .
Ся , за да немаме проблем с въртележки си джиткаме с брейдове около петнайсете либри . Друг е въпроса че доста десет либрови са доста по-дебели от някои шеснайсет либрови и то при нормалните четири жилни плитки ама тва друга бира .
Проблема с въртящите блесни е актуален особенно у нас щото там дето правят хубавите брейдове , супер тънките къде всеки уважаващ себе си косъм след като ги види бега засрамен на фитнес , се използват за айриа риболов с дву грамови клатуни и туичинг на пак толкоз тежки воблери в спокойни води с айриа макарони търпящи тест 0 - 3гр.

Примерно ето един невероятно тънък брейд :
Изображение
който със сигурност не търпи въртележки .

За The best Of The best в тоя вид риболов бих заложил на това :
Изображение
Носи на въртележки , риби и пр. Верно че не е баш за УЛ риболов щото много геги ще дадът фира ако е позатегнат аванса и се укачи нещо едро ама нал аванса се регулира :wink:

Друго много добро особено по отношение на цена/качество е това :
Изображение
Тука обаче следва разочарованието - брейда вече не се произвежда :? Правят се само ограничени партиди за Руският пазар ама и там не се намира лесно . Нещо как айриа мен кранка на Джакал ако мъ разбирате :mrgreen:

Та образно казано - при повечето брейдове на пазара не използвайте въртележки с по-тънки от петнайсе либрови при спининговите брейдове и поне двайсе либри при джиговите макар че при вторите по принцип не е убаво никви въртележки да се използват и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
stoev
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 9:51 am
Местоположение: Стара Загора - Варна - Истанбул

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stoev »

Павел Иванов написа:...Както и при кастинговият мекотата е предпоставка за по-лесно изнизване и съответно пак ни трябват макари с по-широки шпули или мултита
Идеше реч за джигов брейд. Павка какво имаш предвид под по-широка шпула? В мм или по размерите на дайва примерно.
Мерси предварително.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Сам знаеш , за СОЛ по-добре 2500 от колкото 2000 докато примерно за Лувиас няма значение размера :wink: Ся ако мислиш че ще седна да сметам милиметри / съотношение на шпулите ... абе Мунчо и Калоянчо нали ги познаваш ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от franky »

Здраейте колеги,
за да не отварям нова тема, ще задам въпроса си тук.
Купих си брейд Climax Spin-Line - Braided 0,12 и имам един много доуен проблем с него. Самообразуват се възли, които в повечето случаи при подръпване от всички страни се оправят, но общо взето на всеки риболов поне по веднъж се случва някой от възлите да не се оправи. В крайна сметка, режа, късам и губя няколко метра брейд. Въпреки, че не съм никак наясно с плетените влакна, предполагам, че тва не е нормално, иначе производителите щяха да обозначават на опаковката, че е достатъчно примерно за 10 излета :?
Един приятел, който ползва същото влакно, каза че и при него било така, но откакто си купил Дайва, проблемът се решил. Моята макара е Тика Камбрия и понеже ми се стори, че реди влакното леко в горната част на шпулата, подложих една малка шайба под нея. Дали е възможно това да ми е изиграло лоша шега? И има ли някакъв друг чалъм против възли, който мога да приложа, преди да се юрна да си купувам Дайва?

Благодаря предварително:)
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”