Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
pavkata_10
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 10:01 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pavkata_10 »

Колеги имам едно питане, Power Pro ментето или така наречения "ПОР" , би ли нанесъл някакви поражения върху Fuji водачи?

Благодаря предварително!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от SammY »

Колеги това http://puffin.bg/?item=1953&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; влакно добро ли е за въртележки от 00 до 4 номер по мепс ( 00 по скоро с монофил ще се ползват де :) ) Размер 1 на 0.165мм ли отговаряше и реален ли е размера ?
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Този Варивас е най-доброто предлагано не само у нас а в целият свят за тези пари . Демек това е дъ топ решението за брейд в ниският ценови клас , който изобщо се предлага в момента . Въпреки това не бих го препоръчал , не само него а който и да било друг брейд , за работа с блесни 00 ако не се ползва съответният такъм като цяло . Просто няма да се получи при това както казах не само с него . За блесни 00 и нещо различно от качествен Лайт или Ултра Лайт такъм със съответната читава макара препоръчвам да се ползва монофил , та да не остане човек разочарован от иначе нещо перфектно .

Адаш , ако водачите наистина са ти Фуджи няма да имаш проблеми не само с пОра , ами с какъвто и да било брейд .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
pavkata_10
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 10:01 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pavkata_10 »

Благодаря за отговора, Павка! :)
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от SammY »

Благодарско . Мина ми през ума че няма да е много удачно да се ползва с "мини" блесни , но да си питам :) По скоро ще го ползвам с малки воблери и блесни 2-4 номер по Мепс и може би инцидентно с 1 номер . Значи си го поръчвам в комплект с Торей Стронг 0.175мм , че монофила ми се скапа за 4/5 риболова , общо не повече от 12/13 часа риболов .
п.п. Даже вече ги поръчах :D
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Здравейте колеги, някой има ли представа дали този магазин работи или е фалирал? http://puffin.bg/index.php?category=128" onclick="window.open(this.href);return false;
Направих поръчка за влакно- YGK, дори за още едно- VARIVAS, но никой не ме отрази повече от седмица. Обадих се по телефона, но ме препратиха на няКъф друг тел., който ама ич не ме ебава?????

Този човек http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4844de789d" onclick="window.open(this.href);return false; различен ли е от оне убитаци в магазина (щот гледам, че и той е от Варна) и дали мога да си поръчам от него по форума някой японски брейд??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д.Граховски »

Vid написа:Здравейте колеги, някой има ли представа дали този магазин работи или е фалирал? http://puffin.bg/index.php?category=128" onclick="window.open(this.href);return false;
Направих поръчка за влакно- YGK, дори за още едно- VARIVAS, но никой не ме отрази повече от седмица. Обадих се по телефона, но ме препратиха на няКъф друг тел., който ама ич не ме ебава?????

Този човек http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4844de789d" onclick="window.open(this.href);return false; различен ли е от оне убитаци в магазина (щот гледам, че и той е от Варна) и дали мога да си поръчам от него по форума някой японски брейд??
Поръчвай смело от него,коректен е,аз от него си взех ИГК-то и всичко беше наред.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от SammY »

Колега магазина работи ,но звънкаи на номера най-доло в ляво . Моето влакно плестигна на другия ден след като се свързах с колетата .
Изображение
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от te4osoma »

Vid написа:Този човек http://forum.fishing-mania.com/viewtopi" onclick="window.open(this.href);return false; ... 4844de789d различен ли е от оне убитаци в магазина (щот гледам, че и той е от Варна) и дали мога да си поръчам от него по форума някой японски брейд??
Поръчвай смело ,два пъти си купувам от него /даже днеска чакам пратка/ колегата е точен и коректен :wink:

свързвам се със ЛС и всичко е ток :wink:
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от orion30 »

Тоя човек е Попа и той внася YGK, а Пламен Пуфина внася Вариваса. Различни магазини са. Мисля че и двамата са коректни. Ако не са скоро ще затворят. Пламен може да е за риба в Гърция и за това да не те отразява. По принцип си работи сам.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

БЛАГОДАРЯ на всички за мненията.... Май ще си поръчам от попа....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Vid написа:Здравейте колеги, някой има ли представа дали този магазин работи или е фалирал? http://puffin.bg/index.php?category=128" onclick="window.open(this.href);return false;
Вчера ми се обадиха от магазина, явно и те си имат проблеми с персонала като все нас в тая тъпа държава :lol:
Оказа се, че YGK G-soul SS112 е изчерпано като количества. Та, днес ми пристигна ето това влакно по препоръка на П.Иванов за стандартен риболов на средни риби в БГ. :
Изображение
На пръв поглед изглежда много читаво. Като диаметър видимо е равнопоставимо с ПП 10 или Пен 12 либри и ако държи реално на 20,9 лб., колкото е указано на кутишката, ще е просто уникално.... На опаковката пише и "Ave. 18.8 lb." Това какво значи?? Може би е Average - средно? Предполагам на толкоз реално се къса?
В сравнение с YGK G-soul 14 лб. (изключая WX8), кое влакно бихте избрали за риболов на джиг на сулка и по едър костур? Въпроса ми е, кое е по абразиво-устойчиво и същевременно по тънко и здраво при положение че и двете са 1,2 като диаметър по японската стандартизация, но пък с различна "либрова" здравина??

Благодаря предварително и сорри, ама още съм лаик за що се отнася до двете марки японски влакна, явно защото от скоро се предлагат в БГ магазините :D :D :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stas »

Недей така де, Vid. Power Pro 10lb.(0.15) и без очилата го виждам като 0,30. Как така съпоставими, като този размер 1,2 го дават около 0,20. Откъм издръжливост съм сигурен, че няма какво да ти скъса, освен сом или някоя закачка. Връзвай там някакъв FC около 0,33 отпред. Абразивоустойчиво сигурно е онова шареното за джиг, ама ако искаш и други примамки да хвърляш, може би това е по-подходящо. Ама нека Павел да каже. Иначе как го усещаш новия Varivas -дали ще стърже като ПП или е мазен и безшумен брейд. Стегната ли е оплетката или ще се разнищва като... хайде да не казвам като кои влакна. И в заключение дет съ вика- да ти е честит Sea Bass-а и да ги натупаш смадоците, по-скоро първо костурите. Успех!
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от te4osoma »

Vid написа:Оказа се, че YGK G-soul SS112 е изчерпано като количества
точно това си поръчах във два размера ,от Попа във Варна ,има ги в наличност на много добра цена ....впечатления ще ти кажа като се видим по камъните и стените.. :D :D :wink:
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

te4osoma написа:
Vid написа:Оказа се, че YGK G-soul SS112 е изчерпано като количества
точно това си поръчах във два размера ,от Попа във Варна ,има ги в наличност на много добра цена ....впечатления ще ти кажа като се видим по камъните и стените.. :D :D :wink:
Стояне, кое G-soul би ми препоръчал за риболов по камънаците? и на какви либри 14, 16 или към 20? За нашия риболов примерно на Тракиец или Гарваново от брега?
Не ми е проблем то Варивас да си го оставя за другия риболов и да си поръчам YGK G-soul за джига.
Хитът на колекцията за джиг разбира се е VARIVAS Avani Jigging 10x10 MAX PE8, ама то е по скоро за тролене на големи риби...., пък и не ми се дават много пари, като пак успешно можем да си ги ловим и с по малко :lol:

п.п. Принципно казано от гледна точка на фабрични характеристики, а не на практически опит, заключавам, че Вариваса е по надежден и здрав от ИГК-то при еднакъв диаметър??? И тук въпросът е кое се претърква по бързо в подводните камънаци, а не кое на каква тежест се къса при еднакъв диаметър (щото диаметърът е много важен при риболов на джиг, в пряка зависимост с "корема" който ще направи влакното както при потъване във водата, така и при вятър), последното е щото в БГ вече трофейните риби са рядкост...
Или може би цялото ми умозаключение е грешно??? :lol:

И да добавя - Вариваса
Изображение
навих го на Екусимата размер 2000 на джиговата пръчица. Тия 150м. шпулата ги побра идеално, дори мънинко по ниско. На нея пише 0,235 мм./155 м., ако това, кое пише е реално, значи влакното реално е около или малко под 0,20 мм.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”