Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от luka »

toshiro написа:П.П. Като отговаряш, гледай да е конкретно!
:D слушам :!: :lol: :mrgreen:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Тъй като повечето ми влакна вече си "изживяха живота", та сега съм се засилил към това http://puffin.bg/index.php?item=1534&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; или към някое от тези http://puffin.bg/index.php?category=127" onclick="window.open(this.href);return false;
Имам в предвид по евтините варианти, като ми е нужно влакно за стандартен риболов по Марица (не за сом) т.е. около 12-15 лб. и такова за джиг на бяла риба в язовир пак около 12-14 лб.
Ако, някой ги е ползвал за тази цел, моля за мнение...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от te4osoma »

На есен ще пробвам за джиг това първото ...
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

За джиг бих ти препоръчал VARIVAS Avani Eging Milky PE4 но най-дебелото им е размер 1 а като те знам че нямаш такъм за такива диаметри то по-добре 14 либровият Г-Соу , въпреки че при него , за това което търсиш , предпочитам 16 либровият вариант , ама го нямат .
Баси , странни диаметри са заредили от Пуфин :roll:
За "универсално" бих ти препоръчал VARIVAS High Grade PE4 , но го нямат в размер 1.2 , та за туй VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green 150m 1,2/20,9 lb мисля да е твоето решение .
При японските влакна не гледай либровото означение , а обявеният диаметър и го съчетавай с определен такъм :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Благодарство за мнението Павка.
За такъма, нещо не го разбрах. Мисля да поръчам 14 либровият Г-Соу за джиг (вадим ги белките до 5 литрови и надявам се, че ще е добре при тия 14 лб., дали са реални?)
За универсален- умувам над VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green, щото то зелен цвят ич не ми се нрави..., и плюс една пръчица от сайта.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:...За такъма, нещо не го разбрах...
Ами за много тънки брейдове е препоръчително да се ползват геги със съответният реален строй , лайт или ултра лайт , съответно с леки макари предвидени за съответните брейдове а доколкото ми е известно такива не ползваш :wink: Това за не ползването е мнение изградено на база какво си споменал че ползваш до сега та за туй , тъй . С несъответстващ за линията такъм единственото което печелим е лошо мнение за някой иначе превъзходен такъм , респективно линия , без нищо друго . Инак брейда за сепии на Варивас е най-доброто джиг решение , протърква се много по-трудно от другите , но в случаят го има само във варианти за ЛРФ , респективно лайт и ултра лайт риболов .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от danev69 »

Павел Иванов написа: При японските влакна не гледай либровото означение , а обявеният диаметър и го съчетавай с определен такъм :wink:
:smt023 Кратко,точно и ясно. :smt023
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Добра насока и уточнение, вече съм наясно какво да гледам и избирам при тези брейдове...
Поздрави...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от JettroniX »

Не мога да повярвам колко тънко е влакното на Сънлайн :rolleyes: Пипам го, гледам го на око - луда работа :rolleyes:
За тоя размер пиша :

Изображение

Дали ще ми е проблем при 40 грамови примамки тоя тънък диаметър? Иначе някак си много жилаво изглежда от покритието му :D
На око го сравних с 2 нишки на Климакс и 1 на ППх4, но различни кила...ужас :lol:
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

JettroniX написа:...На око го сравних с 2 нишки на Климакс и 1 на ППх4, но различни кила...ужас :lol:
Тъй , тъй , когато човек си купи наистина японско влакно , с почуда осъзнава в каква заблуда е бил относно всякакви линии като цяло :lol: 2.5 като диаметър го дават 0.26мм но в случаят е малко по-дебело което не е проблем някакъв . Ще се справи с 40 гр примамка стига да не го навиеш на сомска макара съчетана с въдица тип кол за домати и натегнат на макс аванс :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от JettroniX »

:D Заблуда я ! Баш джапанско от острова идва :)
Другата седмица ще си покаже възможностите и ще направя по-обстоен преглед да го погледнете отблизо. :rolleyes:
Определено си мисля, че ако е "кол" и аванса е натегнат, както спомена, ще го скъсат при евентуално некачествен каст.
Тя жопката, дето ще я позлвам за по-едри риби, не е баш типичен кол. За акция до 60 грама
ми се струва дори мека (4-ри делна е), но това на водоема ще се види като сложа 40 грамовия джърк :o Иначе макарата си е на 4000- Заубер...
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Тъй, тъй, те джапанси брейдове определено ще си ги поръчам от магазина, но все още се чудя дали да направя доставката безплатна с тази пръчка http://puffin.bg/index.php?item=1718&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; или да си поръчам нещо читаво и с доказано качество, това: http://www.sportex.de/EN/produkte/spinn ... turbo.html" onclick="window.open(this.href);return false; в размера си 3-15 на 2,10 м.??? В дилема съм, но като че клоня към второто, щото имам второто на 15-35 2,40м. от три години..., без и една забележка.... (това, каето не ми се чини, е че имам вече една такава, та нужно ли е да ги трупам вси от същата марка?) Пръчката ми е нужна за универсален риболов на всякакви риби по Марица и в останалите водоеми (изключая УЛ и тежък-сомов). ??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
divdivak81
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 07, 2012 6:30 pm
Местоположение: Плевен/Варна/Комотини

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от divdivak81 »

Трябва ми плетено влакно за воблер понеже не съм запознат много много с тях ми трябва помощ при изобор от тези http://www.riboco.com/index.php?mod=cat ... 0%BD%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stancom »

divdivak81 написа:Трябва ми плетено влакно за воблер
Кажи поне за кой воблер :D
divdivak81
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 07, 2012 6:30 pm
Местоположение: Плевен/Варна/Комотини

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от divdivak81 »

Тези 2-та ги дават като най резултатни за клен (речен кефал)
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... 0%B0%D1%89" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... 0%B0%D1%89" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”