Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Тя и темата отиде в трета глуха- съпоставяйки разни стоманени нишки и пр... Все си мисля, че Я, а и болшинството люде тук ползваме плетеняк, заради другите му качества, а не толкоз заради килограмите на които издържа.
Последното не е от първостепенна важност при риболова, освен при целенасочен риболов на сом или при "спасяване на воблери" при закачки.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д.Граховски »

Язе па съм със следния проблем. Настоящия ми плетеняк за джърк е некъв китайски и е воз дебеличък и груб, ма не е баш тва проблема, а че ако имаше име требеше да се казва спондж боб. Оие вода кат камила и ми ебава мултито. Са ми требе нещо що не пие вода, към 60-70 либри и горе долу да отговаря на дебелина, че сегашното е поне 0.50, и да го има у България е важно. Некои нещо има ли у ръкаво да предложи.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Стонин МаХенд »

http://altmex.com/product.php?ProductID=41" onclick="window.open(this.href);return false;
какво ще кажете за това влакно, ползвал ли го е някой?
Какво значи МОНОБРЕЙД?
bountyhunter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 7:22 pm
Местоположение: Дивият северозапад

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bountyhunter »

Mи да ти кажа не е лошо,но по добре това :

Изображение

от тук: http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... y-pe4-120m" onclick="window.open(this.href);return false;
bigheaded
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:04 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bigheaded »

Колеги, ще си поръчам Dragon Express Spinn 2.45m, 4-20gr., която мисля да окомплектовам с Ryobi Zauber 4000. Риболовствам основно на Дунав - распери, щуки с воблери и въртележки.
Въпросът ми е какъв размер влакно Lazer PE L8 e по -добре да му сложа - PE L8 0.153mm или PE L8 0.187mm ?
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

bigheaded написа:Въпросът ми е какъв размер влакно Lazer PE L8 e по -добре да му сложа - PE L8 0.153mm или PE L8 0.187mm ?
Погледни мненията на "сестрата" някъде из темите и неговото мнение за влакното и той с какъв размер на L8 ги лови? Мисля, беше 1,75 по японската стандартизация...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
DuO_manqn
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 2:30 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от DuO_manqn »

между посочените 2 бих казал по скоро PE L8 0.187mm ...ползвам го и съм доволен.на здравина е колкото ПП 10 лб но доста по тънко и гладко,,мисля че беше 1 по японската...поздрави
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

DuO_manqn написа:между посочените 2 бих казал по скоро PE L8 0.187mm ...ползвам го и съм доволен.на здравина е колкото ПП 10 лб но доста по тънко и гладко,,мисля че беше 1 по японската...поздрави
Както казах погледнете мненията на сестрата.. Това щото освен распери удрят и сомчета, така че подсигуряването не е на лошо...

п.п. Никога не съм ловил по Дунав, но като гледам кВо излиза, то кат долното течение на Марица, че даже на последното излизат по големи риби....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
bigheaded
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:04 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bigheaded »

Благодаря на отзовалите се :)
Колебанието ми идва от там дали с по-дебелото влакно няма да се влоши кастинга, като дистанция, с по-леките примамки.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

bigheaded написа:Колебанието ми идва от там дали с по-дебелото влакно няма да се влоши кастинга, като дистанция, с по-леките примамки.
Бахти и колебанието.... То не може и кура докрай и путката в рая.... Избираш нещо между средното... или пък крайностите... :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мунчо »

bigheaded написа:Благодаря на отзовалите се :)
Колебанието ми идва от там дали с по-дебелото влакно няма да се влоши кастинга, като дистанция, с по-леките примамки.
Разбира се, че ще го влоши.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от toshiro »

bigheaded написа:Колеги, ще си поръчам Dragon Express Spinn 2.45m, 4-20gr., която мисля да окомплектовам с Ryobi Zauber 4000. Риболовствам основно на Дунав - распери, щуки с воблери и въртележки.
Въпросът ми е какъв размер влакно Lazer PE L8 e по -добре да му сложа - PE L8 0.153mm или PE L8 0.187mm ?
Колега, ако не си я поръчал още, бих ти препоръчал да си вземеш модела 7-30 или защо не като моята 15-40 на 275см. Въдицата не е екстра фаст според мен. Чувствителна е още със йо зури миноу 44 салмо хорнет 4 и салмо фриски 7. В спокойна вода се усеща играта на спро кранк. Мятам отлично от 10 грама нагоре но пак зависи и от примамката. Малкия трил ми развива половината шпула 150м. Пробвал съм я на Марица с 25 грама чебурашка и 12 грама силикон. Горната граница е абсолютно точна. Досега не съм имал истинска риба но пръчката е много сериозна и прави кеф на непретенциозни рибари като мен. 4-20 бих я ползвал за кефал на марица и щука в затворени водоеми но в бързи силни течения с напористи примамки няма да се справя. Извинявам се за немърливия правопис
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stas »

Много правилно мнение на toshiro. Добре е питащия колега да се съобрази с него.
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от karaburov »

Лазера за Дунава в най дебелия му вариант
bigheaded
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:04 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bigheaded »

toshiro - Благодаря за съвета, но разпологам с три въдици с тестове от 10 до 45гр., а съм се насочил към този вариант защото търся нещо с по-малък тест за примамки по 5-6гр.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”