Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pachosz »

Eй тук има много полезен сайт с тестове на доста влакна.
http://www.pcwi.com.au/fishing/4linetestingbuy.htm
Зная, че има много такива, но тук са добре подредени, включително и с тестовете им на възли и т.н.
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Темичката нещо позамря, силно се надявам, че мода който я пусна е много ангажиран, а не се е отказал да споделя своите знания и опит с брейдовете.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Не съм се отказал . Просто нахвърлих основните щрихи и съм готов да отговарям на евентуални питания ако имам виждане по тях :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pachosz »

Павле, аз имам питане.
Щото от толкова хвалене и препоръки, почти се навих да си взема Сънлайн, ама с няколко думички ще опишеш ли кое точно му е по-доброто от други марки? Имам предвид марки, които поне диаметъра който са писали си отговаря що-годе реално. По-гладко ли, по-кръгло, по-дълготрайно, по-здраво... кое точно му е по-по...
Питам, щото за кръглото сечение поне имам наблюдения, че на някои брейдове е хубаво, кръгло, и след малко употреба, пак си става плоско.
Иначе нямам никакви съмнения, че е добър сънлайна, ама що :?:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Ами по ред :D
Просто това е най-добрият брейд предлаган в момента в БГ като цената му е съвсем нормална а не дзверски надута как на некои други доста по-евтини от него .
Гарантирам за селерчето че нема да те уреди с лежал години по складовете и мухлясъл брейд от марката .
Тва що годе реално е много относително дали в БГ или на друго место ама визирам БГ .
Сънлайн немат претенции да ти продават екологичен брейд който да не застрашава много време живото на водолюбивите птици и да не кара много дълго как Сасамето примерно .
Сънлайн немат претенции че при 15 либри или около 7 килограма издръжливост брейда им е около 0.25мм но пък за сметка на това е доста по-здрав от доста по-дебели но обявени като по-тънки брейдове с обявен невероятен тест на мъртва тежест и държи почти колкото си е указано .
Да е кръгъл , колко да е кръгъл :roll: Определено е по-кръгъл от ПП , Стрен , Спайдър ....
То и зависи какъв Сънлайн и за какво ти требва де щото да не се окаже че си дал пари да си вземеш кастингов брейд за нещо което универсалният от 46лв. ще ти свърши повече работа :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pachosz »

Точно за тоя от 46 лв. имах предвид. Другия от 90+ малко скъпичък ми идва лично на мен :wink:
Работата е ясна, ще се взема такъв конец, пък сега вече нямам ПЦУЛЮТНО ник'ви съмнения, че ще да е добър избор.
А за дълготрайност като питах, имах предвид, че има некви гадни ментаци, дето се чудиш как от нищото почва да се разнищва и много ме дразни туй.
Благодарско и наздраве ся :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

pachosz написа:... дето се чудиш как от нищото почва да се разнищва...
Абе в повечето случаи не е баш от нищото а след първата работа с въртящи се блесни ама ... То и от тоя като долна граница си слагай 15 либри ако си решил и с въртележки да нямаш проблеми никакви :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Raven »

Абе тея дни правя първите си стъпки с плетено и на шлюзовете на мандрата направих няколко закачки... Съдейки по околния терен, там дъното явно е доста каменисто и ръбесто. Това което ми направи впечатление е, че чисто ново Spiderwire ultracast 20lb се къса като конче след няколко подръпвания :shock: доста гадно... предполагам, че това е в следствие на протриванията, но на практика ако взема един монофил 0,25 вероятно при закачка имам по-добър шанс да спася примамката, защото едва ли ще се скъса толкова леко. Предполагам решението е лидер 30-40см. но на 20lb това е почти 0,40, а и се чудя дали може лидера да не е от чист флуорокарбон, а само с покритие?
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от krokibg »

Raven написа:Абе тея дни правя първите си стъпки с плетено и на шлюзовете на мандрата направих няколко закачки... Съдейки по околния терен, там дъното явно е доста каменисто и ръбесто. Това което ми направи впечатление е, че чисто ново Spiderwire ultracast 20lb се къса като конче след няколко подръпвания :shock: доста гадно... предполагам, че това е в следствие на протриванията, но на практика ако взема един монофил 0,25 вероятно при закачка имам по-добър шанс да спася примамката, защото едва ли ще се скъса толкова леко. Предполагам решението е лидер 30-40см. но на 20lb това е почти 0,40, а и се чудя дали може лидера да не е от чист флуорокарбон, а само с покритие?

Самото влакно е усрано, направо не струва - може и да е старо,обаче аз когато съм го тествал,беше преди доста години,още когато излезе на Бг пазара.Няма как да сме си взели от една партида :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: .Това е мое мнение и си го казвам.Има доста нови брейдове,които си струват парите и не ти трябват никакви лидери :idea: :lol: :wink: :wink: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Raven »

Моето е пресен внос от UK, едва ли е престояло.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от fn1p »

Колега предполагам знаеш,че брайда когато си закачил на камък е много слаб ,както обичам да казвам " От камък спасение няма "
Изображение Изображение
Аватар
patter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от patter »

pachosz написа:Точно за тоя от 46 лв. имах предвид. Другия от 90+ малко скъпичък ми идва лично на мен :wink:
Аз имам 12либров от онзи другия от 90+ Хубаво ми говори павката преди време, че кастинговото влакно си иска и читава макара, ама кой да слуша. В общи линии след един не много натоварен сезон и ползване основно с едно бъркли тактикс и макара рьоби ексция вече се нуждае от обръщане. Основно съм го ползвал с воблери и с силиконки (много радко лоя с блесни). Много е хубаво влакното - тъничко, кръгличко .... ама е нежно.

Другото от 46 го ползвам на 6 либри но не много усилено. Навито е на едно шимано ексейдж 1000. послплеска се малко от употребата, загуби част от цвета си, но няма други проблеми. Пак да подчертая, че не е полвано много усилено и почити не е тормозено с въртележки.

Относно Сънлайн предлагано в БГ - плетените влакна (особено супер ПЕ) не се задържат дълго. Единствено може да се задържи сбърканата доставка заради която в момента има 80 либров вариант на супер пе :-)
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pachosz »

Oтносно сплескването, мисля, че едва ли има плетено, което да не се сплесква, освен ако си стои на ролката новичко :wink:
А на ексцията кво й е на макарата, тя си е хубава. Ако пък ше трябва само с макара за над 500 лв, да го връткам, да си карам с файърлайна на Беркли, аз и без друго нямам оплаквания от него :wink: А въртележките си ги карам с уиплаш кристал 0.08, той реално е около 0,15, че да не е и малко отгоре, ама не се усуква поне :D
SixKillerVR6
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:55 pm
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от SixKillerVR6 »

Ха здравейте,

Тепърва прохождам с плетеняк и темата ми изглежда доста полезна. От изчетеното установих за себе си, че FAMELL е влакното което би ми паснало на моя риболов.
Става дума за риболов основно на пъстърва и кефал, като използвам както воблери така и блесни. Вече се старая да няблягам на воблерите, но блесните са неразделно до мен. Към момента използвам ПП 10лб. (видимо плоско) и нямам никакъв проблем относно бради и пр. , но блесните му таковат Унаковата :twisted: Та затова от изчетеното доколкото разбрах ФАМЕЛЛ се справя добре с блесните и ми се ще да разбера от къде може да се купи. Нещо не го виждам в е-бей а на един сайт го намерих с минимален тест 16лб което ми се струва доста за мене :roll: . Ако имате и други предложения които да държат горе долу на блеснетата няма да откажа да споделите. Искам да подчертая, че не търся спасяване на примамките (защото поточетата на които ходя позволяват в 80% от случаите да си прибереш примамката), искам да е достатъчно тънък и да понася белсни до 2-ки по Мепс (основно ползвам 1), относно абразоустойчивостта...аз си ползвам поводче от ФК пък дали е правилно, или не мисля че не е за тази тема спора :wink: Та така ако може да кажете от де да намеря Фамел или да предложите друго ще съм много благодарен!

Благодаря за хубавата тема :D
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Raven написа:... ultracast...
То си му го пише и в името :wink: Ако попрегледаш темата по-назад ще видиш че съм упоменал да не се бъркат кастинговото с джиг влакното . Идеята на кастинговото е да бъде ползвано в най-горните водни слоеве а там камъните не са много на гъсто . То и за туй е и универсалното , нещо средно между двете .
pachosz написа:...А въртележките си ги карам с уиплаш кристал 0.08, той реално е около 0,15, че да не е и малко отгоре...
Искаш ли да вържеме на по шише концентрат че Уинплаша на 0.08 ще дойде по-дебел от 15 либровото Сънлайн ?
SixKillerVR6 написа:... FAMELL е влакното което би ми паснало на моя риболов...
Търси го по руски , японски и австралийски сайтове . Относно него не мога да споделя никакво лично впечатление освен прочетеното по чужди форуми та се въздържам и от мнение . В темата съм отметнал аз какво ползвам за УЛ спининг .

пп - Петре , щи дърпам ушите ! Къде си ме видел да ти пишем името с малка буква та тъй пишеш моето ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”