Дата и час: Съб Ное 29, 2014 5:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1397 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 94  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Плетено влакно - Брейд
МнениеПубликувано на: Чет Юли 04, 2013 3:11 am 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Харесвания: 0 пост
Харесано: 7 поста

eroucma написа:
Абе и от пръта си има то. Виж му акцията 20- 50, а иначе за посоченото влакно на ENERGO TEAM в размер 0.08 може би трябва да се разглежда здравината не в КГ. а в lbs - демек 0.080 мм 150.000 м 7.000 кг трябва да се гледа като 0.080 мм 150.000 м 7.000 lbs което е горе долу 3.5 кг. и си е относително добре за тази дебелина ( ако е реална и тя) на влакното.

Математик съм, ама та математика писана от колегата по горе не я разбрах. Досега не съм чувал някой с пръчка на 20-50 (при тази марка реално сигурно е 40-60) да лови с влакно 0,08. Това е пълен абсурд. :lol: Преди време с пръчка с акция 2-7 лових с влакно реално 0,06 (нанофил на Беркли) и нищо не се получи... А, това влакно, то боклук, което колегата цитира сигурно е реално 0,28 при показател на ролката 0,08 :lol: :lol:

п.п. Читавите влакна многократно са обсъждани в тази тема, и въпреки че има изненади, едва ли изненадата ще дойде точно от та измислена китайка - ЕNERGO TEAM - POWER BRAID TEFLON :lol:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Плетено влакно - Брейд

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Чет Юли 04, 2013 5:37 pm 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Харесано: 0 пост
Галерия: 16 снимки

Мерси за отговорите колеги.Преди тази пръчка(КОЛ) имах друга с много по-малка акция.Ходих на язовир с много щука и дали щото нищо не разбирам 70% от ударите бяха неуспешни.Просто с малката не може да се забие куката веднага.Сега с този си кол и един воблер на Джако 4,5см успеваемоста е 100%,играта на воблера се усеща перфектно с тази акция дори и с най-малкото "Ритмо"на Алекс.Явно ще си ловя с монофил.Нямам желание да ставам"Цар на спининга",с влакна от по 90+ лв.
Живи и здрави и Наслука!!!

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 8:23 am 
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

boceto84 написа:
Явно ще си ловя с монофил.

Така ще увеличиш гелетата.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 9:39 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 0 снимки

boceto84 написа:
Мерси за отговорите колеги.Преди тази пръчка(КОЛ) имах друга с много по-малка акция.Ходих на язовир с много щука и дали щото нищо не разбирам 70% от ударите бяха неуспешни.Просто с малката не може да се забие куката веднага.Сега с този си кол и един воблер на Джако 4,5см успеваемоста е 100%,играта на воблера се усеща перфектно с тази акция дори и с най-малкото "Ритмо"на Алекс.Явно ще си ловя с монофил.Нямам желание да ставам"Цар на спининга",с влакна от по 90+ лв.
Живи и здрави и Наслука!!!

Вземи си брайд на Климакс-немски е и съм доволен от него използвам го на фидера и го подлагам на всякъкво натоварване 100м. 30 лева

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 11:00 am 
сериозен играч
сериозен играч

Харесвания: 4 поста
Галерия: 2 снимки

В момента и аз съм пред колебания кое влакно да навия на Риобито. Коментираните от вас брейдове липсват в Бургас и сега разглеждам ей тези : http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=866 , http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1297
Информацията за тях е твърде постна. Не е ясно колко нишкови са, а и не мисля да ходя до Ямбол, за да ги пипна. Трябва да избера някой от предлаганите и приятел ще ми го купи и донесе.
А може би да се спра на ей това : http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=868
Гегичката ми е с тест 5-17 гр., а повечето ми примамки са до 8 гр.
Благодарности за отзовалите се !

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 12:11 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 45 снимки

Относно Сънлайна малко да припомня :
JettroniX написа:
За съжаление 40-грамовите джъркове си артисаха за риболова и ще останат за следващия път.

Днеска ги пробвах - мятат се без проблем, но ми е малко трудно приводняването им, че на някои места се оказаха с повече от необходимия каст :D
:supz:
Пробвах го и на як опън - закачи се една клатуна днес на някакъв подводен дънер и скъсах. Общо взето с безвъзловия конектор се къса трудно, както всяко читаво плетено влакно :mrgreen:

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 9:09 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Харесано: 12 поста
Галерия: 1 снимки

dantho.mihov написа:
В момента и аз съм пред колебания кое влакно да навия на Риобито...

Варна ей я де ти е а там си е меката на читавите брейдове предлагани у нас . От тези които си загледал , за гегата ти бих се спрял на Сасаме 0.16мм обявени . Диаметъра му е почти реален , като не обръщаш внимание на обявената издръжливост , смятай я в либри а не в кг. и нямаш ядове .

Спининг клуб "Стари видри"

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юли 07, 2013 8:26 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Спешно се нуждая от смяна на влакното.Спрял съм се на http://www.puffin.bg/index.php?item=1948&group=1 Пръчката е Бъркли чери 2,70м с акция 9-28гр. макарата е Риоби Фокамо 3000. Подходящо ли е това влакно за този такъм?Благодаря

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юли 07, 2013 10:19 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Подходящо е . Само където трябва да си предвидиш доволно подложка под брейда .

Павел Иванов

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:25 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Днес си взех ето това влкно http://www.puffin.bg/index.php?item=1948&group=1 моля за съвет как да го навия на макарата без да се усуква.Стария метод с молива става ли?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 6:27 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 45 снимки

Става :D

Power Pro 20 lb и Sunline 30 lb ;) На снимките прилича, че са с еднакъв диаметър, но в действителност на око ПП-то е съвсем по-малко в диаметър спрямо Сънлайн-а.
Към 5 излета за по над 4-5 часа се натрупаха вече, т.е. му идват някъде над 24 часа интензивна употреба със спининга и все още не е почнало да се "нищи" - покритието му държи все още. Няма и никаква загуба на цвета.
Ще видим в края на годината как ще е хавата :)

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 9:02 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Нека и аз споделя моя житейски опит с плетено влакно http://www.voblershop.com/1877/Sufix.832/ 0.10 mm.Закупих го на цена 44 лв, като дължината му е 120 м.Ползвам го вече 2 сезона, без каквито и да било забележки към него.Видимо влакното си промени цвета и качествата с течение на времето от износването.С него влача главно блесни 1-3 по мепс, кастмастери 5-7-9 грама и воблери, като предимно ловя кефал, пастърва, бяла риба, костур...Пръчката е Berkley Cherrywood 2,70m 9-28g, а макарата Shimano Exage 2500 RB с двойната ръкохватка.Преди да сложа плетено използвах монофилни влакна 0.16-0.18мм и като единствен недостатък на плетеното е с около 20% по късия кастинг в сравнение с монофила.Иначе точните и прецизни замятания не са проблем, макар и с неподходящата според мен пръчка на Бъркли чери за лекия спининг които практикувам главно по реки и високопланински езера.
Преди последния ми излет по река Веселина реших да го пренавия на обратно, защото до момента не бях късал от него повече от 10-15 метра, а се беше видимо поизносило вече от употреба.Незнам дали това беше грешка.Започнаха да се появяват нежелани възли които се саморазвързваха при по силно подръпване.Въртях главно воблер Ugly Duck ако не се лъжа, който оставих в някаква подводна закачка, най вероятно камък и минах на Мепс комет 2ри номер.Пак същия проблем с брадите.Шпулата навита както си му е реда с подложка и 2-3 мм под ръба.Незнам защо в следствие обръщането на влакното или може би повреден вирбел ( по спомен беше троен ) се появиха тези бради, които липсваха преди да обърна конеца.Нямаше следни от усукване от блесните.Опитвах да изчаквам влакното да е саморазвие, като блесната не се развърташе повече от 4-5 секунди.Като за Капак успях по много нелеп начин да си счупя върна на пръта и се наложи като върхов водач да използвам втория поред, който мисля да сменя с върхов, за да спася пръчката.
Общо взето за мен Sufix 832 се оказа добра покупка, но нямам опит с други брейдове за сравнение.Бих си взел отново от него, но след доста четене в темата, ми се иска да пробвам Sunline Super PE 10lb
Възниква въпроса, дали то ще е подходящо за накъсялото Чери на Бъркли, също така Shimano Exage 2500 RB не е ли малко голяма и бърза?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 16, 2013 9:57 am 
ще става разбирач
ще става разбирач

Харесвания: 2 поста

Колеги някои знае ли дали това влакно G-soul X3 25лб ще е по тънко от 15лб на ПП ?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 16, 2013 9:23 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Тринишковата "плитка" по принцип е доста полоска като изпълнение , та варианта по-тънко , по-дебело , в случаят , е доста относителен :wink:

Павел Иванов

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Авг 16, 2013 9:31 pm 
ще става разбирач
ще става разбирач

Харесвания: 2 поста

Поръчах си го от вносителя,доколкото знам 10лб П.П и това разликата в дебелината е 2х,незнам при по-голям размер как ще е и във здравината също,ще се пробва и ще споделя.
А иначе като качество и здравина добро ли е ?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1397 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 94  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа