Shimano nasci спининг - коя акция е по-добра за воблери?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Shimano nasci спининг - коя акция е по-добра за воблери?

Мнение от to4kata »

Колеги, огледал съм се в тези спининги от Nasci серията на Шимано /отказах се от SG4/, но не мога да преценя, коя акция е по-подходяща за риболов на щука предимно с воблери и блесни - fast или moderate fast. Обясняват, че прътовете с фаст акция са повече за силикони, а модерейт фаст за кранкове. В клипа ще видите как се сгъват /не че не сте виждали, де/. Фаст пръчката е 234 см 7-35 g /Eva грип/, а мод. фаст 242 см 7-35 g /Корк/. Има и такива с акция 7- 21 g, които дори предпочитам, но за щука ми се струва че ще са слабички /макар че Шанин и др. често ловят с по-лайт модели/. Да не се отвличам! Та, мен ме тегли повече към модерейт фаст, за кранкове и блесни знам че са ОК, не знам обаче как ще туичват воблери тип миноу. От друга страна съм чувал да казват, че за щуки трябва да е по-хард въдица, щото по-меките не можели да пробиват устата. Ето клипа да прецените https://www.youtube.com/watch?v=eKVIIaHcSqE. В България намирам само фаст спинингите и ще мога да ги пробвам на живо. Благодаря предварително!
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Shimano nasci спининг - коя акция е по-добра за воблери?

Мнение от to4kata »

Купих я. Може да изтриете темата. Благодаря за вниманието!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Shimano nasci спининг - коя акция е по-добра за воблери?

Мнение от bobopeli »

to4kata написа: Сря Юни 14, 2023 3:46 pm Купих я. Може да изтриете темата. Благодаря за вниманието!
Много успехи с новата придобивка!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Shimano nasci спининг - коя акция е по-добра за воблери?

Мнение от to4kata »

Днес пристигна. Взех все пак фастовата версия с Ева дръжката. Който може да си я позволи - силно препоръчвам! Не е топ-спининг разбира се, но е много приятна. Лека, стегната, без забележки по изпълнението, много симпатичен и удобен макародържач, скоба за куката, умерено дълга дръжка /не стърчи извън лакътя като на SG4/. Консервативно черна със стомененосиви мотиви тук-там, без златни и др. цигански простотии. Екстра! Остава и някоя риба да хвана ...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”