Спининг макари - кой, какво развърта ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от atanas atanasov »

stas написа:Градски, относно размера на влакното- отговорът е 10lb.
10 либри ако е паур про и примерно 137 метра няма да се събере на шпула размер 1000 .На 2000 едвам едвам със зор съм намотал осемнишковото на 10 либри.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от stas »

atanas atanasov написа:
stas написа:Градски, относно размера на влакното- отговорът е 10lb.
10 либри ако е паур про и примерно 137 метра няма да се събере на шпула размер 1000 .На 2000 едвам едвам със зор съм намотал осемнишковото на 10 либри.
Абсолютно сте прав, колега! Ама какво да напиша постфактум? Че за тази въдица бих избрал р-р 3000 или 4000 с подложка. Взета е вече макарата и си мисля, че най-добре на дълбоката шпула да навие 10lb. Power Pro (8lb. е плоско) колкото може или брейд със същата дебелина и по-малък метраж на ролката(110м., 120м. или нещо такова), за да не изхвърля нищо. За по- плитката шпула, не съм наясно с тънките плетеняци, но за тази пръчка смятам, че не са подходящи. Ако се навие по-тънък брейд или монофил ще е нужна друга въдица.
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от atanas atanasov »

atanas atanasov написа:Абсолютно сте прав, колега! Ама какво да напиша постфактум? Че за тази въдица бих избрал р-р 3000 или 4000 с подложка. Взета е вече макарата и си мисля, че най-добре на дълбоката шпула да навие 10lb. Power Pro (8lb. е плоско) колкото може или брейд със същата дебелина и по-малък метраж на ролката(110м., 120м. или нещо такова), за да не изхвърля нищо. За по- плитката шпула, не съм наясно с тънките плетеняци, но за тази пръчка смятам, че не са подходящи. Ако се навие по-тънък брейд или монофил ще е нужна друга въдица.
Имам същото бъркли и съм му сложил екусима 3000 .Навил съм и влакно дайва турнамент 0,18 на 15 либри което беше преди на екцията 2000.Разлика в пауър про 10 либри и дайвата 0,18 на 15 либри почти няма.На черито спокойно може да се сложи 15 либри японски брейд без притеснение и без това идва като диаметър колкото 10 на пауър про.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от stas »

То освен разлика в диаметъра между двете влакна, няма разлика и в издържливостта им.
Обзалагам се, че 10 либровото Power Pro ще издържи 15 lb.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от radogagov »

Аз вече си поръчах 10 либрово ПП и сега чакам да ми го доставят. На малката шпула навих ето това: 0,20мм http://www.bent-fishing.com/FIRE-box-100m-product-1681, препоръчаха ми го, пък добре изглежда и е евтино :) Диаметъра е реален, но якостта много ме съмнява, след един бърз тест.
Според мен Риобито е достатъчно мощна макара, че да успее на извади доста прилични риби, дори и на лек тролинг. Якостта на влакното е фактор, който зависи не само от неговите параметри, но и от правилното боравене с пръта и аванса на макарата. Благодаря Ви за бързите отговори :)
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

stas написа:То освен разлика в диаметъра между двете влакна, няма разлика и в издържливостта им.
Обзалагам се, че 10 либровото Power Pro ще издържи 15 lb.
Приемам облога ! Какво залагаш ?!? Разлика определено има :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от stas »

Павел Иванов написа:
stas написа:То освен разлика в диаметъра между двете влакна, няма разлика и в издържливостта им.
Обзалагам се, че 10 либровото Power Pro ще издържи 15 lb.
Приемам облога ! Какво залагаш ?!? Разлика определено има :wink:
Павеле, ловя с плетени едва от няколко години и няма как точно с теб да споря за тези неща.
И все пак в този случай мисля, че имам основание. Злати твърди, че 10lb. се късат на 8kg.
Димитър Тодоров прави по четири опита с ел. кантарче, карабинка и възел "Сан Диего".
Резултатите са: старо пп-4.87-5.90-4.30-7.80 ново пп-6.70-7.40-7.80-7.28
Имаме един резултат около и четири над 15lb. Аз съм пробвал по бабичешкия начин с една гира около 7 кг. Има късанета, но има и успешни опити.
Относно облога-мислех да заложа любимите си Manns Predator 80mm. CHP, обаче габровското в мен проговори и се спрях навреме. :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

Само оспамваме темата :mrgreen: Инак това сравнение се отнася за купено отвън ПП , демек от УС , където перманентно занижават издръжливостта за сметка на диаметъра . Тука обратното , завишават реалната издръжливост за сметка на реалният диаметър 8) В случаят с Дайва Тоурамент имаме изпитаното Г-Соу на ИГК което "мачка" отсекъде и новото , и старото ПП , при едни и същи диаметри , при това не само като издръжливост , но и като времеустойчивост , абразивоустойчивост и пр. :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от firepd69 »

Колеги мисля да си взема тази макара http://www.e-fish.bg/product/1964/red-arc.html - размер 3000.Ако някой има некакви впечатления от нея нека да ги сподели.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от gergi762 »

firepd69 написа:Колеги мисля да си взема тази макара http://www.e-fish.bg/product/1964/red-arc.html - размер 3000.Ако някой има некакви впечатления от нея нека да ги сподели.
Това е RYOBI ZAUBER под друго име и с по-висока цена.Притежавам въпросния ZAUBER и според мен е много добра,но пък е кафява :D
Остави само стъпки
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от firepd69 »

Знам, че е RYOBI ZAUBER, имах го на размер 3000, но преди около месец ми го гепиха с пръчката и след като немога да го намеря в същият размер, се спрях на тази макара и затова питам.Може и да има разлика.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от czd »

Не е баш заубер :) ама като цяло е хубава макара, а и се предлага с голям брой шпули, та покупката си заслужава :)
ПП. Имал съм заубер имал съм и пенн афинити, което пак си е заубер :roll:
не знам какъв размер макара търсиш, но тази е на промоция
http://www.bent-fishing.com/ALPAX-product-1266
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Д.Граховски »

пичове ще си поръчвам най-накрая скелетора на 2,70 7-28 само требе да звънна на видракс да го докарат че го няма в наличност.Но проблема е друг-аз ще го взема ама нямам макаре,дайте предложение ама нещо до 150 лв,а не калдията за 500лв.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от czd »

Освен някое Рьоби размер 3000-4000 да й вземеш друго за тия пари качествено едва ли ще излезе. Помисли си за Дайвичка имаш цяла зима да я мислиш тая макара :wink:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Д.Граховски »

както и да го мисля това са си 500лв плюс въдицата 700 и малко и един плетеняк и каде отиваш ти може би :),все пак ще помисля ама ми се вижда множко няма ли някоя читава дайва за 250-300 малко по-приемливо
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”