риблов на щука!!!!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

kefeto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 6:09 pm

риблов на щука!!!!!

Мнение от kefeto »

Здравейте!!
Колеги интересува ме ,дали при риболов на щука с блесна задължително се използва метален повод и ако е да, моля за съвети относно дължина и монтаж към блесната и други тънкости..
Предварително благодаря!!!!!!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: риблов на щука!!!!!

Мнение от Павел Иванов »

Не е задължително . Прегледай подфорума , има доста изписано по въпроса .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: риблов на щука!!!!!

Мнение от nabeden ribar »

kefeto написа:Здравейте!!
Колеги интересува ме ,дали при риболов на щука с блесна задължително се използва метален повод и ако е да, моля за съвети относно дължина и монтаж към блесната и други тънкости..
Предварително благодаря!!!!!!!!
не е задължително, но е силно препоръчително. повода не разваля играта на блесната и клатушката, да дължина поне 10 см, като диаметър - възможно най-тънкия, но да е по-здрав от влакното което ползваш. при капризни щуки може да го замениш с повод от флорокарбон 0.40 минимум но трябва да е много качествен.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: риблов на щука!!!!!

Мнение от Vid »

През миналия сезон съм уловил около 30 щуки, някои от които сравнително едри без да ползвам повод.., не съм имал случай, щука да ми прегризе плетено влакно 15-22 либри.
Съветвам колегата да не ползва стоманените поводи, които се продават на нашия пазар:
- те са най слабото звено в цялата линия, късат се лесно в точките при карабинките (загубил съм доста примамки докато ги употребявах)
- развалят играта особено при по леки воблери, блесни или попери, защото лесно се "пречупват" примерно при транспорт или закачка и после нямат изправяне.

Ако все пак се ползва повод, мисля, че е по удачно да бъде не оплетен, а твърд тип - примерно струна от китара.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: риблов на щука!!!!!

Мнение от Shag »

Значи за щуки специално има едни поводи, които ги дават щукарски. На Филстар бяха май. По 3 в комплект са. Има ги по 20 и 30см. и 5-10-15кг. Никакъв проблем не съм имал.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”