Блесни разни всякакви

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Д.Граховски »

тука мисля че е мястото да попитам
миналата седмица отделих един ден за спининг мястото бе кочеринските гьолове а примамката клатушка 11 см 18 грама бяла марка с име мунчо
поради наличието на храсти я водех горе равномерно и ми се случи да вдигна 2 сома но нямаше удар просто се вдига размества водата и пропуска клатушката та викам да не би да съм аз виновен и ако греша къде
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от runkorko »

INCUBUS написа:Който иска да си ги прави така,ама това е все едно да не пиете готово кафе от кафе-автомата,а винаги да си кладете огън и с носените джезве,вода и смляно кафе,да си направите кафето :) Дали си струва само заради това,че може и така?

си струва, а и е по сладко
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от pi4a94 »

Това ме разби...
марка с име мунчо
:lol: :lol: :lol:

Защо да е в теб грешката?Рибата е имала интерес към примамката и начина на водене.Случва се и при други риби да не оцелят примамката.

shtilkata,
прибвай различни начини на замятане и водене с изпънато влакно.И на други примамки се получава,при клатушки и неравномерно водене (туичинг).


ПОЗДРАВИ :!:
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Д.Граховски »

там проблема е че ако не водиш равномерно си в растите
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от jagger1 »

Dimitar_allianz написа:там проблема е че ако не водиш равномерно си в растите
Ааа, може си, може. Освен лява ръка, с която въртиш макарата, имаш и дясна, с която държиш пръта. Та в този случай, с лявата си навиваш равномерно, а с дясната (с пръта) правиш леки придърпвания или трептения (или както се казва още - къдриш с пръчката), зависи от дълбочината на храсталаците и тряволаците. Друг способ е, като въртиш пръчката ту в ляво, ту в дясно почти на 120 градуса, като по този начин сменяш посоката на водене (примерно през всеки 10-тина навивания). Преценяваш си според условията, но си става. Пробвай някъде най-напред, където си сигурен, че е чисто и няма да загубиш примамката, като се стремиш да я водиш високо (виртуално все едно отдолу има закачки и храсталаци). Ще се получи.
Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от ourglory »

Предложете различни блесни, които са подходящи и изпробвани при спин риболова на костур (бобой), че мисля да ходя до язовир Огоста да ги "убивам"
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Sleepwalker_ »

ourglory написа:Предложете различни блесни, които са подходящи и изпробвани при спин риболова на костур (бобой), че мисля да ходя до язовир Огоста да ги "убивам"
При мене работят блесни с чисто бяло листо или бяло листо с червени точки от номерата 1 и 2, понякога и дори и 3. Понякога ми върви повече на Аглия Лонг 1 номер, но със златно листо. Успех! ;)
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от shtilkata »

Незнам да ли се вижда на снимката блесната но е много резултатна на язовир Жеков вир. Пробвай с нея.
Прикачени файлове
ето го костура
ето го костура
Photo-0191.jpg (23.59 KiB) Преглеждано 1270 пъти
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Станимир Бегов »

Абе за виждането се вижда ,но с такова листо има Мепс и Улар и требе да сме ясновидци та да знаем твойта ква е. http://shop.fishing-mania.com/viewarti_3.php?id=5769 http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3002
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от shtilkata »

Mepps Aglia TW медна
esvel
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 6:11 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от esvel »

Здравейте, искам да си купя някакви блесни за плитка река.. Ако може да предложите нещо, ще съм много благодарен. Реката е сравнително плитка, около 20-30 см., на места 50-60см., също така е доста бистра.. Благодаря :)
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от INCUBUS »

Нещо не става съвсем ясно-виж сега,всяка една блесна може да се води както почти под повърхността на водата,така и на дълбочина според наличието на такава непосредствено над дъното.Това зависи от някои прости неща / напр.неизчакване или изчакване секунда или повече след замятането да потъне блесната;скорост на въртене на макарата ;положение на върха на спининг-пръчката спрямо повърхността на водата /,но за които се иска на практика да го правиш доста пъти,докато свикнеш на правилна преценка. За целта-добре е да си закупиш една шепа блесни № 0,№ 1 и № 2 от марката "Джаксън" или разни кучи чайна-майна марки с трудно произносими имена,ако изобщо имат такива.Това за тренировките,а и няма да се изненадваш,ако се окаже,че някои ловят и рибки :lol:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Vid »

Я съм фен на Мепс що се отнася за въртележки - работят много добре и куките им също са стабилни и се захабяват относително по бавно, изключая модела с набитото листо тип Пантерка (П.М. са също много добри, но и цената им е по висока) - прави ми много оплитания т.е. листото отива нагоре по оста и остава някъде там или се заплита в линията при цопване във водата.
В зависимост кВи риби търсиш, но най използвани са тези в размер е 1-3.
Относно бистротата на водата, навсякъде чета едно и също, най просто казано - при бистра вода медни, при мътна вода сребристи. Лично, при мен медния цвят нещо не работи.
Препоръчвам, да си вземеш една шепа сребристи с червени точки или ресни, които след време падат ама докато да паднат, блесната си я посял някъде.. Кефала определено ги предпочита пред едноцветните.
Останалото е техника, добре обяснена от INCUBUS-а по горе....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
esvel
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 6:11 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от esvel »

Благодаря много и на 2-мата. Аз по-скоро исках да знам какви шарки се използват в бистра вода и какви в мътна, но вече разбрах от колегата Vid, всичко свързано със спининга в момента за мен ще бъде полезно, тъй като съм начинаещ.
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от pi4a94 »

esvel написа:...вече разбрах....всичко свързано със спининга...
Това не става така лесно.Всеки учи нещо със следващия си излет.
Вземи си Моски от всички разновидности на цветовете и пробвай.




ПОЗДРАВИ :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”