Спининг въдица

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Аха мерси много
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Някои може ли да ми каже в кой сайт има Тубертинито.
Аватар
lachezar1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 3:24 pm

Re: Спининг въдица

Мнение от lachezar1 »

Колега ето тази пръчка не е лоша.http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=56 тук няма много разнообразие от акции но в магазините има и по маломерни акции.
Рибата е като жената,не я ли примамиш няма да клъвне... НАСЛУКА
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Търся прът да не е повече от 20 гр. акция.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдица

Мнение от Vid »

Посоченото по горе сертче на 2-7 гр- е превъзходно за паричките си, акцията му е малко занижена, т.е. реално е с няколко грама нагоре. Та мисълта ми е, че написаното върху бланката важи само за класните и скъпи пръчки, а при евтинджосите не е точно така...
Като начинаещ спинингист, бих те посъветвал да си вземеш евтина въдица, но с по висока акция, примерно 5-20 ... 10-30 с дължина 2,4 м.. Тези акции по никакъв начин няма да ти пречат при риболова на кефал, най много да ти намалят кефа от ваденето на рибата, но пък ще ти дадат по-висока сигурност, по-лесна засечка при кълване, възможност за риболов и на други видове риба и т.н.
Посочените от колегите по-горе предложения са добри. Въпросното Тубертини също е много добра въдица, но не съм го срещал по сайтовете, стар модел е и можеш да го намериш единствено прашасало в някой магазин...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдица

Мнение от Павел Иванов »

Ексийда си е своего рода нещо като пропуск кога иде реч за Огоста последно време :D Понеже повечето въдици които се дискутират в темата не съм ги и тръскал даже то лично аз бих ти препоръчал или SERT EXCEED 2.10м.L/2-7/ - 116 гр. , или Berkley Cherrywood 2.10 /
7-22 . И при двете имаме реален тест / акция по нашенски от порядъка на 3.5 - 14гр. реална , демек щи угоди от всякъде а и като изпълнение са бест ъф дъ бест за парите си :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг въдица

Мнение от nabeden ribar »

miroslav97 написа:5-20 става ли или какво означава 15 гр.
в посочения от теб пример 20гр ти е горната граница. Според мен няма нужда горната граница да е повече от 15гр когато ходиш целенасочено за кефал, това исках да кажа. Пръчката трябва да е лека, да позволява да се замята с една ръка даже само с движение на китката и при това да не чувстваш умора дори след продължителен излет.
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Според вас коя е най-практичната дължина на пръчката за река Огоста.Аз лично съм се насочил към 2,10 или 2,40.
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг въдица

Мнение от nabeden ribar »

miroslav97 написа:Според вас коя е най-практичната дължина на пръчката за река Огоста.Аз лично съм се насочил към 2,10 или 2,40.
Според мен лично най-универсалната дължина на кефалска пръчка е 2,00 - 2.10 метра. 2,40 е максималната дължина която бих избрал. 1.50 - 1.80 минимална. В общи линии зависи колко е чист брега от дървета, колко е широка реката и с колко тънко влакно искаш да ловиш...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг въдица

Мнение от bobopeli »

miroslav97 написа:Според вас коя е най-практичната дължина на пръчката за река Огоста.Аз лично съм се насочил към 2,10 или 2,40.
1,80 -2,10
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Благодаря много колеги много ми помогнаха вашите мнения в крайна сметка съм се насочил към тази с дължина 2,10 http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX- ... ......2.10
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

Смятам че с тази въдица с акция 2-7 ваденето на рибите ще е истинско изживяване.Вие какво мислите за нея.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдица

Мнение от Vid »

miroslav97 написа:Благодаря много колеги много ми помогнаха вашите мнения в крайна сметка съм се насочил към тази с дължина 2,10 http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX- ... ......2.10
Като си решил да се спреш на Серта, която си е супер въдичка за парите си, ти предлагам да си вземеш тази с дължина 1,80 м. на 2-7гр. Тази на 2,10 м. е с много дълга двуделна дръжка, която при риболов е неудобна (закача се в дрехите при замятане с една ръка, имам такава и след като и скъсих дръжката стана идеална), та след като и скъсих дръжката стана като тази на 1.80 м. Въдиците на Серт от 2,10 нагоре са с двуделни дръжки, а под това с едноделни. Помисли над това!!!
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
lubomirco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 8:22 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдица

Мнение от lubomirco »

miroslav97,
Послушай колегата vid,наистина на сертчето на 2.10 му идва бая дълга дръжката,а като млад спинингист, предполагам няма да ти се правят интервенции по скъсяването.Така че спокойно си вземи тази с едноделната на 1.80,за Огоста щ'и е идиааална. :D
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Спининг въдица

Мнение от miroslav97 »

А ти до колко гр примамки ползваш с нея.Може ли само да ми кажеш след като я имаш и на каква дължина можеш да хвърляш.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”